Sprawa szefa CBA będzie toczyć się w nieskończoność? Grozi mu do 8 lat więzienia

Artur Ch., człowiek, którego zadaniem było zniszczyć Romana Giertycha

Andrzej Stróżny został szefem CBA w maju bieżącego roku. Wcześniej wypełnił oświadczenie majątkowe, które, zdaniem krytyków, zawiera liczne błędy.

Widać je, gdy porówna się oświadczenie Andrzeja Stróżnego z oświadczeniem, które złożył jego zastępca, wiceszef CBA Bogdan Sakowicz” – powiedzieli w rozmowie z dziennikarzami TVN 24 anonimowi funkcjonariusze CBA.

 

Andrzej Stróżny nie podał m.in. wielkości działki, na której stoi jego dom, nie wpisał też swoich zarobków z czasów poprzedniej służby w śląskiej delegaturze ABW. Stróżny nie podał również dochodów swojej współmałżonki.

W lipcu sprawa oświadczenia szefa CBA trafiła więc do Prokuratury Krajowej. Sprawa trafiła następnie do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, a następnie do Prokuratury Okręgowej w tym samym mieście. TVN 24 dowiedziała się, że śledczy nie zdążyli jeszcze zbadać merytorycznie sprawy i przenalizować oświadczenia…

Obecnie podejmowane są czynności procesowe związane z ustaleniem właściwości miejscowej i rzeczowej jednostki właściwej do rozpoznania sprawy” – poinformowała Prokuratura Okręgowa. Co to oznacza? Sprawa, jak podaje TVN 24, najprawdopodobniej zostanie przeniesiona do Prokuratury Rejonowej.

To jednak nie wszystko, bo Andrzej Stróżny opublikował najpewniej tylko jedno oświadczenie. Prawo zaś nakazuje wypełnienie i dostarczenie drugiego dokumentu, który będzie wskazywał na dochody uzyskane na dzień 31 grudnia ub.r.

 

Nie wiadomo jeszcze, dlaczego drugie oświadczenie szefa CBA nie jest dostępne. Być może oświadczenie Andrzeja Stróżnego, jako byłego pracownika ABW, zostało utajnione. Jeśli tak, to źle świadczy to o standardach obecnej władzy.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Rząd Zjednoczonej Prawicy ukrywa coraz większe obszary przed oczami społeczeństwa. Poprzednicy w ABW ujawniali swój majątek, szczegółowo dyskutowała nad tym opinia publiczna. Jednocześnie mieli nieporównywalnie większe sukcesy w zwalczaniu szpiegostwa i innych zagrożeń, niż dzisiejsi szefowie” – skomentował tę sprawę poseł Marek Biernacki z Koalicji Obywatelskiej.

Za złożenie błędnego oświadczenia majątkowego grozi do 8 lat więzienia.

/nt/

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments