Sprawdź w jakich warunkach Twoje dzieci będą wypoczywały na tegorocznych koloniach i obozach

Partia litościwa osłodzi kobietom narodziny umierającego lub ciężko chorego dziecka

Ministerstwo Edukacji Narodowej w końcu „urodziło” wytyczne dotyczące tegorocznego wypoczynku dzieci i młodzieży. Jak informuje interia.pl uczestnicy takiego wypoczynku koniecznie musza być zdrowi w dniu wyjazdu. „Mają to poświadczać rodzice dziecka w pisemnym oświadczeniu o braku u uczestnika wypoczynku infekcji i objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Rodzice poświadczają też, że dziecko nie mieszkało z osobą przebywającą na kwarantannie i nie miało kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie w okresie 14 dni przez rozpoczęciem wypoczynku”.

 

Dzieciaki biorące udział w zorganizowanych formach wypoczynku muszą się stosować do regulaminów związanych z zachowaniem dwumetrowego dystansu społecznego a także z „przestrzeganiem wzmożonych zasad higieny”. Do rodziców także będzie należał obowiązek wyposażenia swoich pociech w maseczki. Jak dzieci będą grały np. w piłkę nożną albo inne gry zespołowe w świetle omawianych wytycznych?  Takich informacji na tę chwilę nie znaleźliśmy. Ważne, że w „kwitach” pojawił się odpowiedni zapis.

Co z warunkami zakwaterowania, wyżywienia i transportu? MEN chce aby organizator zapewnił: „odpowiednią liczbę miejsc noclegowych przy założeniu, że w jednym pokoju lub w namiocie są uczestnicy z tej samej grupy, w której prowadzi się zajęcia w trakcie wypoczynku, przy czym liczba osób zakwaterowanych w jednym pokoju nie może przekraczać czterech osób przy zachowaniu 4 mkw. powierzchni noclegowej na osobę”.

 

Grupy dzieci nie powinny być większe niż 12 osób dla uczestników do lat 10 i do 14 osób dla dzieci powyżej 10 roku życia. „Organizator ma zapewnić stałą obecność pielęgniarki lub możliwość natychmiastowej konsultacji z pielęgniarką, ratownikiem medycznym lub lekarzem i dostęp do termometru bezdotykowego, a także regularny pomiar temperatury uczestnikom wypoczynku i kadrze wypoczynku”. MEN zwraca uwagę aby w miarę  możliwości nie zatrudniać do prowadzenia zajęć osób powyżej 60 lat.

Decyzja o wysłaniu dzieci na zorganizowane wakacje należy do ich rodziców!

/as/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments