Sprytny ruch Kuchcińskiego z dymisją

Sprytny ruch Kuchcińskiego z dymisją

Kiedy pan Kuchciński stanął wreszcie przed kamerami i po ponad dwutygodniowym myśleniu, zapowiedział swoją dymisję ze stanowiska marszałka Sejmu, wszyscy zastanawiali się nad jednym. Dlaczego oficjalnie zgłosi ją dopiero dzisiaj? Odpowiedź jest prosta.

 

W prezydium Sejmu zasiada trzech przedstawicieli PiS i trzech z opozycji parlamentarnej. W sytuacji, gdy członkowie prezydium się nie dogadują i wynik ich debat kończy się remisem to właśnie do marszałka należy głos decydujący i wiadomo, czyje będzie na wierzchu, prawda? Dlatego też teraz Kuchciński musi zadbać, by nie doszło do żadnej niespodzianki i najpierw poprowadzi obrady prezydium, a swoją dymisję zgłosi później. Kuchciński nie wymyślił nic nowego. Wziął przykład z Jerzego Wenderlicha (SLD), który w 2015 roku zastosował tę samą taktykę, gdy ze stanowiska marszałka odszedł Radosław Sikorski.

Taka taktyka przyniesie dobre dla PiS efekty, bo wszystko pozostanie po staremu. Kierunek prac Sejmu będzie taki jak dotychczas, czyli całkowicie zgodny z interesem partii rządzącej, a opozycja nadal będzie trzymana w szachu, odcinana od mównicy i karana za byle co. Trzeba przyznać, że sprytne to zagranie.

 

Przed nami więc oficjalna dymisja marszałka i wybór nowego. Padają różne nazwiska. Ryszard Terlecki, Małgorzata Gosiewska czy Małgorzata Wassermann, ale czy warto się tym ekscytować? Przed nami wakacje sejmowe, potem krótki czas do wyborów, więc nowy marszałek nie będzie miał się kiedy wykazać. Jedno natomiast jest pewne. Będzie on realizował tę samą linię działania jak Kuchciński i Sejm nadal pozostanie prywatnym folwarkiem PiS…. Oby tylko do wyborów jesiennych.

Tamara Olszewska

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jacek DolińskiGrześ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grześ
Grześ

ja też jestem za Sobecką, widać że już jest mocno nażarta a więc i przykradać będzie mniej z lataniem też możemy mieć spokój bo przy tej wadze to raczej transportowce, prawda ?

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Spoko, Gulfstream 550 ma odpowiedni udźwig. Tylko nie wiem, czy Toruń ma stosowne lotnisko, więc będzie latać do Bydgoszczy.