Środkowy palec z wnętrza kościoła

Środkowy palec z wnętrza kościoła

Biskup Edward Janiak, hierarcha oskarżany o krycie pedofilów, nie poprowadził jednak uroczystości w kaliskiej katedrze – zastąpił go bp Stanisław Napierała. Podczas mszy wierni znieważyli odwiedzających świątynię dziennikarzy.

 

Uroczystość z udziałem kontrowersyjnego bp. Janiaka została odwołana w piątek. Duchowny został oskarżony w filmie „Zabawa w chowanego” Sekielskich o krycie zboczeńców w sutannach. W jego miejsce do sprawowania nabożeństwa powołany został inny kapłan, bp Napierała, który też podejrzewany jest o podobne działania…

Biskup Janiak i Napierała mieli podobno tuszować przestępstwa oskarżanego o nadużycia seksualne względem nieletnich katolików ks. Arkadiusza H; sprawa została dokładnie przedstawiona na łamach przywołanego wcześniej dokumentu.

 

Uroczystość z udziałem biskupa zainteresowała przedstawicieli świata mediów. Dziennikarze Onetu chcieli nawet wejść do katedry, lecz nie zostali wpuszczeni ze względu na „bezpieczeństwo” – oprócz tego, jedna z obecnych na miejscu osób, pokazała im wulgarny gest środkowego palca.

Redaktorzy portalu zostali też znieważeni przez jednego z towarzyszących biskupowi księży, który zalecił im wizytę w szpitalu psychiatrycznym.

Biskup Napierała, według informacji Sekielskich, miał zignorować matkę jednej z ofiar ks. H.  Nic więc dziwnego, że pod kościołem zebrali się jego przeciwnicy, manifestujący z banerami „Zmieńmy kościół” oraz „Solidarni ze skrzywdzonymi”.

Obecność na mszy biskupa skrytykowała też ofiara ks. H, Andrzej Hurny, który napisał na Facebooku – „nie wiem, czy to lepsza podmianka jest, bp Napierała wcale nie jest lepszy. Do niego skierowała moja mama listy z informacją o molestowaniu!”.

/nt/

Źródło: onet.pl, gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Chermeso.MisjonarzJantarZwinkaPredator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Predator
Predator

Ile jeszcze dowodów potrzeba aby ludzie zrozumieli że kościół i prawicowe ugrupowania to rak toczący ten kraj.

Zwinka
Zwinka

Chyba pora nazwać rzecz po imieniu. To sami parafianie są winni temu, że księża używają dzieci w charakterze zabawek erotycznych, bo nie wierzę w to, że w takich przypadkach „nikt nic nie wiedział”.. Kościół od wieków traktuje dzieci jako należny księżom „deputat” za celibat, a zboczeńcy są systemowo chronieni zarówno przez hierarchów ( którzy zapewne też „swoje” dzieci zaliczyli ) jak i władze świeckie. Ale prawdziwym dramatem są właśnie takie społeczeństwa, jak opisane wyżej. Zamiast gwałcącego dzieci bydlaka wywieźć na furmance z gnojem, „boży lud” gotowy jest zlinczować każdego, kto zboka pokaże palcem. Nie rozumiem tych ludzi… Społeczeństwo ultrakatolickiej Irlandii… Czytaj więcej »

Predator
Predator

Polskie społeczeństwo jest zabobonne, im się wydaje że jak nie będą piętnować tych zboków to osiągną życie wieczne którego nie ma, więc stoją za tymi dewiantami i pozwolą kolejnym pedofilom wykorzystywać dzieci a wierzący naród będzie piętnował tych co będą próbować ujawniać tych zboczeńców i koło się zamyka.

Jantar
Jantar

Księża już wprost, z szerokim uśmiechem na ustach, pokazują wiernym i reszcie społeczeństwa środkowy palec, bo doskonale wiedzą, że nawet włos im z głowy nie spadnie, dopóki będzie rządzić PiS i Kaczyński. A PiS i Kaczyński nigdy nie oddadzą władzy po dobroci, bo doskonale wiedzą, że wtedy trafią za kraty na wiele lat.

Jak powiedział w wywiadzie na stronach TVN24 prof. Kisilowski, „jesteśmy na przedostatnim stadium domykania systemu autorytaryzmu, z którego nie będzie już powrotu do demokracji”.

o.Misjonarz
o.Misjonarz

Cyt. Biskup Janiak i Napierała mieli podobno tuszować przestępstwa oskarżanego o nadużycia seksualne względem nieletnich katolików ks. Arkadiusza H; sprawa została dokładnie przedstawiona na łamach przywołanego wcześniej dokumentu.
=========================
Powinno być MAŁOLETNI a nie „nieletni” – zaś wielebny pedofil to ks. Arkadiusz Hajdasz.

Chermes
Chermes

A może to był „Palec Boży”? 🙂