Stacje benzynowe nie mają opcji politycznych – mówi Marek Dyduch – „Tankuję tam, gdzie jest potrzeba”

Starcie lewicowych polityków. Nowacka oskarża Dyducha o seksizm

Myślę, że jak się zmieni władza polityczna, to poseł Śmiszek będzie tankował na Orlenie” – komentował w porannej rozmowie radia RMF FM poseł Lewicy Marek Dyduch, były sekretarz generalny  SLD.

 

Dodał jednak, że rozumie posłów Lewicy, którzy jeżdżą najdroższymi samochodami. PiS jeździ starymi, bo ma do dyspozycji limuzyny rządowe. „Wielu posłów Lewicy zaczyna kariery. Wzięli kredyty i kupili samochody”. Poseł nie ma też nic przeciwko poparciu klubu dla kandydatury Piotra Ikonowicza na rzecznika praw Obywatelskich.  Na razie w tej sprawie trwają rozmowy.

Jeżeli lewica będzie obliczalna, czyli nie będzie nakierowana tylko na bardziej skrajne zachowanie i nie będzie obarczona lewactwem, to będzie zauważona przez wyborców. Spokojnie możemy przekroczyć 20 procent poparcia” – mówił o planach wyborczych. Jego ugrupowanie, nawet będąc w opozycji, powinno brać odpowiedzialność za sprawy państwa. Jeśli tego nie zrobi, będzie „wtłoczona w lewactwo”. Młodzi powoli zaczynają to rozumieć – tłumaczy. Z początku nie chcieli z nimi rozmawiać, nazywali dziadersami, bo różnica wieku była zbyt duża. Teraz, powoli, zaczynają rozmawiać.

 

Dyduch oceniał także szanse Roberta Biedronia, który próbował rozmawiać z Trzaskowskim o stworzeniu nowej partii bez PO i SLD. Obaj panowie nie pasują do siebie – uważa – Biedroń, o ile nie stworzy Nowej Lewicy, przegra wszystko. A Trzaskowski już swoją szansę miał i widać, że nie wychodzi mu w polityce.  „Tworzenie nowej partii bez SLD to jest samobójstwo. To już jest utrata wiarygodności na całej linii” – zakończył.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Pytanie, czy w istocie młoda Lewica dogada się z dawną SLD, skoro jej były sekretarz nie zna „Dekalogu Lewicy”. I czy na pewno obie strony wiedzą, co to znaczy lewactwo?

/ep/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
2 marca 2021 16:04

Ja też będę tankował na ORLENIE ale dopiero jak debile ochłoną i dostosują ceny paliw do rzeczywistości bo ropa na dzień dzisiejszy kosztuje 64$/ baryłka a cena paliwa przypomina tą z czasów kiedy ropa kosztowała 120$/baryłka, nawet po uwzględnieniu różnicy kursów widać gołym okiem że nas rżną bez wazeliny

irena
irena
3 marca 2021 14:24
Reply to  daroo

Przeciez musza miec na swoje premie i nagrody….no i te 41 miliardow na pincety !

HerodAntypis
HerodAntypis
2 marca 2021 16:29

Dziwni są ludzie z SLD i okolic.

Stanisław
Stanisław
2 marca 2021 18:24
Reply to  HerodAntypis

Ciekawe, czy ci „bojkociarze” wiedzą, że paliwo które tankują na innych stacjach jest też produkowane w Płocku lub Gdańsku. Może lepiej by porzucili samochody i przesiedli się na rowery?

Bart
Bart
3 marca 2021 06:52
Reply to  Stanisław

Masz rację. Ale po co pisowcom ładować kasę do portfeli. Na detalicznej sprzedaży paliwa, hot dogów, kawy i batonów zarabia się znacznie więcej niż na hurtowej sprzedaży paliwa. Oczywiście trudno uciec od samochodu,ale jednak bojkot Orlenu ma sens.

Stanisław
Stanisław
3 marca 2021 08:11
Reply to  Bart

„po co pisowcom ładować kasę do portfeli', hm to może lepiej wysadzać je w powietrze, a nie bojkotować?

pinki
pinki
3 marca 2021 12:33
Reply to  Stanisław

Można zrobić z nimi wszystko, byle się nie dzielić ze złodziejami z PIS. Każda złotówka przekazana na kontrolowane przez nich firmy umacnia oligarchiczny system. Gdyby te firmy nie sponsorowały rezimowej propagandy, interesów polityków PIS, to korzystanie z ich usług miałoby jakiś sens. Orlen także sprowadza paliwa od innych firm, zwłaszcza dla stacji znajdujących się za granicą. Produkcja orlenu nie wystarcza na zaspokojenie krajowych potrzeb.

daroo
daroo
3 marca 2021 13:21
Reply to  Stanisław

Oj Stanisław uważaj bo z tym wysadzaniem to trochę przesadziłeś a pewni ludzie mogą się poczuć zagrożeni zamachem terrorystycznym i zrobią ci wjazd na chatę bladym świtem i po co Ci to ?A co do tankowania na ORLEN-ie to Bart ma rację nie będę takich Obajtków zasilał moją kasą .PS masz rację że wszystkie paliwa są produkowane w petrochemii ,ale liczy się to co jest dodawane do benzyny bazowej przez poszczególne koncerny i co w efekcie ma wpływ na jakość paliwa

Stanisław
Stanisław
3 marca 2021 18:40
Reply to  daroo

„uważaj bo z tym wysadzaniem to trochę przesadziłeś a pewni ludzie mogą się poczuć zagrożeni zamachem terrorystycznym i zrobią ci wjazd na chatę”- tak , jak wjechali kolesiowi w 2014 roku, gdy nabijał się z Komorowskiego?

Shaq
Shaq
4 marca 2021 06:52
Reply to  Stanisław

Uwaga na Stanisława – to pisowski troll i prowokator

Stanisław
Stanisław
4 marca 2021 08:11
Reply to  Shaq

„Ja jestem pro, ja jestem pro, ja jestem pro,
Ja jestem pro, ja jestem prowokator.
Pionek historii, władzy trzon,
Co wyzwala w was emocje, burzy krew!
Ja funkcjonariusz nieuchwytny,
Po cichu zjawiam się i niknę,
I z igły widły robię, wodę z mózgu, ludu gniew”.

Jerzy Klesyk – Ja jestem Pro
Stanowczo przecenia Pan moją rolę, ale miło przeczytać, jaki jestem ważny.

Rafapon
Rafapon
2 marca 2021 17:37

Im więcej będzie tych LEWIC, tym mniejsze szanse na wykopanie Kaczafiego. Oni tego nie pojmują?

druh Marek
druh Marek
2 marca 2021 19:29

A dlaczego mam wspierać ORLEN ,który szasta społecznymi pieniędzmi? Dopóki rządzi nim Obajtek nie będę tam tankował. Orlen w 2019 przeznaczył na promocję 339 mln. zł. Czyli o 134 mln. więcej niż w 2018. Wzrosły też koszty ogólnego zarządu. W porównaniu z 2017 były wyższe o 269 mln zł. w 2019 r. i aż o blisko 670 mln w 2020 r. W 2017 akcje Orlenu warte były 110 zł. a w 2020 warte były 59 zł.- dane za Gazeta Wyborcza z dnia 2.03.2021

Zwinka
Zwinka
3 marca 2021 02:25

„Wielu posłów Lewicy zaczyna kariery. Wzięli kredyty i kupili samochody”. No proszę, od czegoś karierę trzeba zacząć ?

Bart
Bart
3 marca 2021 06:50

Z dumą oświadczam: od 2016 r. nic, dosłownie nic nie kupiłem na Orlenie. Ani paliwa po zawyżonej cenie ani nic innego, Zawsze natomiast staram się tam skorzystać z WC 🙂

irena
irena
3 marca 2021 14:22

Stacje moze i nie maja opcji politycznych ale myslacy czlowiek zawsze ma WYBOR !!!

Marek
Marek
4 marca 2021 10:55

Zawsze tankuję na stacji gdzie jest najtaniej . A że w moim mieście najdroższe są stacje shell, orlen i bp to je omijam szerokim łukiem i tankuję na moya albo u prywatnego dystrybutora. A że różnica w cenie sięga 30 gr na litrze więc wybór stacji jest oczywisty