„Stan wojenny” to był przedsmak. Obywatelka kontratakuje

„Stan wojenny” to był przedsmak. Obywatelka kontratakuje

Bydgoski sąd orzekł, że policja ma prawo legitymować obywatela, tylko gdy ten robi coś złego. W przeciwnym razie to nadużywanie władzy” jak pisze na łamach „Przeglądu” Małgorzata Szczepańska-Piszcz.

Pani Ilona nie czuje się aktywistką. Nawet nie lubi tego słowa. Czuje się zwykłym, wkurzonym obywatelem. Czasem pani Ilona manifestuje samotnie. Protesty zaczęła po ataku na Trybunał Konstytucyjny.

W grudniu 2020 r. poszła na bydgoski Stary Rynek, żeby przyłączyć się do akcji „Stop zastraszaniu obywateli”. To był początek jej kłopotów.

Po nieudanym wylegitymowaniu (obecni świadkowie zaprotestowali) policjanci obiecali, że później zajmą się tą panią. Rzeczywiście „dorwali ją” kiedy wracając do swojego biura otworzyła drzwi na klatkę schodową. W sukurs kolegom przyszła policjantka która włożyła nogę między futrynę a zamykające się drzwi i wpuściła do środka czterech „kolegów”

Sprawa znalazłą się na wokandzie bydgoskiego sądu rejonowego 3 marca. Sędzia okazał się sędzia z powołania a nie „z nadania” odmówił wszczęcia postępowania, bo, jak stwierdził, „czyny Ilony Michalak nie stanowią wykroczenia„.

Pokszkodowana złożyła zażalenie na zatrzymanie, które jej zdaniem nosiło znamiona napadu. „Zatrzymaniu zarzucam nielegalność, bezzasadność i nieprawidłowość” – wylicza Ilona Michalak.

Funkcjonariusze nie podali mi swoich danych i numerów służbowych, nie poinformowali mnie o przysługujących mi prawach i obowiązkach. W czasie swoich czynności zastosowali środki nastawione na zastraszenie mnie i wywołanie uczucia zagrożenia. Pozbawili mnie wolności podczas legitymowania, tarasując drzwi. Dokumenty z zatrzymania, które przedstawiono mi do podpisania, były nieczytelne” -dodaje.

Ilona Michalak zażądała pociągnięcia do odpowiedzialności karnej zatrzymujących mnie funkcjonariuszy.

Następny ruch należy do prokuratury i sądu.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/oe/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
druh Marek
druh Marek
25 kwietnia 2021 19:24

Dopóki są jeszcze nad Wisłą i Odrą, uczciwi, odpowiedzalni sędziowie, mam nadzieję ,że nie podzielimy losu Białorusinów i Rosjan. Służalcy policjanci ,komendanci i dowódcy oddziałów prewencji chcących szybko zrobić karierę, pamiętajcie, że przyjdzie na was czas lustracji i weryfikacji. Pamiętajcie też,że warto być przyzwoitym, by móc spojrzeć rodzinie i znajomym prosto w oczy po służbie i po odejściu z Policji.