„Stanisław Karczewski nie pokazał klasy po przegranej”

Karczewski przyjął ambasadora Białorusi – „No w końcu ktoś go odwiedził!”

Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski wydaje się mieć albo kłopoty z oceną rzeczywistością, albo problemy z pamięcią. Bo jak inaczej tłumaczyć jego wypowiedź dla TVP Info: – „Poczułem się urażony, bo przecież starałem się, żeby debaty w Senacie odbywały się zupełnie w innej atmosferze niż w izbie oddalonej o kilkaset metrów stąd”.

 

To był komentarz Karczewskiego do słów Tomasza Grodzkiego. Nowy marszałek izby wyższej zapowiedział bowiem, że „w Senacie drzwi będą otwarte dla przyzwoitości, normalności, poszanowania Konstytucji i regulaminów Senatu, natomiast będą zamknięte dla obłudy, kłamstwa, niegodziwości”. – „Stanisław Karczewski nie pokazał klasy po przegranej. Na antenie TVP Info opowiadał bajki, że wystąpienie prof. Grodzkiego po wyborze go na marszałka było agresywne, konfrontacyjne. Kto je słyszał, ten wie, że nowy marszałek mówił sensownie, w sposób jednoczący, a nie dzielący” – podsumował Patryk Słowik z „DGP”.

No to internauci przypominali Karczewskiemu: – „Tak panie marszałku – debata w środku nocy nad ustawami sądowymi po godzinie od przesłania druków to była ta atmosfera refleksji”; – „Urzekła mnie ta historia…. I mówi to ktoś, kto urządzał cyrk z procedowaniem o 3 w nocy….Żartowniś z tego Pana…”; – „Panie Karczewski, mam wrażenie, że Pan się oderwał od ziemi i NAPRAWDĘ uważa, że stworzył przyzwoity Senat. Niestety zupełnie Pan się myli, to był najgorszy Senat w III RP”.

 

Nie zabrakło wątków, dotyczących wcześniejszych, bulwersujących wypowiedzi Karczewskiego oraz jego zamiłowania do zbytków: – „Urażony idealista, który jeszcze niedawno tłumaczył nauczycielom i rezydentom, że powinni pracować dla idei: „Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei'- głosił Marszałek, który za pracę dla idei brał 20 tys. miesięcznie No i ta willa…”; – „Czy były marszałek senatu spakował już swoje walizki i obraz za 7700 złotych polskich?”.

Przypomnijmy tylko, że swoją pomoc w przeprowadzce zaoferowała Karczewskiemu „Lotna Brygada Opozycji” już kilka tygodni temu, o czym pisaliśmy w „Panie hrabio Karczewski! Pan nie zapomni zabrać portretu za 7.700 złotych”.

bt

Źródło: tvpinfo.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
13 listopada 2019 07:18

Z przyjemnością i satysfakcją obejrzę i wysłucham orędzia nowego marszałka Senatu w reżimowej TVPIS. J-23 znowu nadaje!

Jantar
Jantar
13 listopada 2019 20:14
Reply to  HerodAntypis

Spodziewam się, że Kurski nie wyemituje. Prędzej puści na antenie orędzie Jędraszewskiego, niż marszałka senatu z opozycji!

Zwinka
Zwinka
14 listopada 2019 00:40
Reply to  Jantar

Problem w tym, że musi i to bez łaski. Chyba, że coś wywiną z regulaminem senatu, czego wykluczyć się nie da.

Shaq
Shaq
13 listopada 2019 07:36

„Stanisław Karczewski nie pokazał klasy” – trudno raczej pokazać coś, czego się nie ma. No ale to jego skamlenie to już naprawdę było żenujące.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
13 listopada 2019 10:59
Reply to  Shaq

Za to dużą klasę pokazał nowy marszałek Senatu, profesor Grodzki.
Zastanawiam się, co to za PiSi idiota wymyślił, żeby jemu pierwszemu zaproponować korupcyjny deal. Czy oni nie mieli żadnego rozeznania w nowo wybranych senatorach?

Zwinka
Zwinka
14 listopada 2019 00:43

Wystartowali najpierw do najgroźniejszego przeciwnika, a potem to już było tylko gorzej.

Bogdan
Bogdan
13 listopada 2019 09:23

Bezczelność PiSowców nie zna granic. nadal są bardzo pewni swego chamskiego i destruktywnego działania.

Waldemar
Waldemar
13 listopada 2019 10:21

W gruncie rzeczy ta wypowiedź jest niesłychanie smutna. Były marszałek , w końcu najwyższy funkcjonariusz państwowy, jest zadowolony z tego cyrku, który na zlecenie prezesa urządził w Senacie i zapewne uważa, ze obrady odbywały się zgodnie z regulaminem i w przyjaznej, partyjnej atmosferze. Czarno widzę przyszłość pod rządami tej formacji, w której nazwie tylko spójnik odpowiada rzeczywistości.

daroo
daroo
13 listopada 2019 13:23

Ziemia do Karczewskiego , ziemia do Karczewskiego, czas wracać do rzeczywistości

Czesław
Czesław
14 listopada 2019 10:29

Trudno oczekiwać klasy od człowieka-NIC. Doskonałe uzupełnienie triumwiratu: PAD = pajac Pinokio, marszałek Kuchciński – nazwać go lokajem uwłacza tej profesji, raczej, bo ja wiem, zamiatacz ulic? Znałem kiedyś człowieka, okazał się zupełnym dnem jako polityk. Światło odbite, zero własnego zdania, podnóżek i wycieraczka prezesa

Woyteq
Woyteq
14 listopada 2019 11:54

Nie można pokazać czegoś czego się nigdy nie miało, nie ma i mieć nie będzie. Ot, taka prosta zależność między stanem posiadania a możliwością pokazania…