Stanisław Karczewski ostro zaatakował! „Ja panu Donaldowi Tuskowi ręki nie podam”

Stanisław Karczewski ostro zaatakował! "Ja panu Donaldowi Tuskowi ręki nie podam"

Donald Tusk dodał na Twitterze komentarz na temat działalności PiS. „Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz” – ocenił były premier.

 

Opinia Tuska wywołała wściekłość u przedstawicieli obozu prawicowo-rządowego. Głos w sprawie zabrał m.in. wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. Polityk skrytykował Tuska w jednym z programów w TVP Info.

Karczewski oskarżył Tuska o kłamstwa i utożsamił go ze środowiskami „totalnej opozycji”. „Politycy totalnej opozycji wymyślili sobie, że jeśli będą duże emocje, to one spowodują mobilizację ich elektoratu” – stwierdził.

 

Wicemarszałek powiedział ponadto, że „Donaldowi Tuskowi ręki nie poda”. Prawicowiec ogłosił przy tym warunki, które musi spełnić Tusk, aby odzyskać jego szacunek. „Uważam, że powinien przeprosić, jeśli przeprosi, to ja na pewno mu podam rękę i będę z nim rozmawiał” – powiedział.

To niejedyne kontrowersyjne zachowanie Karczewskiego. Ostatnie działania polityka zostały wyśmiane przez Grodzkiego. Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej uważa, że polityk Prawa i Sprawiedliwości nie może pogodzić się z utratą funkcji marszałka.

Mam wrażenie, że pan marszałek Karczewski formalnie się pogodził, natomiast mentalnie nie bardzo może się pogodzić z tym, że nie jest marszałkiem. Apelował na przykład na konwencie seniorów, żebyśmy sprawy, które tam poruszali, trzymali w dyskrecji, a pięć minut później cytuje moje zdanie, które padło tylko na konwencie. Przeczy sam sobie” – opowiedział w rozmowie z Radiem Zet.

Grodzki, oprócz krytyki najnowszych wyskoków wicemarszałka, odniósł się też do jego wcześniejszych działań. Marszałek Senatu wypomniał mu to, że próbował namawiać senatorów opozycji do przejścia na stronę obozu rządowego.

/nt/

Źródła: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
MajaSzwejkIrenaJanikPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Panie karczewski a pan myśli, że komuś jeszcze zależy na podaniu przez pana ręki?-naprawdę?

wojtek
wojtek

Panie Karczewski może już dosyć tej medialnej aktywności. Zachowuje się pan jak mały odszczekujący się kundelek.

Maciek123454321
Maciek123454321

A ch………. z Karczewskim. Donald Tusk podawanie ręki przez Karczewskiego ma centralnie gdzieś. Bo kto to jest, ten pętak Karczewski? Pieprzony megaloman.

Aleksander
Aleksander

A kto poda rękę p.Karczewskiemu?Przyzwoity człowiek NIE.

Nutka
Nutka

Oj, to się biedny Donald załamie….

Tomasz
Tomasz

A ja z pewnością nigdy nie podam ręki panu Karczewskiemu i nigdy nie będę wysyłał żadnych paczek do więzienia, w którym pan Karczewski będzie odsiadywał wyrok za łamanie prawa i próbę obalenia systemu ustrojowego w Polsce. Obiecuje, że jak wyrok się uprawomocni i pan Karczewski pójdzie siedzieć, to rzucę palenie.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

To może potrwać, a palenie warto rzucić od razu, choćby po to, żeby nie nabijać pisiatym kabzy akcyzą za papierosy. Powodzenia! 🙂

Janik
Janik

A ja mu chętnie paczkę wyślę. Byle by siedział.

Chermes
Chermes

A kto to taki ten Karczewski? Tak z ciekawości pytam. 🙂

Irena
Irena

Musialbys swoja ufajdana reke najpierw wymoczyć w chlorku …takich jak ty należy bojkotować !!!

Szwejk
Szwejk

Spoko , niedługo będzie jak w filmie Psy Pasikowskiego , W imie zasad skurwysynu !!!!

Maja
Maja

Taki afront i strata…. Tusk na pewno załamany.