Stanisław Piotrowicz – człowiek, który nie dba o prawa obywateli

Stanisław Piotrowicz – człowiek, który nie dba o prawa obywateli

Kim jest sędzia Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Piotrowicz? Co o nim wiemy? Z jego biografii przebija jedno – zawsze jest usłużny władzy, a raczej partii rządzącej – czy to jest PZPR, czy PiS.

I zabłysnął właśnie po dojściu Kaczyńskiego do władzy, gdy jako poseł i szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości przepychał ustawy oddające Trybunał Konstytucyjny w ręce PiS. Podobnie „pomagał” przy zmienianiu wymiaru sprawiedliwości w organ posłuszny ministrowi Ziobrze.

 

Antoni Pikul, dawny działacz Solidarności, którym Piotrowicz „zajmował się” jako prokurator w stanie wojennym, przypomniał o tej fazie działalności Piotrowicza. Stwierdził, że Piotrowicz sformułował akt oskarżenia przeciwko niemu w oparciu o materiały, zgromadzone przez SB. „Jego działanie wówczas postrzegam ja działanie przeciwko narodowi polskiemu” – powiedział.

Teraz Piotrowicz twierdzi, że chciał bronić Pikula. Jego zdaniem, pierwotne zeznania oskarżonego obciążały go tak, że w żaden sposób nie uniknąłby więzienia. Poza tym po 3 miesiącach aresztu pozwolił Pikulowi zmienić spodnie. Twierdzi też, że nie podpisywał aktu oskarżenia, a jedynie „parafował”. W ogóle – dowodzi obecny sędzia TK – szef wyrzucił mnie z delegacji, więc w praktyce to ja pomagałem opozycjonistom.

PiS dotąd znalazł tylko jedną osobę, której Piotrowicz pomógł w stanie wojennym – Zofię Jankowską. Innych spraw wobec opozycji najwyraźniej nie prowadził. Za coś jednak został w 1984 r. nagrodzony Brązowym Krzyżem Zasługi. Być może za przynależność partyjną i awans?  Teraz twierdzi, że do wstąpienia do PZPR „zmusili go zwierzchnicy”.

 

W 1990 r. został prokuratorem rejonowym w Krośnie, dwa lata później awansował do prokuratury Wojewódzkiej w Rzeszowie. W 2001 r. zasłynął umorzeniem śledztwa w sprawie molestowania nieletnich przez pedofila z Tylawy. Tłumaczył księdza zdolnościami bioenergoterapeutycznymi i czułością wobec ofiar. Już wtedy szukał politycznego poparcia Kościoła i PiS. W 2005 r. został senatorem, a potem wiceministrem w Kancelarii Premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Z jego ślepego posłuszeństwa wobec partii rządzącej czerpie korzyści cała rodzina. W 2016 r. jego córka została powołana bez konkursu na stanowisko w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie, decyzją Bogdana Święczkowskiego. On sam, gdy nie udało mu się wejść do Sejmu w 2019 r., na otarcie łez otrzymał od PiS stanowisko sędziego w Trybunale Konstytucyjnym.

Właśnie, jak w stanie wojennym, pozbawił obywateli ich prawa.

/ep/

Źródło: Onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
15 kwietnia 2021 15:44

Wiemy, że jest to osobnik niegodny urzędu, wiemy, że jest to karierowicz, wiemy, że jest to przestępca, łotr, łajza, kanalia i nic z tego nie wynika.
Wiemy, że powinien co najmniej siedzieć w więzieniu, ale zamiast tego słuchamy i uznajemy (choć może się nie cieszymy) jego wypowiedzi jako wyroki.
Dlaczego to robimy? Może choć jeden artykuł, na choć jednym portalu, w choć jednej gazecie czy telewizji pochylił się nad ową fundamentalną zdawałoby się kwestią. Czemu w rzekomo demokratycznym państwie prawa, sprawiedliwości, kwitnącej wolności i dobrobytu przestępcy, bandyci, kanalie i skurw.. mają się dobrze, a praworządni obywatele są represjonowani fizycznie i psychicznie?
I najważniejsze pytanie: jak długo jeszcze tak będzie?

Agnieszka
Agnieszka
15 kwietnia 2021 18:36
Reply to  Marek

Bo Polacy maja w dupie wlasne panstwo, sa leniwi i malo ogarnieci. Na zachodzie ludzie na takie rzeczy po prostu nie pozwalaja, opinia publiczna sie liczy i przyzwoitosc tez. A u nas dominuje panstwo bezprawia.

Stanisław
Stanisław
16 kwietnia 2021 17:57
Reply to  Agnieszka

Może wyjściem byłoby zmiana społeczeństwa? Podpowiadam: B. Brecht coś pisał na ten temat. Można przeczytać. Jeżeli nie uda się z zamianą społeczeństwa, to może trzeba emigrować, tak jak tysiące celebrytów? A, przepraszam, oni tylko to obiecują. Od sześciu lat.

Stanisław
Stanisław
15 kwietnia 2021 15:54

S. Piotrowicz-prokurator stanu wojennego.
E. Łętowska- rzecznik praw obywatelskich stanu wojennego.

Marek
Marek
15 kwietnia 2021 18:59
Reply to  Stanisław

Kolejne kłamstwo. Jakieś dowody? Fakty? Argumenty na poparcie stwierdzenia 2 o E. Łętowskiej?
Jak zwykle nie ma.

Stanisław
Stanisław
15 kwietnia 2021 21:05
Reply to  Marek

Piotrowicz- w 1980 (przed stanem wojennym) został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie-zapewne bez wiedzy i zgody KW PZPR.

Łętowska- od 1988 (po stanie wojennym)- Rzecznik Praw Obywatelskich- zapewne bez wiedzy i zgody KC PZPR i Jaruzelskiego.

Marek
Marek
15 kwietnia 2021 22:09
Reply to  Stanisław

Jak może być „rzecznikiem praw obywatelskich stanu wojennego” po stanie wojennym? I to ile lat po stanie wojennym?
Czy naprawdę musisz potwierdzać w każdym poście jakim debilem jesteś?

PS: Mgr przyłębska od 1988 sędzia Sądu Rejonowego w Poznaniu – zapewne bez wiedzy i zgody KC PZPR i Jaruzelskiego.

Last edited 3 miesięcy temu by Marek
Stanisław
Stanisław
16 kwietnia 2021 08:44
Reply to  Marek

Ciekawa licytacja- to teraz ja: Rzepliński : W marcu 1981 został pierwszym sekretarzem POP PZPR w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW (za Gierka), a 18 grudnia 2007 (za Tuska) został wybrany przez Sejm VI kadencji na urząd sędziego Trybunału Konstytucyjnego,
Przypadek? Nie sądzę…

Marek
Marek
16 kwietnia 2021 11:52
Reply to  Stanisław

To nie licytacja, to wyśmianie twojej logiki. To kolejny raz pokazanie jakim debilem jesteś. Już nawet twoi koledzy zaczynają to widzieć. Ale nie krępuj się dalej brnij, dalej omijaj sedno, dalej wybieraj co chcesz słyszeć. To są cechy potrzebne partii pis, więc jeśli jeszcze się do niej nie zgłosiłeś to uczyń to czym prędzej, to zdołasz więcej nakraść zanim to wszystko pieprznie.

Zbyszek
Zbyszek
15 kwietnia 2021 19:52
Reply to  Stanisław

Pogięło Cię? Myślę o tobie to co pisarz o prezydencie.

Stanisław
Stanisław
15 kwietnia 2021 21:06
Reply to  Zbyszek

Który pisarz i o którym prezydencie?

Antykaczor
Antykaczor
16 kwietnia 2021 08:20
Reply to  Stanisław

Niebieski ty wiesz co…

Zbyszek
Zbyszek
16 kwietnia 2021 08:21
Reply to  Stanisław

Chciałabyś, Wysoki Stanisławie, postawić mi zarzuty?

Predator
Predator
16 kwietnia 2021 07:48
Reply to  Zbyszek

Z kim ty dyskutujesz??? perfidje komuchów znamy nie od dziś. A stary komuch dzięki piździelcom zobaczył że komuna wróciła.

Stanisław
Stanisław
16 kwietnia 2021 08:51
Reply to  Predator

„perfidje”- co Ci zawiniła ortografia, że wbijasz jej w plecy zardzewiały nóż?

Predator
Predator
16 kwietnia 2021 16:13
Reply to  Stanisław

Bo ortografia taka jest, ty nigdy się nie pomyliłeś????, ok rozumiem partia komunistyczna nigdy się nie myli……

Stanisław
Stanisław
16 kwietnia 2021 17:52
Reply to  Predator

Łatwa ta polska ortografia nie jest, to widać.

Maciek123454321
Maciek123454321
16 kwietnia 2021 00:31
Reply to  Stanisław

No cóż, Stanisławie, jesteś małym pisowskim skurwsynkiem. Nazwijmy cię wreszcie tak, jak na to zasługujesz.

Stanisław
Stanisław
16 kwietnia 2021 08:56

Dlaczego „małym”- gdybyś mnie nazwał „dużym skurwysynem”, to wzrostu by mi nie podniosło, ale ego to z pewnością.

Kundzia
Kundzia
16 kwietnia 2021 10:42
Reply to  Stanisław

A ty posiadasz jakieś ego?

Stanisław
Stanisław
16 kwietnia 2021 13:19
Reply to  Kundzia

Za Wikipedią (po co szukać głębiej) ego: „jedna z trzech struktur osobowości w modelu psychoanalitycznym, obok id i superego; często rozumiane w znaczeniu ja jednostki ludzkiej”. Ergo, skoro żyję, to „jakieś ego” mieć muszę, chyba,że twierdzisz, że nie żyję… Muszę to sprawdzić.

Antykaczor
Antykaczor
15 kwietnia 2021 17:30

Towarzysz Szmaciak

Zbyszek
Zbyszek
15 kwietnia 2021 19:51

Jestem obywatelem i bardzo się cieszę, że ów Piotrowicz nie dba o moje prawa. Nie chcę aby ludzie o takiej proweniencji nawet zbliżał się do mnie a co dopiero o mnie dbali.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka
16 kwietnia 2021 00:44

To skurwysyn, nie człowiek. Takich jak Piotrowicz wieszano w Norymberdze.

Andrzej
Andrzej
16 kwietnia 2021 08:58

To są wszystko koprofagi ,Są w stanie zeżreć i się oblizać każde kopros jeżeli dojrzą za tym własny interes .Kaczfi ma wyjątkowy talent żeby wybrać takich współpracowników.