Stanowisko prezesa TVP stało się dożywotnią fuchą?

Stanowisko prezesa TVP stało się dożywotnią fuchą?

Jak czytamy, czteroletnia kadencja prezesa telewizji publicznej wygasła jesienią 2020 r. Jacek Kurski stanął na czele telewizyjnej spółki 8 stycznia 2016 r. otrzymując nominację od ówczesnego ministra skarbu Dawida Jackiewicza.

 

Jacka Kurskiego wybrała w konkursie na szefa TVP Rada Mediów Narodowych, która wbrew konstytucji odebrała kompetencje KRRiT. Samą zaś RMN powołało PiS.

„Pełnić tę funkcję Jacek Kurski przestanie, kiedy zbierze się walne zgromadzenie spółki, czyli minister kultury. Powinno się to stać do końca czerwca, ale w tym roku, z powodu pandemii, termin przedłużono do końca września”

Jacek Kurski powinien zostać wybrany na następną kadencję w drodze ogłoszonego konkursu. Nie chce tego jednak  Krzysztof Czabański który twierdzi, że konkursy stwarzają niepotrzebne problemy.

 

Dlatego podobno  Rada Mediów Narodowych nie widzi potrzeby  ogłaszania konkursu na nowego szefa TVP twierdzi Juliusz Braun, członek RMN – czytamy w wywiadzie  którego udzielił „Wyborczej”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

RMN ma zająć się powołaniem nowego zarządu TVP już 9 czerwca. Na razie Jarosław Kaczyński  nie szuka następcy Kurskiego.  Prawo pozwala obecnemu szefowi telewizji publicznej pełnić swą funkcję  przez kolejną kadencję.

Kaczyński nie może się nachwalić Kurskiego. Ostatnio w jednym z wywiadów mówił, że Kurski na Woronicza robi „dobrą robotę”, a do tego TVP w porównaniu z TVN to „po prostu wzór cnót wszelakich”.

/OE/

Źródło:wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
28 maja 2021 09:34

Najlepszą wizytówką tego „wzoru cnót wszelakich” jest pouczenie, jakie jednemu z ekspertów udzieliła prowadzaca program: „Debata: Senior” : „Eksperci nie mogą ze sobą polemizować, bo to nie będzie zrozumiałe dla widzów”.

HerodAntypis
HerodAntypis
28 maja 2021 10:14

To, że to dożywotnia fucha, to rozumiem, ale do końca czyjego żywota – kaczora czy kury?

Kundzia
Kundzia
28 maja 2021 11:03
Reply to  HerodAntypis

Nie będzie końca,oni będą wiecznie żywi jak Lenin.

Dron
Dron
28 maja 2021 12:11

Kura, kaczka, jeden drób.

jańcio wodnik
jańcio wodnik
28 maja 2021 12:35

Załatwił pislamistom drugą kadencję to i załatwi trzecią, Kurski powinien awansowć na stanowisko ministra propagandy które już pełni tylko nie oficjalnie a syn Kurskiego no cóż, może być dalej oskarżany o gwałt na 9-ciolatce i usłużna zioberna prokuratura znów będzie umażać

Dron
Dron
28 maja 2021 15:17

Może jeszcze przyjdzie taki czas, w którym, dzięki kurskiemu, kaczyński nie dowie się, że przegrał wybory?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
28 maja 2021 23:10
Reply to  Dron

Jak śpiewał nieodżałowany Wojciech Młynarski: „Po co babcię denerwować, niech się babcia cieszy”. 😉

Stanisław
Stanisław
29 maja 2021 09:56
Reply to  Dron

No, chyba nie odmówi Pan sobie przyjemności poinformowania Naczelnika Państwa osobiście o tym doniosłym wydarzeniu.