Stany Zjednoczone również nie chcą kazań o. Rydzyka

Stany Zjednoczone również nie chcą kazań o. Rydzyka

Wskutek zabiegów Thomasa Lukaszuka, kanadyjskiego polityka polskiego pochodzenia, Tadeusz Rydzyk ma już zakaz głoszenia kazań w zachodniej części Kanady. Bezpośrednio decyzję ogłosił arcybiskup Edmonton Richard Smith. Teraz centrum Szymona Wiesenthala prowadzi starania o objęcie podobnym zakazem całej Kanady i USA.

 

Starania o rozszerzenie zakazu głoszenia kazań na całą Kanadę wspiera spora część tamtejszej Polonii. Skierowała ona do arcybiskupa Toronto, kardynała Toma Collinsa, pismo w tej sprawie. Ponieważ arcybiskup Edmonton cieszy się w Kanadzie wielkim autorytetem, jest duża szansa, że jego decyzja zostanie rozszerzona na cały kraj.

Tadeusz Rydzyk i jego Radio Maryja są najlepiej zorganizowane w Chicago, które jest też wielkim źródłem finansowania jego imperium. „Jeżeli chcemy zaprzestać rozprzestrzeniania tej mowy nienawiści Rydzyka, to oczywiście musimy obciąć fundusze” – mówi Lukaszuk, były wicepremier prowincji Alberta. – „W Kanadzie złożyliśmy już skargę do ministerstwa skarbu, żeby odebrać jego organizacjom status charytatywny”. Lukaszuk będzie rozmawiał na ten temat z J.B. Pritzkerem, gubernatorem amerykańskiego stanu Illinois. „Jestem przekonany, że gubernator Pritzker, gdyby dowiedział się o szczegółach aktywności radiostacji Rydzyka, na pewno by się temu przeciwstawił” – mówi.

 

Departament Stanu już w swoim oficjalnym raporcie uznał Radio Maryja za najbardziej antysemicką rozgłośnię radiową w Europie. Być może doprowadzi to do uznania Tadeusza Rydzyka persona non grata w Stanach.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ShaqAlphaEwaWitoldJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

A tymczasem prokuratura zajęła majątek Leszka Czarneckiego. Jutro posiedzenie sądu w sprawie aresztu tymczasowego dla L. Czarneckiego, które umożliwi także wystąpienie z europejskim nakazem aresztowania. I żeby było ciekawiej, TVN24 właśnie podaje, że CBA aresztowało Giertycha i przeszukują jego dom i zapewne także kancelarię. Czego szukają? Materiałów, jakie L. Czarnecki przekazał Giertychowi na swoją obroną, a także zapewne pamiętnych nagrań propozycji szefa KNF-u, Chrzanowskiego, które Czarnecki opublikował w swoim czasie. I to jest system sprawiedliwości, który nie jest upolityczniony? I każdy obywatel jest równy w tym systemie sprawiedliwości? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie! Złodzieje pisowscy chodzą wolni i grożą… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa

Dobrze dedukujesz…

Witold
Witold

Oczywiście, Centrum Szymona Wiesenthala ma obiektywną racje. Głos Rydzyka nacechowany jest jadem i antysemityzmem i nie ma wiele wspólnego z tym, co ja rozumiem, jako postawa chrześcijańska. Problem w tym, że o ile w Kanadzie zabiegał o wykluczenie Rydzyka Polak, którego spotkało wiele przykrościd7 to w tym przypadku zabiega o to organizacja żydowska i to spowoduje tylko wielką falę antysemityzmu wśród Polonii amerykańskiej.

Ewa
Ewa

Aleśmy sobie eksportowy hit stworzyli 🙁
Powinniśmy go (ten hit) jakoś dobrze nazwać, np. Polska Narodowa Duma Ciemnogrodu

Alpha
Alpha

Niech jedzie do Moskwy.

Shaq
Shaq

Czekam na moment, kiedy pan Rydzyk dostanie takiego bana w Polsce. No ale najpierw musi paść wypasająca go pisowska dyktatura.