Starcie lewicowych polityków. Nowacka oskarża Dyducha o seksizm

Starcie lewicowych polityków. Nowacka oskarża Dyducha o seksizm

W programie „Kropka nad i” w TVN 24 starli się ze sobą politycy opozycji – poseł Marek Dyduch (Lewica) i posłanka Barbara Nowacka (KO). Poszło o poparcie Lewicy dla ratyfikacji ustawy o Zasobach Własnych Unii Europejskiej.

 

„Zdumiona jestem, że tak doświadczeni politycy (…) poszli negocjować i negocjowali na cudzych zasadach” – powiedziała o zachowaniu Lewicy Nowacka.

Dyduch zareagował na słowa posłanki i wywiązała się dłuższa dyskusja. W końcu powiedział: „Pani tak, jak moja żona, słyszy tylko to, co chce. Pani trajkocze”. Nowacka stwierdziła, że słowa wypowiedziane przez Dyducha są seksistowkie.

Do opinii Nowackiej przychylili się politycy związani z obozem liberalnym.

„Kiedy mężczyzna chce obrazić kobietę, to mówi 'trajkocze', 'jazgocze'. Tym razem chamstwem popisał się poseł Lewicy – Marek Dyduch. Lewicowe wartości – seksizm?” – napisała posłanka Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

W podobnym tonie wypowiedział się eurodeputowany Marek Belka (ex-SLD).

„Może nie wszystkie Marki to fajne chłopaki, ale nadal znam paru całkiem znośnych. Za obu lewicowych kolegów mogę się tylko znacząco zarumienić. Jednemu nawet trochę współczuję spotkania z małżonką” – ocenił były premier.

 

Marek Dyduch jest byłym sekretarzem generalnym SLD i posłem na Sejm kilku kadencji (II, III, IV i IX), co czyni go jednym z najbardziej doświadczonych posłów. Był też wiceministrem skarbu państwa w rządzie SLD-PSL-UP premiera Leszka Millera.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Barbara Nowacka jest z kolei szefową niewielkiej Inicjatywy Polskiej – małej socjaldemokratycznej partii, która wchodzi w skład KO. Wcześniej uczestniczyła w działalności Unii Pracy, Unii Lewicy oraz Twojego Ruchu Janusza Palikota.

Zarówno Dyduch, jak i Nowacka, są więc od lat związani z ruchem lewicowym.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Inna
Inna
13 maja 2021 11:02

Trzeba potępiać takie wypowiedzi, niezależnie od tego, kto jest autorem. Moim zdaniem, pan Dyduch powinien ponieść konsekwencje za swoje słowa. Nieważne, że politycy PiS zachowują
się jeszcze gorzej i nie są za to karani, Innych nie powinno to zwalniać z obowiązku przestrzegania
pewnych norm, Myślę, że tym bardziej jeszcze potrzebujemy prawidłowych zachowań.
To jedna rzecz, a druga – nie nakręcam się krytyką Lewicy. To nie jest problem Lewicy, tylko
nasz narodowy i on pozostanie z nami dotąd aż nie zmieni się stosunek do kobiet naszych bliskich,
współpracowników, księży itd.

Zwinka
Zwinka
13 maja 2021 11:38

I tak stary komuch ważył słowa. Mógł przecież panią Nowacką do garów odesłać.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
13 maja 2021 11:53

Dyduch to kawał chama, jeszcze ze stażem w PZPR – czyli nastojaszczy lewicowiec, nie jakiś tam przebieraniec jak np. Anna Maria czy inny Adrian.
Swoją drogą, dziwię się że gospodyni programu skutecznie go nie osadziła. Na miejscu pani Nowackiej wyłączyłbym po takiej odzywce Dyducha kamerę i mikrofon.

Stanisław
Stanisław
14 maja 2021 17:09

„Dyduch to kawał chama, jeszcze ze stażem w PZPR”- o, to nie należy już do „demokratycznej opozycji”?