Staroń atakuje Gowina i Strajk Kobiet. „Widziałam taką wulgarność, taką nienawiść”

Staroń atakuje Gowina i Strajk Kobiet. „Widziałam taką wulgarność, taką nienawiść”

Niezależna senator Lidia Staroń, kandydatka PiS na RPO, wystąpiła w TVN 24. Rozmawiała z dziennikarzem na temat swojego sporu z Jarosławem Gowinem. Przywódca Porozumienia, przypomnijmy, miał obiecać jej wcześniej poparcie, ale w końcu wycofał je, aby wesprzeć kandydata opozycji – prof. Marcina Wiącka.

 

Staroń powiedziała, że Gowin przekonywał ją do kandydowania przez miesiące. Działania te miały rzekomo stanowić element „brudnego planu”, który zakładał, że „jak już będzie zgoda PiS-u, to wtedy będzie działał z opozycją, żeby pokazać, że jest podmiotem”. Spowodowało to u niej poczucie „wykorzystania” przez Gowina.

Jak gdyby tego było mało, to szef Porozumienia miał osobiście lobbować na korzyść Staroń u Jarosława Kaczyńskiego. Dowodem na to mają być m.in. SMS-y.

Sama Staroń uważa się za dobrego kandydata zarówno dla PiS, jak i opozycji: „Jestem senatorem niezależnym, nie jestem z żadnej partii. Moją partią są ludzie. (…). Kandydatem powinna być osoba, która ma wiedzę prawniczą. Nie wykształcenie, ale wiedzę. (…) To nie dyplom jest wiedzą, ja mam wiele udanych interwencji ustawodawczych. Kolejny warunek to wrażliwość społeczna. Dalej doświadczenie, praktyka, to są bardzo ważne rzeczy. Ja mam 20 lat praktyki”.

 

Jednocześnie, zapytana przez dziennikarza o brutalne działania policji wobec m.in. Strajku Kobiet, powiedziała, że widziała takie praktyki i częściowo je skrytykowała. Szubko nadmieniła jednak, że również działalność SK nie była dobra.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

„Pierwszy raz widziałam taką wulgarność, taką nienawiść. Ja jestem katoliczką. Pierwszy raz widziałam coś takiego, jeśli chodzi o ataki na Kościół. Tak nie powinno być. W sytuacji, kiedy jest naruszenie prawa, to powinna być odpowiedzialność. Ale nie może być tak, że ktoś mówi na policję ‘psy’ czy coś tego typu” – uzupełniła.

Zaznaczyła, że stanęłaby w obronie pokrzywdzonych ludzi z każdej ze stron.

/nt/

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
12 czerwca 2021 11:51

To ja może to tu zostawię – obraz działań pani Staroń:

Zrzut ekranu 2021-05-30 o 13.43.22.jpg
irena
irena
15 czerwca 2021 13:58
Reply to  Jantar

Czy poniosla jakas kare za przyczynienie sie do samobojstwa wiceprezesa….czy NIE dalo sie jej tego udowodnic ??? Obrzydliwa osoba !!!

HerodAntypis
HerodAntypis
12 czerwca 2021 12:16

Mówi, że jest niezależna, że nie należy do żadnej partii. Mówi też, że jest katoliczką, a to przekreśla wszelką niezależność. Katolicyzm nie cierpi niezależności. Jej niezależność jest warta tyle, co ginekolog z klauzulą sumienia – kobiety ani ofiary kościółkowych pedofili nie mogą na nią liczyć.

Marek
Marek
12 czerwca 2021 13:03

Niezależna senator mówi o kaczyńskim per „prezes” z taką intonacją, że praktycznie czuć wymawianie wielkiej litery. Tako ona niezależna, do tego egzaltowana idiotka nie mająca predyspozycji i nie spełniająca ustawowych warunków objęcia urzędu RPO, ale kogo to obchodzi, Kukiz się zeszmaci i sejm ją przegłosuje, senat pewnie odrzuci. Oczywiście jak nie będzie kolejnych awarii wind (kontrolowanych przez pisuarną marszałek sejmu), awarii sieci (kontrolowanych jak wcześniej), zatrzaśnięć w toalecie (kontrolowanych jak wcześniej), szantażu albo zeszmacenia jakiegoś senatora opozycji, czy przedłużających się kontroli na wejściu (kontrolowanych zgadnijcie przez kogo).

Zwinka
Zwinka
12 czerwca 2021 13:53

„Widziałam taką wulgarność, taką nienawiść”
A ja widzę pyskatą blądynę.

Stanisław
Stanisław
13 czerwca 2021 09:50
Reply to  Zwinka

Fakt, chamówa tam była ostra. Najlepszym dowodem na to jest to, że ten „strajk kobiet” zdechł już na dobre. Tylko w niektórych oknach wiszą żałośnie brudne szmaty z błyskawicą.

Waldemar
Waldemar
14 czerwca 2021 11:07
Reply to  Zwinka

Zauwazyła wulgarność, ale nie dostrzegła pryskania gazem w oczy, lania pałą teleskopową przez antyterrorystów, złamania ręki dziewczynie, rozwożenia do komend nawet 100 km od Warszawy i innych tego rodzaju detali. Może trzeba do lekarza od oczów, jak to radził pewien węglarz w „Misiu”?

Stanisław
Stanisław
14 czerwca 2021 12:55
Reply to  Waldemar

„ale nie dostrzegła pryskania gazem w oczy, lania pałą teleskopową przez antyterrorystów”- fakt, policjanci powinni uciekać gdzie pieprz rośnie, pozwolić na siebie pluć, wyć nad uchem, przyjmować bluzgi od „niewinnych lelij” z nazistowskimi symbolami. W paru „demokratycznych” krajach po 10 minutach te dzielne zadymiary już masowałyby sobie obite d…py., a tutaj bezkarnie łaziły po ulicach. Taki reżim.

Marek
Marek
14 czerwca 2021 14:00
Reply to  Stanisław

A ten debil dalej powtarza pisuarne bzdury już dawno obalone:
1. O nazistowskiej błyskawicy.
2. O pluciu wyciu itd.
3. O demokratycznych krajach, które tak samo by potraktowały.
Wszystko gówno prawda.

Stanisław
Stanisław
14 czerwca 2021 16:09
Reply to  Marek

Jeżeli ci smakuje, to jedz.

Marek
Marek
14 czerwca 2021 19:02
Reply to  Stanisław

Widzę, że odbija ci już na maksa..

Waldemar
Waldemar
14 czerwca 2021 21:33
Reply to  Stanisław

Smieszy mnie za każdym razem, ale i smuci, gdy po raz enty widzę , jak bezkrytycznie korzysta się z przekazów dnia i telewizyjnych grepsów. Trzeba było pooglądać sobie demonstracje „żółtych kamizelek” w Paryżu lub w Berlinie, a dopiero potem zestawiać ze Strajkiem Kobiet. Płonęła w Warszawie Marszałkowska, wybijano szyby w sklepach, rabowano w magazynach, podpalano samochody, ba, tłum usiłował wtargnąć do naszej światyni demokracji na Wiejskiej? Chyba nie zauważyłem, ale jesli sie mylę, prosze mnie poprawić. Poza tym niezgodny z faktami jest końcowy wniosek o „bezkarnym łażeniu”: plucie i wycie na ulicach spotkało się, jak wiadomo z licznych relacji, z nalezytym odporem..

Stanisław
Stanisław
15 czerwca 2021 09:46
Reply to  Waldemar

„Płonęła w Warszawie Marszałkowska, wybijano szyby w sklepach, rabowano w magazynach, podpalano samochody”- na razie tak nie było (ataki na kościoły były, ale to jest w porządku), to tylko kwestia czasu, przecież hasłem tych barbarzyńców było:”to jest wojna”. Inna sprawa,że jak ktoś z tych „wojowników” dostał (symbolicznie) w d..ę, to zaraz płacz wielki się rozległ” zbili, ratujcie, ” O tu, wybili, panie, za wolność wybili!”- cytat Pan łapie.

Marek
Marek
15 czerwca 2021 14:08
Reply to  Stanisław

„Ataki na kościoły” polegały na tym, że pojedyncze osoby próbowały zawiesić swoje postulaty na tablicy lub w milczeniu stały z transparentem. Normalnie terror.
Wielce jestem ciekaw jak pisuarna propaganda nazwałaby prawdziwy atak na kościół. Słów by wam zabrakło.
Ale działaj dalej w końcu doprowadzicie do sytuacji, gdy nie będzie różnicy między protestem a prawdziwą profanacją i wtedy znikną ostatnie blokady protestujących. Na wasze własne życzenie.

Last edited 1 miesiąc temu by Marek
Stanisław
Stanisław
15 czerwca 2021 20:33
Reply to  Marek

„lub w milczeniu stały z transparentem'- biedactwa zestrachane, aż żal patrzeć.

Waldemar
Waldemar
15 czerwca 2021 23:02
Reply to  Stanisław

Nie bardzo wiem, jak odpowiadać, bo poniższy post nie jest nawet próbą odpowiedzi na mój i kolejny raz powtarza wyssane z palca tezy z pisowskiego przekazu dnia. Jest oczywistym kłamstwem twierdzenie o „symbolicznym dostawaniu w d..pę”, bo akurat wyczyny panów policjantów i antyterrorystów (obecnośc tych ostatnich jest sama w sobie interesująca) zostały dobrze udokumentowane i oczywiście nie spotkały się z żadną próbą wyjasnienia czy ukarania. Demolowanie miast przez Strajk Kobiet należy natomiast do sfery rojeń i jesli autor postu dysponuje na ten temat jakąś wiedzą via szklana kula czy wróż Jackowski, dobrze byłoby ją ujawnić. I wreszcie na zakończenie chciałbym dodać, ze przywoływanie Mrożka jest tu kompletnie nie na miejscu: mistrz groteski wielokrotnie wyśmiewał autorytarne ciągotki najrozmaitszych dzierżymordców, zaś policji poświęcił nawet czesto wystawianą niegdyś sztukę.

Stanisław
Stanisław
16 czerwca 2021 09:47
Reply to  Waldemar

Mrożek tu pasuje. Proszę obejrzeć te popisy męczeństwa: tu siniak, o, panie, gazem psiknęli, ludzie ratunku, niosą mnie (ostrożnie, jak zepsute jaja) do radiowozu, o popchnął mnie, o ratunku…
Nikt po du..e nawet nie dostał, bo już byłyby całe galerie zdjęć ze spuszczonymi majtkami.
„Za wolność, panie d…ę obili, za wolność”

Waldemar
Waldemar
16 czerwca 2021 11:04
Reply to  Stanisław

Gratuluję zręcznego, nie po raz pierwszy, przekierowywania dyskusji. Szczerze mówiąc, ja bym nie potrafił. Jakoś trzymam się staroświeckiej zasady, żeby pisać ad rem, a nie wokół – w tym wypadku wyboru RPO. Ale cóż, przykład idzie z samej, najwyższej góry… Co do Mrożka, to doprawdy, nigdy nie czyniłbym z siebie rzecznika tak niezaleznego autora. Gdyby zetknął sie |Pan z jego twórczością, to doprawdy, nie twierdziłby pan, że mógłby powielać kłamstwa propagandy rodem z TVPInfo. To trochę uwłacza jego pamięci… Już nie mówiąc o tym, że z powyższych postów wynika głębokie współczucie dla nękanej i cierpiącej policji oraz zaawansowana głuchota na łamanie wszelkich praw, w tym o zgromadzeniach, które nadal, być może pan wie, znajduje się w Konstytucji. I dopiero tego rodzaju tematyka mogłaby zainteresować naszego mistrza groteski.

Stanisław
Stanisław
16 czerwca 2021 14:18
Reply to  Waldemar

Dziękuję za słowa uznania.
Mrożek nie uczynił mnie swoim rzecznikiem, ani też sam takiej posady sobie nie przyznałem. Korzystam z prawa do cytowania będących jak to się mówi w „domenie publicznej” zwrotów, fraz, sentencji, myśli czy fragmentów twórczości znanych osób. Których? A tych, które uznam za odpowiednie. Możliwe, że Mrożek gdyby żył, nie zgodziłby się z moimi poglądami, ale ja jestem do nich dziwnie przywiązany. Nie uważam się za znawcę twórczości Mrożka, ale -tak z ręką na sercu- Pan zna ją na pamięć?

Waldemar
Waldemar
16 czerwca 2021 17:44
Reply to  Stanisław

Na pamięc – nie, ale na tyle, żeby nie przypuszczać, że zgodzilby się na cytowanie jego drwin z bogoojczyźnianego frazesu w kontekście policyjnej pały i gazu. A tak swoją drogą mam cytat z Mrożka o wiele ciekawszy: „Polacy tak głeboko weszli w demokrację, że ją przebili i wyszli na drugą stronę.” Własnie jestesmy w trakcie jej oglądania

Stanisław
Stanisław
16 czerwca 2021 21:04
Reply to  Waldemar

Czyż to nie może być twórcze?

Waldemar
Waldemar
17 czerwca 2021 11:24
Reply to  Stanisław

Widzi pan tę twórczość?

Stanisław
Stanisław
17 czerwca 2021 14:57
Reply to  Waldemar

A to forum?

Marek
Marek
14 czerwca 2021 13:10
Reply to  Waldemar

Nie zauważyła także okłamywania adwokatów, wymykania się tylnymi drzwiami z porwanymi (nazywam ich porwanymi bo nie było żadnych podstaw do zatrzymania), okłamywania przedstawicieli RPO i utrudniania im pracy. Słowem będzie wspaniałym Rzecznikiem Przywilejów Oprawców.

Leszek
Leszek
12 czerwca 2021 14:13

Staroń sama ma się za dobrą znawczynię prawa, czego nikt inny nie potwierdza. Jeśli zatem zaistnieje jako RPO można spokojnie zamknąć wszystkie wydziały prawa w Polsce bo prawników pokroju i jakości Staroń ci u nas wyjątkowy dostatek a na prawicy nawet nadprodukcja.

daroo
daroo
13 czerwca 2021 15:51
Reply to  Leszek

To pewnie dobra psiapsiuła Julki kucharki tamta też ekspertka od prawa tudzież konstytucji

ewa
ewa
12 czerwca 2021 14:44

oglądałam wywiad w TVN24 , ta kobieta jest niestabilna emocjonalnie,, absolutnie nie nadaje sie na RPO , myślałam , że w trakcie tego wywiadu wyskoczy z komputera i będzie płakać

Marek
Marek
13 czerwca 2021 21:44
Reply to  ewa

Ja oglądałem inny w polszmacie i zachowywała się tak samo. Jakby była na prochach albo potrzebowała leków.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
12 czerwca 2021 15:52

Staroń jest głupia do spodu i dlatego PiS się na nią zgodził. Uważa, że z powodu swej głupoty jako Rzeczniczka Praw Obywatelskich będzie niegroźna.
 

Jacek
Jacek
12 czerwca 2021 17:30

Widziałem wczoraj występ tej pani… żenada. W demonstracjach SK widziała wulgarność, na marszu niepodległości zobaczy zapewne miłość do ojczyny i szczery patriotyzm.

Zwinka
Zwinka
12 czerwca 2021 18:10

” Częściowo je skrytykowała” …Te działania policji.
Ciekawe, które to były części.

szary człowkek
szary człowkek
12 czerwca 2021 18:16

Uchowzj nas PanieBoże przed takim RPO!

Waldemar
Waldemar
12 czerwca 2021 21:51

Po obejrzeniu tego programu nie mam najmniejszych wątpliwości, dlaczego Staroń jest kandydatką PiS. Jest ponoć sentorem niezależnym, ale przy jej biogramie powinna znajdować się nota zblizona do tych, które poprzedzają niektóre filmy: „Wszelka zbieżnośc poglądów pani Staroń z poglądami obowiązującymi członków PiS jest nieprzypadkowa”.

daroo
daroo
13 czerwca 2021 15:47

Ot i „wylazła” prawdziwa natura. Czasami wystarczy posłuchać a tacy /takie „kandydatki” sami się wsypią

Dron
Dron
14 czerwca 2021 19:21

Tleniona, nietleniona, blondynka i wszystko na ten temat. Pani S., nienawidziłem w życiu dwa razy: raz hitlerowców, po przeczytaniu kilku książek o obozie w Oświęcimiu i drugi raz dziś, a właściwie od 5 lat zżera mnie nienawiść, którą wzbudził we mnie kaczyński. Za to co zrobił z Polską, Polkami i Polakami. Poza tym, nie taka pani świętojebliwa na jaką wygląda. Coś tam wpłynęło do prokuratury na pani temat.

Stanisław
Stanisław
15 czerwca 2021 13:29
Reply to  Dron

„po przeczytaniu kilku książek”- umiesz czytać?