Statyści z filmu „Klecha” nie dostali pieniędzy. Przykład od dewelopera poszedł w świat?

Według Parafii w Kościanie zwolennicy Rafała Trzaskowskiego: są za „śmiercią”

Mimo, że zdjęcia do filmu „Klecha” zakończyły się już w październiku zeszłego roku statyści, którzy w nim wystąpili mówią, że nadal nie dostali honorarium. Producent Andrzej Stachecki tłumaczy, że czeka na ostatnią transzę dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Z oficjalnego oświadczenia opublikowanego na stronie Instytutu dowiadujemy się natomiast, że żadna transza dofinansowania nie wpłynie w najbliższym czasie na konto filmu, bo wszystkie możliwe obecnie raty z tytułu umowy o dofinansowanie filmu „Klecha” zostały już wypłacone.

Instytut wyjaśnia ponadto, że film otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych. Dwie pierwsze raty już zostały wypłacona. Ostatnia, trzecia rata zostanie wypłacona dopiero po rozliczeniu całego filmu w raporcie końcowym. PISF informuje także, że „Klecha” dostał od Instytutu jeszcze dodatkowy milion.

„Polski Instytut Sztuki Filmowej nie zalega z wypłatą rat na rzecz producenta filmu „Klecha”. Brak możliwości otrzymania środków z przyznanej zwyżki dofinansowania PISF wynika wyłącznie z niedopełnienia formalności przez producenta filmu”. (producent nie dostarczył aneksowanej umowy z TVP – przyp. red.) – napisano w oświadczeniu PISF.

Sytuacja ta wywołała falę drwiących komentarzy:Przykład od dewelopera już poszedł w świat. Robota wykonana, ale nie zapłacę. Do sądu niech idą statyści, co nie panie reżyserze?” – napisała pod artykułem gazeta.pl – krynolinka. Uzupełnił ją inny czytelnik portalu: „Jeśli producent ma rację – najwyraźniej przyjął taktykę Kaczyńskiego: Nie zapłacę, ponieważ jestem uczciwy. Chcesz pieniądze, to skarż mnie do sądu, wtedy będę miał tytuł do zapłaty”.

/p/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AndaJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Honoraria będą w bógzapłaciach?

Anda
Anda

Co to za film? O bohaterskich księżach broniących niewinności dzieci, oddających pieniądze biednym, brzydzących się luksusem i broniących słabszych? 🙂