„Statystyki dowodzą, że inne środowiska i instytucje mają po stokroć większy problem z tego rodzaju nadużyciami”

Andrzej Duda musi zacząć się bać. Do walki o urząd prezydenta RP staje człowiek T. Rydzyka

Film braci Sekielskich wstrząsnął Polską, jednak co niektórzy twardo marginalizują problem. Oczywiście należą do nich również media Tadeusza Rydzyka, które postanowiły odnieść się do „Tylko nie mów nikomu”.

Natychmiast więc, w ramach riposty, zareklamowano książkę „Pedofilią w Kościół. Oblicza kłamstwa” Michele Celli i Sebastiana Karczewskiego, publicystę „Naszego Dziennika”, wydaną właśnie przez media Rydzyka. Autorzy przekonują w niej, że w porównaniu z innymi środowiskami zawodowymi, skala pedofilii w kościele jest mikroskopijna, a cała afera to tylko wymysł medialny.

Statystyki dowodzą, że inne środowiska i instytucje mają po stokroć większy problem z tego rodzaju nadużyciami. Rzecz w tym, iż nie przyciągają one uwagi mediów, które skupiły się na katolickich księżach, tworząc mit globalnej kościelnej zmowy kryjącej nadużycia seksualne”.

Trzeba przyznać, że nie ma tutaj nawet z czym dyskutować. Jakieś nikomu nieznane statystyki, jakieś insynuacje, totalne oderwanie od realiów. Ot, zupełnie w stylu tych, którzy cierpią na mechanizm wyparcia, wolą pozostać ślepymi i choćby nie wiem, co się stało, nie zmienią swego stanowiska.

Internauci mają rację, pisząc, że „w porównaniu z innymi środowiskami liczba księży skazanych za wykorzystywanie seksualne nieletnich jest mikroskopijna” Samozaoranie już w drugim zdaniu…” czy też „Plaga pedofilii wśród katolickiego duchowieństwa jest wytworem medialnym, w rzeczywistości nie istniejącym. W porównaniu z innymi środowiskami liczba księży skazanych za wykorzystywanie seksualne nieletnich jest mikroskopijna. ” – bo kuźwa większość nie została skazana!

Tamara Olszewska

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ZwinkaMaciek123454321gustawWaldemarPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Według danych ujawnionych na sławetnej konferencji prasowej Episkopatu – w okresie od 1 stycznia 1990 do 30 czerwca 2018 było 625 ofiar wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych. Dzieląc liczbę dni tego okresu przez ilość ofiar, daje to średnio co 17 dni nową ofiarę księdza-pedofila. W Polsce żyje ok. 38 mln ludzi, z czego ok. 15,5 mln mężczyzn powyżej 15 roku życia (dane szacunkowe GUS na 15.06.2015), zaś księży i zakonników jest ok. 30 tysięcy (dane KK na 2014 rok). Jeżeli by przeliczyć w tej proporcji liczbę ofiar, to statystycznie uśredniając dziennie powinno przez ten cały okres padać ofiarami pedofilów spoza… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

„Żona cezara musi być poza wszelkim podejrzeniem”. To dotyczy wszystkich piastujących ważne stanowiska, ale funkcjonariuszy Kościoła w szczególności. Jeśli ktoś rości sobie prawo do roli autorytetu moralnego, sam musi być bez skazy. Tymczasem oni chcą się stawiać ponad prawem i nie chodzi tu tylko o prawo karne.

Waldemar
Waldemar

Problem nie w ilości, a w jakości. Nie powierza się raczej dzieci murarzom i mechanikom samochodowym i inna jest skala zaufania. Murarze i technicy nie mówią wciąż o grzechu i nas nie spowiadają. No i jeden murarz nie kryje drugiego – zresztą jak? Ojciec Dyrektor nie widzi problemu, jak to wielu jego poprzedników w Chile, Irlandii, Australii. Prymas widzi problem. Jak w wielu innych sprawach i tu widać gołym okiem, jak Kościół w Polsce jest podzielony i jaką role pełni medialne imperium Rydzyka.

gustaw
gustaw

Statystyki dowodza ze w Kosciele Katolickim jest 4x wiecej (8%) przypadkow pedofilii niz u innych grup zawodowych. Badania z roku 2014 w Niemczech na zlecenie Episkopatu niemieckiego.

Maciek123454321
Maciek123454321

„Oczko się odlepiło. Temu misiu.” Dobrze jednak, że „ten misiu” uznał sprawę za zbyt poważną, żeby ją zignorować. Mimo to oczko temu misiu się odlepiło i misiu pofrunął w niezmierzone przestrzenie absurdu.

Zwinka
Zwinka

O, Rydzol wystawił paszczę z bagna !!!

Zwinka
Zwinka

Nie dajmy się wciągać w polemikę tego typu. Klechy mają dużą wprawę w wyprowadzaniu śliskich tematów na manowce.