Stonoga na wolności! Sąd nakazał go uwolnić i zmasakrował zarzuty prokuratury

Stonoga UCIEKŁ do Norwegii. Prosi o azyl polityczny w tym kraju

Sąd Okręgowy w Lublinie nakazał uwolnić Zbigniewa Stonogę! SO poinformował PAP o tym, że postanowił uchylić wniosek prokuratury o zatrzymanie aktywisty.

„(…) co do niektórych czynów zarzucanych Zbigniewowi S. brak jest dużego prawdopodobieństwa ich popełnienia, a w przypadku pozostałych nie występuje zagrożenie surową karą” – podała rzeczniczka Sądu Okręgowego.

 

Dodatkowo SO uznał za nietrafioną tezę prokuratury, która oceniła, że Stonoga może mataczyć w śledztwie, bo… aktywnie korzysta z mediów społecznościowych!

Prokuratura podnosiła też przesłankę matactwa ze strony podejrzanego, wskazując na posiadanie (przez Stonogę – red.) telefonu komórkowego, który wykorzystuje do kontaktu z innymi ludźmi i swojej działalności w mediach społecznościowych. Fakt samego korzystania z telefonu przez podejrzanego nie pozwala zdaniem sądu przyjąć, iż przez to utrudnia postępowanie” – wyjaśniła szczegółowo rzeczniczka.

Prokuratura zarzuca Zbigniewowi Stonodze, że przywłaszczył pieniądze z własnej fundacji. Zarzuty te, jak widać, nie są wcale dobrze udokumentowane…

Zbigniew Stonoga słynie z działalności opozycyjnej i ostrej krytyki partii władzy, szczególnie ostro odnosi się do ministra sprawiedliwości – Zbigniewa Ziobry.

 

Główny bohater wydarzeń poinformował na Facebooku, że przebywa na wolności:

Szanowni Państwo. To co Państwo widzą na stronach mediów, a w szczególności TVN24 jest gigantyczną manipulacją Jerzego Ziarkiewicza – Prokuratora Regionalnego w Lublinie. Jestem w drodze do Warszawy, gdyż sąd polecił natychmiastowe zwolnienie mnie z uwagi na brak dowodów na popełnienie jakiegokolwiek przestępstwa lub nawet wykroczenia. Dzisiaj pisowska banda chciała mnie zamordować, przecież ja jestem 3 dni po udarze mózgu” – napisał biznesmen.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródła: radiozet.pl, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
BodekPizzaroZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Sezon polowań na wrogów pisowskiego samodzierżawia można uznać za rozpoczęty.

Pizzaro
Pizzaro

Nie rubcie z niego świętego, choroba to furtka złodzieji by wyjść z matrixu , on miał już raka nerki teraz miał udar, Polski Rambo.

Bodek
Bodek

A ty kto? Dzban Polski?