Stonoga UCIEKŁ do Norwegii. Prosi o azyl polityczny w tym kraju

Europejski Nakaz Aresztowania dla Stonogi. Biznesmen ukrywa się w Norwegii

Biznesmen i opozycjonista Zbigniew Stonoga poinformował w sieci o swojej ucieczce do Norwegii. Kilka dni temu został zatrzymany przez policję na żądanie prokuratury. Mężczyzna szybko został wypuszczony na wolność przez sąd.

 

Śledczy zarzucili Stonodze przywłaszczenie 253 tys. zł ze środków jego fundacji. Przedstawiciele sądu w Lublinie uznali jednak zebrane dowody za niedostateczne. Również sam biznesmen nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

Stonoga, już na miejscu, w Norwegii, poprosił o pomoc członków miejscowej Polonii. Przyznał, że zablokowano mu karty kredytowe i znalazł się  bez dachu nad głową. Na szczęście, ktoś wyciągnął do niego pomocną dłoń i udzielił mu wsparcia.

Po ostatnim nagraniu związanym z moim zatrzymaniem zablokowano mi wszystkie karty płatnicze. Nie wstydzę się powiedzieć Państwu, że jestem bankrutem i to bezdomnym bankrutem. Dzięki Polonii w Norwegii aktualnie kładę się spać pod dachem, a nie w samochodzie” – napisał na Facebooku Stonoga.

 

Biznesmen dopisał też, że ucieczka jest efektem wieloletniego „biczowania” go przez przedstawicieli administracji publicznej w RP.

Niedawno azyl polityczny w Norwegii otrzymał antyrasistowski działacz Rafał Gaweł – założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.  Polski sąd skazał go wcześniej za rzekome dopuszczenie się oszustw.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Twórca OMZRiK stał się tym samym pierwszym polskim uchodźcą w Norwegii po 1989 r.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
20 października 2020 19:34

Co myślicie o tym, żeby CBA zamówiło sobie czarne mundury u Hugo Bossa?

Kundzia
Kundzia
20 października 2020 21:26

Przy rządach ziebry,kaczora i dudy to tylko wypad z Polski. Tak trzymać, a jak wróci normalność to wrócimy i damy popalić pisowcom i ty panom w czerni.

Marek
Marek
20 października 2020 22:13

Po to była potrzebna praworządność i dobre relacje z innymi krajami, bo nie ma czegoś takiego jak suwerenność (w prawicowym rozumieniu tego słowa). Ale do tego trzeba myśleć i patrzeć dalej niż to co widać klęcząc przed krzyżem z pochyloną głową.
A tak na sytuacji najbardziej skorzystają różnej maści przestępcy, bo tych wkrótce będzie dużo więcej niż prawdziwych opozycjonistów uciskanych przez reżim pisuaru.

Rozbawiony
Rozbawiony
21 października 2020 06:41

Szefowa gangu kiboli Cracovii, też poprosiła o azyl, na Słowacji. Zasługuje, by wciągnąć ją na listę opozycjonistów 🙂

Kim
Kim
21 października 2020 06:49

Stonoga to nie mój idol, ale to już druga znana osoba, która prosi o azyl – ochronę przed pisowskim reżimem. Straszny wstyd dla Polski.

Wujo z USA
Wujo z USA
21 października 2020 14:12

Zobaczcie na YT opowiastkę Stonogi + repro umów itp. o kasce od inwestora z Hong – Kongu na dwie wieże Kaczystanu. Bagatela – jakieś pół miliarda Euro Thriller biznesowy: Bank Pekao SA zatrzymał kasę, bo konto docelowe zlikwidowano, Zarząd spółki która mała je dostać trafił do więzienia, inwestor z Chin wziął i umarł, kasa dalej w Pekao, ale nie cała. Ponad 170 mln Euro przelano na… Instytut Lecha Kaczyńskiego!!! Zasilą czarną kasę prawych i sprawiedliwych też. Jak do tej pory – przekręciarski rekord RP. Kolejne trupy padać będą i wyskakiwać z szafy…. To be continued!