Stowarzyszenia sędziowskie: kandydowanie do SN wspiera łamanie Konstytucji

Sądzi Kryże - będą krzyże

Stowarzyszenie Sędziów „Themis” w przyjętym dziś oświadczeniu stwierdza, że kandydowanie do Sądu Najwyższego jest działaniem bezpośrednio wspierającym łamanie Konstytucji RP i

„Stowarzyszenie Sędziów Themis, wobec niekonstytucyjnego i brutalnego przejęcia Sądu Najwyższego przez większość polityczną stwierdza, iż udział w procedurach zajmowania miejsc w Sądzie Najwyższym jest działaniem bezpośrednio wspierającym łamanie Konstytucji RP” – napisali sędziowie w wydanym dziś oświadczeniu. Wzywają prawników do powstrzymania się od uczestnictwa w tych procedurach. Tych, którzy już je zgłosili, proszą o ich wycofanie, „gdyż jak słusznie podnoszą autorytety prawnicze, oznacza to także współudział w tworzeniu realnego zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, ze względu na niszczenie ładu konstytucyjnego”.

W oświadczeniu stwierdzono również, że: „nazwiska osób aspirujących do Sądu Najwyższego w warunkach stworzonego obecnie ustawowego bezprawia, staną się synonimem służalczości wobec systemu niszczącego państwo prawa i odbierającego po kawałku wolność obywatelom”.

W podobnym duchu wypowiedziało się Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. – „Podzielamy stanowisko, że prawnicy czynnie zaangażowani w demontaż zasad demokratycznego państwa prawa oraz gwarancji należytej ochrony obywateli przez niezależne sądy, powinni liczyć się z poważnym zagrożeniem dla swojej zawodowej i obywatelskiej reputacji”.

Pod koniec opublikowane zostało obwieszczenie prezydenta Andrzeja Dudy o wolnych stanowiskach sędziego w SN. Do objęcia są łącznie 44 wakaty sędziowskie. Niestety, jak informuje na Twitterze Tomasz Skory z RMF FM: – „Już 52 kandydatów dostarczyło zgłoszenia w konkursie na sędziów SN. Do Izby Dyscyplinarnej kandyduje aż 32 z nich, do Izby Kontroli Nadzwyczajnej 14”.

bt

Źródło: Twitter, www.themis-sedziowie.eu, www.iustitia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciek123454321smętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Teraz podobno „komuchów” rugują z sądów. Przyjdzie czas wycinania osobników łasych względów pisuarów.

Maciek123454321
Maciek123454321

Mamy więc czarno na białym – kto kandyduje obecnie do SN – jest kolaborantem i sprzedawczykiem. To jakby odpowiednik podpisania volkslisty w czasie okupacji.