Stowarzyszenie „Nasz Bocian” odpowiada na homilię Jędraszewskiego

Stowarzyszenie „Nasz Bocian” odpowiada na homilię Jędraszewskiego

Słowa Jędraszewskiego, „Obyście nie poddali się wygodnictwu, egoizmowi i wrogości życia! Obyście nie naśladowali modnych lalek, których pełne są teatry, kabarety, kawiarnie, redakcje. Obyście nie naśladowali kobiet, wyśmiewających matki, które urodziły Polsce i Kościołowi trzecie, czwarte czy piąte dziecko. Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!”, wywołały oburzenie myślącej części społeczeństwa polskiego.

Odpowiedzią na nie jest list otwarty stowarzyszenia „Nasz Bocian”, skierowany do Konferencji Episkopatu Polski i Stolicy Apostolskiej.

W imieniu 1,5 miliona niepłodnych par, ich rodzin, przyjaciół oraz wszystkich, którzy dostrzegają niezwykle trudną sytuację, w jakiej znajdują się niepłodni w Polsce, wyrażamy ogromne oburzenie słowami, które padły z ust abp. Marka Jędraszewskiego podczas procesji Bożego Ciała”…
… i dalej, „My niepłodni, nasze dzieci i rodziny niemal każdego tygodnia słuchamy, jak strasznych czynów się dopuszczamy, podejmując leczenie. Podczas kazań, w listach duszpasterskich czy w instalacjach Grobu Pańskiego zrównuje się nas złodziejami, a nawet z mordercami. Co gorsza, o naszych dzieciach słyszymy, że nie mają dusz, są naznaczone bruzdami czy też wytworami Frankensteina. Takie słowa padają z ust zarówno zwykłych księży wikariuszy, jak i wysokich urzędników polskiego KK
”.

Jak bardzo boli fakt, że „Kościół nigdy nie przeprosił nas, naszych dzieci i naszych rodzin. Nigdy nie sprostował kłamliwych słów, które padają z ust najwyższych hierarchów polskiego KK. Polski Kościół Katolicki jest współwinny każdego, nienarodzonego dziecka w rodzinie dotkniętej niepłodnością. Kościół Katolicki w Polsce jest współwinny każdemu rozwodowi pary, która nie wytrwała wspólnie na trudnej drodze niepłodności”.

Czy te słowa w ogóle dotrą do Jędraszewskiego i innych, myślących tak jak on?

Wątpliwe, bo facet ma za mało empatii, bo jego wiara w swoją prawdę jest już wręcz patologiczna, bo serce i rozum już dawno zastąpił pychą i arogancją.

Ot, mały człowieczek, któremu wydaje się, że jest Bogiem.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
7 czerwca 2021 15:30

„Pan” Jądraszewski pierwszy w kolejce do kloaki. Powędruje tam z błogosławieństwa papieża Franciszka. A zaraz po nim cały episKUPAt.

edna2
edna2
9 czerwca 2021 16:20

A czy pan Jędraszewski na pewno jest płodny?