Strach przed obcym

Strach przed obcym

Naród, który jest tak dumny ze swojej walecznej i bohaterskiej historii, boi się 6 tys. biedaków?

Polska nie dość, że nie przyjmie 6 tysięcy uchodźców (nie 600 tys. nie 60 tys. ale 6 tys.!) w ramach unijnej relokacji, ale jeszcze będzie bronić swoich egoistycznych racji przed Trybunałem Sprawiedliwości UE. Jakie to są racje?! Że wielki, katolicki naród, który co niedzielę modli się do cierpiącego Jezusa nie jest w stanie wyobrazić sobie realnych cierpień ludzi, którzy uciekają przed wojną i nędzą? Że nasz relatywnie bogaty kraj nie jest w stanie zapewnić dachu nad głową dla 6 tysięcy osób? Że tysiące księży, którzy codziennie mamroczą o miłości bliźniego, nie mogą ugościć obcych lub w ugoszczeniu pomóc, w imię tej miłości? Że naród, który jest tak dumny ze swojej walecznej i bohaterskiej historii, boi się 6 tys. biedaków? Że społeczeństwo dało sobie wmówić, że każdy, kto ma ciemniejszy kolor skóry i inną religię jest terrorystą?

Rzeczywiście, nie ma dziś propagandy, która równie łatwo wsiąkałaby w głowy polskich obywateli i obywatelek, jak taktyka wyborcza PiS, która polega na tym, by straszyć wyimaginowanym wrogiem, przed którym można potem bronić. Uchodźca to wróg idealny, to znaczy – idealne narzędzie wewnętrznej polityki. Przypominam: mowa o 6 tys. osób! To garstka dla tak dużego i walecznego kraju, który posiada tak bojowych ministrów jak Macierewicz czy Błaszczak, a przede wszystkim tak troszczących się o życie najsłabszych, jak abp Jędraszewski i inni biskupi.

W jednym z supermarketów sieci Edeka w Hamburgu zorganizowano – ku wielkiemu zaskoczeniu kupujących – dzień bez „obcych”. Chodzi o produkty pochodzenia zagranicznego: greckie oliwki, hiszpańskie kapary, arabskie przyprawy, francuskie wina i sery, szwedzkie śledzie, polską wędlinę, kawę z Brazylii, owoce z Afryki, zabawki z Chin itp. Półki zrobiły się prawie zupełnie puste, mimo że sklep sprowadza produkty ze wszystkich stron Niemiec.

fot. boredpanda.com

Puste półki wyrażały stanowisko pracowników sklepu wobec problemu rasizmu i różnorodności etnicznej. To pierwsze niszczy drugie, a bez różnorodności nie ma ani rozwoju, ani nawet tradycji (w tym przypadku kulinarnej, bo od lat opiera się ona na wielokulturowości, nie tylko w Niemczech). Sklep, który zaprotestował przeciwko ksenofobii był pusty, jak sklepy w Polsce w czasie stanu wojennego. Wtedy od obcych dzieliła nas żelazna kurtyna, dzisiaj ją odbudowujemy.

Magdalena Środa
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
KrysUriel HilzerJanPedziwiatrPatriota Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Świetna akcja, godna powielenia u nas.

smętek
smętek

Chciałbym usłyszeć od polskich duchownych na czym ma polegać miłość bliźniego i miłosierdzie w polskich realiach. Może niebawem powstanie kościół narodowy i nikt nie będzie nam tłumaczył co jest dobre.

Gekon
Gekon

Nie interesują nas zbytnio twoje katolskie fanaberie .

Wiśnia
Wiśnia

Bardzo dobry artykół. Dziękuję.

Patriota
Patriota

Prawdziwi Syryjczycy chcą pokoju i pomocy w odbudowie Ich kraju. A jak kończy się „wielokulturowość” i poprawność polityczna widzimy na przykładzie Niemiec, Francji, Hiszpanii, Belgii, Szwecji, itp, itd. Co ja będę tłumaczył? Macie rodzinę, kogoś zaufanego w tych krajach? To porozmawiajcie sobie z nimi. Zapytajcie, czy to takie fajne mieć bandytów na każdym rogu ulicy. 6 tysięcy? A dlaczego ich bracia z ZEA, Arabii Saudyjskiej, Kataru i innych zamożnych krajów arabskich NIE PRZYJĘŁY ANI JEDNEGO imigranta??? BRAWO DLA PiS! Nie uginać się, ANI JEDNEGO BANDYTY z Afryki! A bankruci polityczni z UE niech się dalej kompromitują. Tylko patrzeć, jak kolejne… Czytaj więcej »

Pedziwiatr
Pedziwiatr

Wygląda na to,kolego,że boisz się własnego cienia a na wakacje nie jedziesz dalej niż za obwodnicę

Jan
Jan

Nie mogę się podpisać pod słowami brawo dla pis, ale pod resztą to i owszem

Pedziwiatr
Pedziwiatr

Bardzo dobry sposób aby otworzyć ludziom oczy na świat.
Być może Ci bardziej rozgarnięci będą szerzej postrzegać rzeczywistośc i świat ,w którym żyją.

Uriel Hilzer
Uriel Hilzer

Tylko ze ci rzekomi uchodzcy z syri to tak naprawde w 93 % ludzie z Afryki szukajacy latwiejszego zycia …. Polska nigdy nie przestala przyjmowac uchodzcow !!! my ich przyjmojemy dalej tylko tych co unia nam chce wcisnac sa bez dokumentow i nie zweryfikowani czyli ludzie nie pochodzacych z regionow zawladnietych wojna !!! Polska i polacy przyjeli 100 tys czeczenow i nieoficjalnie otworzono rynek dla ukraincow ktorzy pracuja glownie na czarno !!!! jak widac polacy to otwarty narod ale, sa pewne granice, niektore kultury roznia sie tak bardzo systemem wartosci ze nie powinni przyjezdzac do kraju z przeciwnymi wartosciami,, aby… Czytaj więcej »

Krys
Krys

Brawo i taka prawda