Strajk Kobiet nawołuje do PROTESTÓW! Padły słowa o „zrobieniu im PIEKŁA”

Prokuratorskie zarzuty wobec Marty Lempart. Grozi jej 8 lat więzienia

Dziś, jak już podaliśmy, Trybunał Konstytucyjny ogłosił treść uzasadnienia wyroku ws. uznania za niekonstytucyjne praktykowanie tzw. „aborcji eugenicznej”. Przedstawiciele Centrum Informacyjnego Rządu zapowiedzieli jednocześnie opublikowanie tegoż wyroku na łamach Dziennika Ustaw.

 

Przedstawiciele opozycji, w związku z tym, wezwali już Polaków do protestów.

„Wszystkie/wszyscy o 18.30 pod Trybunałem na Szucha. Wydrukowali uzasadnienie, chcą drukować »wyrok«. Zróbmy im piekło, które zapamiętają do końca życia” – podali na Twitterze administratorzy prowadzący konto Strajku Kobiet.

Do walki o prawa kobiet nawoływała też Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy.

„Tekst, który wydała dziś z siebie atrapa TK jest wart tyle, co rolka papieru toaletowego. W Polsce nie ma TK. Nie ma więc orzeczeń TK, ani uzasadnień do orzeczeń TK. Trzeba się ciepło ubrać i walczyć o swoje” – wezwała.

 

Krytycznie do uzasadnienia wyroku odnieśli się też przedstawiciele KO.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej tego ugrupowania Barbara Nowacka powiedziała „to nie jest trybunał, to nie jest wyrok, to są dranie”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Równie ostro wypowiedział się prezes Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Przewodniczący również mówił o „piekle” i zasugerował, że zostało ono „całkowicie” rozpętane z inicjatywy samego Jarosława Kaczyńskiego.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
27 stycznia 2021 20:26

Aby przykryć burdel że szczepionkami Kaczyński przy pomocy atrapy TK i swojej nadwornej kucharki postanowił znowu podpalić Polskę.

Jantar
Jantar
27 stycznia 2021 20:38

No to ja to tylko tu zostawię, bo to bardzo istotne w dzisiejszej sytuacji:

comment image

Niestety muszę podać link, bo plik jest większy, niż 2 mb. Proszę więc administrację o puszczenie fotki (schowały się wszystkie opcje w okienku komentarza).

RAZ
RAZ
27 stycznia 2021 20:41

A wczoraj oburzali się na szturm na Kapitol bo nie wolno podważać wyroków sądów które klepnęły wynik wyborów. A jutro będzie „rozpędzić ten pseudo-trybunał bo to pseudo-uzasadnienie pseudo-wyroku nominatów pseudo-władzy!” a w ogóle „to jest wojna!”

Predator
Predator
28 stycznia 2021 07:47
Reply to  RAZ

Raz, dwa wypierdalaj!!!

Marek
Marek
28 stycznia 2021 11:22
Reply to  RAZ

Gdyby nie mówiono o tym, że tk julii to atrapa już w momencie jego zniszczenia lata temu to może coś by twoje wypociny były warte, ale mówiono. Od lat mądrzy ludzie ostrzegali, więc nie ma w tym niespójności ani hipokryzji jaką sugerujesz. To jest pseudo tk i nie stał się nim po sprawie aborcji, był nim dużo wcześniej.

Janina
Janina
28 stycznia 2021 00:00

To jest świństwo i draństwo. Jeden stary, przegrany życiowo dziadyga ze swoją kuchtą otworzył wrota piekieł i chce tam zapędzić polskie kobiety, rękami i pałkami spolegliwych policjantów. Sam chowa się przed „kochającym suwerenem” za plecami i radiowozami tychże mundurowych. Za co ten niby miłosierny Bóg, pokarał naszą biedną Ojczyznę, dając władzę takim wrednym, wykoślawionym osobnikom ?