Strajk kobiet. Prof. Jakub Stelina orzekał w sprawie aborcji. Reakcja jego studentów

Pomylili „hell” z „heil” i donieśli do prokuratury na Strajk Kobiet. Absurd w Lublinie!

Reakcja społeczna po czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej przybiera różne formy. Te najbardziej spektakularne to wielotysięczne marsze odbywające się w bardzo wielu miejscowościach naszego kraju. Protest jest także bardzo widoczny w przestrzeni internetowej.

 

Studenci prawa Uniwersytetu Gdańskiego dali wyraz swemu oburzeniu na pierwszych po wydaniu orzeczenia zajęciach z prawa pracy prowadzonych przez sędziego TK prof. Jakuba Stelinę. Studentka Oliwia Zamrzycka odczytała oświadczenie a  jej koleżanki i koledzy „na swoich ekranach pokazali grafiki symbolizujące strajk kobiet” – czytamy na onet.pl.

Swoje oświadczenie Zamrzycka rozpoczęła słowami: „Nie powinien Pan, tym bardziej jako mężczyzna, który nigdy w życiu nie nosił i będzie nosił w sobie dziecka decydować o tym, czy ja mam dopuszczać się heroizmu i rodzić płód, dziecko posiadające tą czy inną wadę genetyczną”.

 

W dalszym ciągu oświadczenia czytamy:Kodeks etyki nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Gdańskiego stawia pewne wymagania nauczycielom akademickim. Nie będę ich teraz cytować, gdyż mam nadzieję, że akurat z tym udało się Panu zapoznać ze zrozumieniem. Uważam, że nie spełnia Pan chociażby obowiązków zawartych w paragrafie czwartym. Jako studentka, a tym bardziej jako kobieta nie wyobrażam sobie uczęszczania na zajęcia, a tym bardziej na egzamin do kogoś, kto kilka dni temu podeptał moje prawa. Dlatego apeluję do Pana o rezygnację z pracy na naszej uczelni. Być może jest Pan specjalistą z zakresu prawa pracy, jednak konstytucjonalista z Pana marny, a co najważniejsze mam wrażenie, że zapomniał Pan czym jest człowieczeństwo i właśnie tym motywuję swoją prośbę”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Z zupełnie inna reakcją wśród studentów spotkał się prof. Leon Kieres, który w trakcie czwartkowych obrad złożył zdanie odrębne:Tymczasem na naszym wydziale na wykładzie z prof. Kieresem słowa uznania z naszej strony i wzruszenie profesora, który mówił, że nie mógł zrobić inaczej i nas skrzywdzić u progu życia”.

/as/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments