Strajk Obywatelski – Grzeczni już byliśmy

Strajk Obywatelski - Grzeczni już byliśmy

13 grudnia w całej Polsce planowany jest Strajk Obywatelski. Protesty zgłoszono już w 81 miastach całego kraju.

Pełna lista wydarzeń aktualizowana jest na

www.strajkobywatelski.pl/strajki-w-polsce/

lub

www.facebook.com/strajkobywatelskiPolska/

Ponadto w Warszawie o 16.30 rozpocznie się marsz „Stop Dewastacji Polski”. Uczestnicy przejdą spod KC PZPR (rondo de Gaulle’a) pod Komitet Polityczny PiS (Nowogrodzka 84/86), gdzie dołączą do uczestników Strajku.

https://www.facebook.com/events/913335375464714/

Poniżej przedstawiamy listę postulatów:

„Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej stanowi, że władza zwierzchnia należy do Narodu. Zatem jako Naród żądamy:
1. Dymisji rządu Beaty Szydło*
2. Odstąpienia od działań mających na celu skrępowanie funkcjonowania instytucji państwa, w szczególności od działań paraliżujących funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego oraz sądów powszechnych;
3. Zaniechania działań uderzających w prawa kobiet;
4. Wycofania się rządu ze szkodliwej i nieprzygotowanej reformy oświaty;
5. Przestrzegania konstytucyjnej zasady rozdziału Państwa od Kościoła;
6. Doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji oraz doświadczenia, a nie przynależności partyjnej;
7. Konsekwentnego sprzeciwiania się wszelkim przejawom faszyzmu, nacjonalizmu oraz ksenofobii;
8. Niezależności politycznej instytucji kultury oraz mediów publicznych;
9. Bezwzględnego utrzymania wolności zgromadzeń;
10. Zachowania autonomii organizacji pozarządowych;
11. Przywrócenie pełnej władzy nad majątkiem, w szczególności nad ziemią rolną (stop groźbie nacjonalizacji) oraz podwyższenia kwoty wolnej od podatku dla wszystkich;
12. Wycofania się władz z ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej w przypadku sprzeciwu bliskich;
13. Odstąpienia od formowania Wojsk Obrony Terytorialnej w obecnym kształcie, to jest z możliwością użycia ich przeciwko obywatelom RP.”

*Postulat został zmieniony na prośbę protestujących

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

40
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
26 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
RebeliancikJankaMisioAndrzejKgniewko_syn_ryba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
adama
adama

Każdy z nas mógłby rozwinąc te postulaty. Ja bym dodał do tego zaprzestanie kompromitowania Polski w świecie i przywrócenie dobrych relacji z UE. Ale najważniejsze jest pokazać się masowo. To daje argument politykom w Polsce ale i w UE. Musi być widać, że to społeczeństwo jest przeciw władzy totalitarnej.

szulki
szulki

Nieprawdopodobne, że poza rozdziałem państwa od kościoła i – w ograniczonym co prawda zakresie – zapobieganiem łamaniu praw kobiet i mniejszości wszystkie te rzeczy jeszcze kilkanaście miesięcy temu były w Polsce normą. Wystarczyło 13 miesięcy rządów świń – i znowu trzeba o to walczyć.
Pisowcy – przyjdziemy po was!

moherowy parasol
moherowy parasol

na czym ma polegć ten protest skoro nie ma być grzeczny?

adama
adama

Na wsadzaniu w tyłek parasolek moherom.

Zwinka
Zwinka

I go otworzyć !!! :)))))

Mariola
Mariola

Po otworzeniu spróbować wyjąć i bardzo energicznie za rączkę szarpiąc!!! ;)))

adama
adama

O! To dobre. Przypomina trochę ‚Ogniem i mieczem” (nabijanie Azji na pal) – w końcu to patriotyczna i narodowa literatura popierana przez PiS. Hej Pisowcy – wiecie co będzie za zdrade stanu? Jak na Dzikich Polach – obejrzyjcie sobie ten fragment ‚Oniem i mieczem’. Tylko zamiast pala będzie parasolka.

Janka
Janka

Z tym ,palem to chyba było w Panu Wołodyjowskim

adama
adama

Ten plakat jest taki męski. Może grafik KOD zrobi wersje z damską dłonią tzrymającą damską parasolkę?

Zgredzinka
Zgredzinka

O, słuszna uwaga. Ale tak w ogòle, to bardzo fajna i przemawiająca do wyobraźni rzecz. Bardzo mi się podoba, jak zresztą i ta interaktywna mapa. Świetny pomysł, jak i organizacja. Każdy kto będzie chciał brać w tym udział, nie będzie miał już z tym nareszcie żadnego problemu. Do tej pory był z tym kłopot. Szkoda, że na tej stronie nie ma miejsca na wymianę informacji (korespondencja). Teraz będę mogła porozsyłać link do tej strony po znajomych, żeby ich zachęcić do działania. Niestety wielu z nich nie brało udziału w wyborach i jak teraz widzą co się w kraju wyprawia, to… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Ja to odbieram jako przyłączenie się mężczyzn. Poza tym ostro wkurzona kobieta też potrafi zwinąć dłoń w pięść, a nawet nieźle przyłożyć. Znam wychowankę Iwony Guzowskiej, wzrost jakieś 154 cm. Nie radziłabym jej wchodzić w drogę. P.S. Gdyby zrobiono delikatną, kobiecą dłoń. nie daj Boże jeszcze z pomalowanymi paznokietkami, dopiero misie – pysie miałyby używanie ! Uważam że jest OK.

adama
adama

Zwinka – no w sumie racja. Wycofuję pomysł. Ale siła tego protestu jest w kobietach. Kobiety moga zatrzymać faszystów. W Austrii wybory wygrały właśnie kobiety i zatrzymały populistów. Tak będzie też w Polsce. A Kaczyński otwwiera nowa sprawe anty kobiecąa – wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej przez Polskę. Kobiety mają o co walczyć 13.12. I wszyscy powinni je poprzeć. Oprócz kato-pisowskich ćwoków.

Zwinka
Zwinka

Zgoda, obydwoje rozumiemy, w czym rzecz, dlatego pasuje mi solidna pięść.

Zgredzinka
Zgredzinka

Jeżeli obie jesteście kobietami, to …. obydwie rozumiemy.

Zwinka
Zwinka

Aaaaaaa…oczywiście ! :)))

tomek
tomek

przepraszam, ale czy podczas strajku będzie poruszona kwesta seksu socjalnego? to szczyt wszystkiego żeby w XXI w. obywatel Polski nie miał do niego dostępu. . . .

lukasz
lukasz

terka i tak niepobzykasz

Zgredzinka
Zgredzinka

Zaskoczona jestem, że nic nie organizuje się w Niemczech. Przecież tam jest bardzo silna polonia.
Poza tym uważam, że w niektòrych miejscach te protesty organizowane są za wcześnie i wielu pracujących nie będzie mogło wziąć w nich udziału.

Misio
Misio

Wiesz, Polonia ma jeden feler. To ludzie, ktorzy dostali po tylku od zycia i potrafia samodzielnie myslec. Im zalezy na takim kraju, za ktory nie beda musieli sie wstydzic, z powaznym prezydentem, a nie rubasznym faciem z wasem opowiadajacym o bigosowaniu. Ci ludzie licza na siebie i efekt pracy wlasnej a nie na powiazania z wladza. Dlatego Duda dostal ponad 80% glosow w USA. Dotychczasowe zaKODowane marsze zagraniczne napedzane byly przez ludzi blisko zwiazanych z aparatem urzedniczym ambasad z poprzedniego nadania. Ale kto powaznie traktuje demonstracje, ktorych jedynym widocznym dzialaniem bylo oplucie samochodu prezydenckiego?

Zgredzinka
Zgredzinka

Bredzisz jak porąbany.
Przecież to właśnie w USA organizowanych jest najwięcej wieców, chociaż faktycznie ten elektorat był tak oderwany od naszej rzeczywistości, że swą polityczną aktywnością robił więcej złego niż dobrego.
Natomiast Polonia w Niemczech jest najczęściej w stałym kontakcie z krajem i widzi co się tutaj wyprawia, więc dziwię się że nie reaguje.

dobrozmianowiec
dobrozmianowiec

Polacy was nie chcą KODziarze.

Mariola
Mariola

Dojny, „co ty wiesz o zabijaniu?” Polaków też tylko patrząc na nas oglądasz!!!!!

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Wrzuć tu swoją fotę, to chętnie pooglądam jak wygląda Polka… ;))) Mnie imię Mariola kojarzy się jedynie z grubą, cycatą blondi barmanką z PRL-owskiej mordowni, wycierającą brudną szmatą kufle i lejącą doń rozwodnione piwo dla meneli… No ale może się mylę… ? ;)))

Zgredzinka
Zgredzinka

Fuj … aleś zadołował.
Nie głupio ci?

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Jej maniery wyrażane we wpisach pasują do ww. profilu… 😉 No ale może się mylę… ;))) Poza tym, to tylko taka mała drobna dygresja sprowokowana przez nią samą… ;)))

Zgredzinka
Zgredzinka

Zakładasz nam kartoteki, tworzysz profile?
To już jest tak źle?

Zwinka
Zwinka

Cham.

adama
adama

dojnozmianowiec – wrzuć fotke zobaczymy jak wygląda prawdziwy polak. Synu ryby – ty nie wrzucaj bo to musi wyglądać ohydnie. Nawet na plakat z prawdziwym pisowcem się nie nadaje, bo KOD na swoich imprezach prosi o usunięcie zbyt drastycznych plakatów.

anon
anon

czy był pan na otwarciu?

Sopot87
Sopot87

13 KOD marsz czyli: zombi z wypranymi mózgami oraz hipokryci To już przestało być śmieszne teraz po prostu jest żałosne ;/

AndrzejK
AndrzejK

Spadaj trollu.

Zwinka
Zwinka

Nie pojmuję, co wam tak kością w gardle stoi GARSTKA spacerujących sobie ludzi ?

Rebeliancik
Rebeliancik

Domagajmy się nowych wyborów, bo partia PiS dokonała zamach stanu na Konstytucje i państwo prawa.
Demokratyczny wybór z tego powodu nie obowiązuje.

adama
adama

Dobry argument – PiS złamał umowe społeczzną jaką sa wybory. Sam powinien odwołac sie do ‚suwerena’ albo poprzez wybory albo referenda w sprawach takich jak reforma edukacji, albo ustrój TK..A skoro tego nie robi, to traci demokratyczny madat do rządzenia.

adama
adama

13 grudnia debata o Polsce w PE – my poprzez obecność na manifestacjach też bierzemy w niej udział i stajemy sie argumentem dla tych, którzy chcą bronić demokracji w Polsce i walczą o Polskę wolną i europejską..

adama
adama

Żeby nie było wątpliwości – na naszych manifestacjach nie chodzi o to by z kimś sie bić – to nasz wspólny głos za wolną Polską. To PiS wyklucza nas, a nie my PiS – PiS sam sie wyklucza z wolnej Polski. 13 grudnia 1981 tę wolność wywalczoną przez Solidarność zabrała nam komuna, teraz zabiera ja nam PiS.

Rebeliancik
Rebeliancik

Opozycjo zjednocz się już dziś by ratować Polskę przed tyranem żoliborskim.
-Opracujcie dedykowane programy dla konkretnych lokalizacji,
-wybierzcie kandydatów dla każdej lokalizacji przynajmniej dwu,
-opracujcie punktowy system oceny własnych kandydatów,
-zacznijcie spotkania z mieszkańcami, wyjaśniajcie potrzebę głosowania na opozycję

Zgredzinka
Zgredzinka

Do administratora,

dziękuję za korektę i szybką reakcję.
W masie nasza siła.

adama
adama

Brawa i szacunek dla wszystkich działających w mniejszych miastach. W Warszawie łatwo się zebrać i być anonimowych. Ale sama Warszawa wyborów nie wygra. Wszędzie musi być świadomość ile zła Polsce i Polakom robi PiS. Za chwilę będą wybory samorządowe i to małe miasta będą decydować o Polsce.

Zgredzinka
Zgredzinka

I bardzo dobrze wie to PiS, bo już dzisiaj zaczyna w terenie kampanię samorządową.
A opozycja jak zwykle ma czas. Skończy się podobnie jak przy ostatnich wyborach prezydenckich.
PiS już to wie, że tylko dobrze i sprawnie przeprowadzona kampania wyborcza, gwarantuje sukces.
Dwa lata na znalezienie odpowiednich kandydatów i zarekomendowanie ich społeczeństwu, to bardzo mało czasu.