Strajk włoski na policji

Strajk włoski na policji

Bunt policjantów rozszerzył się już na 300 jednostek. Funkcjonariusze w całym kraju dołączają do strajku i krytykują policyjnych związkowców. W ramach protestu nie wypisują mandatów. W piątek Zarząd Główny NSZZ Policjantów zwołał pilne zebranie.

Działamy zgodnie z prawem. Nie za każde przewinienie trzeba wypisywać mandat. Policjanci prewencji, wydziału ruchu drogowego i interwencyjno-patrolowego od kilku dni częściej pouczają, niż każą płacić” – powiedział jeden z oficerów Komendy Stołecznej Policji, zastrzegając sobie anonimowość.

Do akcji „Pouczenie” przystąpiło najwięcej funkcjonariuszy ze Śląska, ale są także z  Trójmiasta, Szczecina, Krakowa, Białegostoku i Lublina. W Warszawie protestuje Komenda Stołeczna oraz komendy na Mokotowie, w Ursusie i w metrze.

Trzy lata temu związki też rozmawiały z rządem, ale ten ustąpił dopiero, gdy się okazało, że nie będzie komu zabezpieczać Marszu Niepodległości. Na razie rząd obiecuje podwyżki 270 zł na etat dla każdego policjanta i przywrócenie funduszu nagród. Wiceminister Maciej Wąsik poinformował z kolei, że resort kończy prace nad ustawą modernizacyjną i potwierdził, że będzie w niej mowa o podwyżkach, ale nie wymieniał konkretnych kwot. Potwierdzono jedynie nowe zasady naliczania emerytur dla policjantów.

Policjanci są nastawieni krytycznie wobec przewodniczącego ich związku, Rafała Jankowskiego. Zarzucają mu, że spotkania z przedstawicielami władz wyglądają jak „poczęstunek łakociami, na który dyrektor podstawówki zaprosił grzecznych uczniów z samorządu szkolnego”. Zarząd NSZZ Policji nazwał ataki na przewodniczącego „cyberbohaterstwem” i „cybermanipulacjami”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Wczoraj w Otrębusach pod Warszawą odbyło się zwołane w trybie pilnym posiedzenie Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. „Zarząd podjął decyzję, że jeśli propozycja, która zostanie przedstawiona na zaplanowanym na dzień 13 września spotkaniu z kierownictwem MSWiA, nie spełni zobowiązań zawartych w porozumieniu, Zarząd Główny NSZZ Policjantów przystąpi do akcji protestacyjnej”.

Decyzja ma zapaść nazajutrz po spotkaniu z rządem.

/td/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
11 września 2021 11:58

Medycy strajkuja, policjanci strajkuja, ratownicy medyczni strajkuja. Jest jeszcze ktos w Polsce zadowolony z rzadow Pis? Skad te 35% poparcia dla Pis, pytam?

Marek
Marek
11 września 2021 20:23

Jestem pewien, że tu się kasa znajdzie, bo milicja jest niezbędna pisuarowi do utrzymania się u władzy.
Niesamowicie rozbawiło mnie stwierdzenie „Działamy zgodnie z prawem” przy okazji strajku, bo normalnie to rzadko się zdarza.

zbrojne ramię pisuaru
zbrojne ramię pisuaru
12 września 2021 14:28

Może przynajmniej teraz nie pozbawiąnikogo życia, ani nie złamią ręki jakiejś kobiecie, która im się nie spodoba!