Straż Graniczna uczy się Ewangelii św. Mateusza. Czy to państwo wyznaniowe?

Straż Graniczna uczy się Ewangelii św. Mateusza. Czy to państwo wyznaniowe?

Grupa funkcjonariuszy Straży Granicznej z warmińsko-mazurskiego przechodzi szkolenie korespondencyjne z zakresu etyki z inspiracjami z Nowego Testamentu. Na zakończenie mają zdać test wiedzy o Ewangelii św. Mateusza.

 

Szkolenie przeprowadzane jest przez kapelanów chrześcijańskich z SG.

Szkolenie etyczne nie jest instruktażem, ale rodzajem zachęty do osobistej refleksji nad swoją postawą wobec spraw osobistych i służbowych, odwołując się do treści biblijnych” – powiedział wp.pl ks. płk Zbigniew Kępa z SG. „Konkurs biblijny, który kończy szkolenie, jest okazją do ćwiczenia pamięci, spostrzegawczości, rozumienia tekstu, a są to sprawności bardzo pożądane w służbie” – uzupełnił.

Gazeta.pl podaje, że to nie pierwsze tego typu szkolenie dla funkcjonariuszy SG. Przed dwoma laty Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Szklarskiej Porębie zorganizował szkolenie o inspiracjach z Ewangelii św. Łukasza.

 

Omawiana przez funkcjonariuszy SG Ewangelia św. Mateusza jest jedną z czterech oficjalnie uznawanych przez Kościół rzymskokatolicki ewangelii Nowego Testamentu. Ewangelia św. Mateusza powstała najwcześniej kilkadziesiąt lat po śmierci Jezusa i najprawdopodobniej od razu została spisana w języku greckim.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Święty Mateusz Ewangelista, wbrew nazwie ewangelii, w rzeczywistości nie był prawdziwym twórcą wczesnochrześcijańskiego dokumentu. Historycy są zdania, że Ewangelia św. Mateusza była dziełem wielu greckojęzycznych redaktorów.

Czy wiedza na temat Nowego Testamentu przyda się  funkcjonariuszom SG?

/nt/

Źródło: gazeta.pl                                                                                                                        

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
24 listopada 2020 17:52

ŻE CO ?!?!?!?!?

AntyKaczor
AntyKaczor
24 listopada 2020 18:29

Widać, że kasa państwowa jest pełna skoro wydaje się ją w ten sposób. Może, by tak coś dorzucić na polską onkologię? Co prawda nie jest ona tak ważna jak uzupełnianie wiedzy biblijnej przez SG, bo to przecież priorytet ale niemniej może się coś wyskrobie? Jeszcze psychiatria dziecięca się kłania… Kretyni i defraudanci oraz złodzieje bez skrupułów teraz rządzą.

Marcin
Marcin
24 listopada 2020 19:04

Polska prowincja Watykanu. Cała polityka jest zarządzana przez kościół katolicki. Nic się nie zmieni dopóki suweren będzie posłuszny kościołowi.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
24 listopada 2020 23:16

„Ewangelia wg św. Mateusza 10:34-36
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.”
Przewidział przyjście na świat Kaczyńskiego.

marian
marian
25 listopada 2020 08:19

Za starych czasów byłem oficerem. Teraz jestem wdzięczny losowi, że nie muszę obcować z generałami – idiotami i ich przełożonymi

Kazimierz
Kazimierz
25 listopada 2020 11:39

SG a ewangelia św.Mateusza . Ciekawe czy doczytają do Sąd Ostateczny wers 35 „byłem przybyszem ( OBCYM) , a przyjęliście Mnie .”

Jantar
Jantar
25 listopada 2020 11:55

Państwo wyznaniowe pełną gębą. A co w przypadku, gdy oficer odmówi udziału w takim szkoleniu, bo nie jest katolikiem? Dyscyplinarne wyrzucenie z pracy? Konstytucja gwarantuje obywatelom wolność wyznania i żadna instytucja nie ma prawa zmuszać obywateli do bycia katolikami, ani wymuszać wiary w jakikolwiek sposób!!!! Niech jeszcze zaczną wyrzucać z tego powodu z pracy to będą sprawy sądowe.

A tak apropos zmuszania do wiary katolickiej. Czytam właśnie w necie, że rodzice masowo wypisują dzieci z religii, co nie podoba się księżom. Księża rozsyłają poprzez e-dziennik listy do rodziców nakazujące dzieciom uczestnictwo w lekcjach, a także grożące obniżeniem ocen, piekłem, czy wręcz nie przepuszczeniem dziecka do następnej klasy. Powołują się przy tym na chrzest, że rodzice podczas chrztu przysięgali, że wychowają dziecko w „głębokiej wierze, w miłości i posłuszeństwie do Boga” i nie mają prawa z tego się wycofać.

Były katolik
Były katolik
25 listopada 2020 20:07

PISlam całą gębą. Wszystkich Polaków pakują do tego bagna. Najwyższa pora na rozstanie z KK. Wypowiedzieć konkordat i opodatkować na rzecz kościoła tylko tych co tak kochają Boga nie za swoje pieniądze,

Chermes
Chermes
26 listopada 2020 17:37

„Ewangelia św. Mateusza powstała najwcześniej kilkadziesiąt lat po śmierci Jezusa i najprawdopodobniej od razu została spisana w języku greckim.”
Rozumiem, że wykłady prowadzone są w języku greckim, by dzielni chłopcy mogli zapoznać się z ewangelią w jej najdoskonalszej formie, nie skażonej ewentualnymi błędami spowodowanymi kiepskim tłumaczeniem tekstu na język polski. 🙂

uczen
uczen
1 grudnia 2020 15:28

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków.” J3,16

Apostazja w ramach protestu
Apostazja w ramach protestu
2 grudnia 2020 02:09

Zasadnicze pytanie: A ile to kosztowało nas, podatników?