Straż Marszałkowska w nowych mundurach przypomina… grupę rekonstrukcyjną

Straż Marszałkowska w nowych mundurach przypomina... grupę rekonstrukcyjną

„Nie żadna grupa rekonstrukcyjna, tylko nowa Straż Marszałkowska. Nie żartowali z tymi nowymi mundurami. Dobrze, że nie poszło w kontusze z hajdawerami” – napisał na Twitterze Tomasz Skory z RMF FM. Dołączył zdjęcia funkcjonariuszy Straży podległej Markowi Kuchcińskiemu w nowych mundurach. – „Dziś strażnicy nie wyglądają jak rekonstruktorzy. Najwyraźniej trzeba to zmienić” – dodał.

Kilka dni temu weszła w życie przegłosowana przez PiS ustawa, dająca Straży Marszałkowskiej uprawnienia takie, jakie mają policjanci. Zatrudnieni w ochronie Sejmu mogą teraz używać broni palnej i paralizatorów, wydawać polecenia osobom, które podejrzewają o stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa, a także je legitymować, nagrywać czy dokonywać kontroli osobistej.

A na dodatek będą to robić w nowych mundurach, o których internauci nie mają najlepszego zdania. – „Jak przedwojenny zawiadowca stacji..”; – „Ale oni mają pracować w Sejmie, czy w polu, bo kamasze jak na kampanię na wschodnim froncie?”; – „Rogatywki do krótkich rękawów wyglądają tak dobrze, jak Waszczykowski w garniturze”; – „Pogłębiając „politykę historyczną”, w następnej kadencji dojdziemy do maczug i skór z lamparta”. Padały też propozycje, żeby strażnikom dołożyć husarskie skrzydła i szable.

Nie zabrakło tez komentarzy, dotyczących wydanych na to pieniędzy. – „Na to kasa jest… we łbach już się poprzewracało!”; – „Serce mi krwawi jak patrzę, na co idą moje pieniądze…”; – „Co jak co, ale nowe mundury: „nam się po prostu należą”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
31 maja 2018 11:27

Siedział nad tym sam Kuchciński z Karczewskim chyba i nikogo mądrzejszego nie dopuszczono. Jakiś niewydarzony koktajl z rojeń „lepszego sortu” o Polsce sanacyjnej z wojennymi „Polandami” żołnierzy Andersa i współczesnym umundurowaniem (wojskowe identyfikatory!). Kuchciński najwyraźniej tymi kamaszami, rogatywkami, policyjnymi płaszczami (trochę z kolei jak z filmu „Dawno temu w Ameryce”) i koalicyjkami chciałby wymóc respekt i szacunek dla Straży. Niestety, Straż już dawno sama go odebrała.

Maciek123454321
Maciek123454321
31 maja 2018 14:43

Za mundurem panny sznurem… A niepełnosprawni? A tam, niech zdychają.

Zwinka
Zwinka
31 maja 2018 17:34

A nie prościej by było od razu wprowadzić na teren Twierdzy Szejm antyterrorystów ? Przecież gołym okiem widać, że przewodnia siła narodu przymierza się do rozstawienia po kątach hołoty, znaczy całego tego, plątającego się jej pod nogami barachła spoza PiSu, znaczy nas, drodzy Obywatele ? Po kiego te „orszaki, dworaki, szum” ?

Aleksander
Aleksander
31 maja 2018 21:08

Śmieszne.Mają problemy.Takie pierdoły ich zajmują.

Chermes
Chermes
1 czerwca 2018 17:22

Mundurki jak malowane. Szczególnie te czapeczki w stylu „czako” z Księstwa Warszawskiego. Troszkę bym jednak stroje „upatriotycznił”. Jakieś skrzydła husarskie na plecach, albo przynajmniej „krakowskie” pawie pióro przy czaku. 🙂

Naród
Naród
9 grudnia 2018 22:07

Depil nie ma pojęcia o historii Sejmu, w którym przed rozbiorami obowiązywały mundury wojewódzkie, czyli kontusze właśnie. Buroki popatrzcie na Parlament angielski – tam to jest teatr i uczcie się od pana – anie z Kodu chama.