Straż Narodowa uczy się strzelać. „Muszą być przygotowani do ochrony Bosaka”

Bosak o marszu: „Bandyci w mundurach pałowali przypadkowe osoby”

Dziennikarz TVN 24, pod przykrywką, dołączył do prawicowej Straży Narodowej. Swoje wrażenia z funkcjonowania organizacji opisał w reportażu.

 

Członkowie SN – jak podał redaktor – uczestniczyli w szkoleniu taktycznym w opuszczonym gospodarstwie rolnym w okolicach Garwolina, gdzie szkolili ich „emerytowani członkowie służb”. W ramach szkolenia nacjonaliści uczyli się m.in. strzelać, chronić VIP-ów, korzystać z pirotechniki i udzielać pierwszej pomocy.

Co ciekawe, narodowcy za udział w akcji płacili 50 zł. Cena za amunicję i pistolet wykorzystane w trakcie profesjonalnego szkolenia SN to natomiast aż… 600 zł. Niestety, nie wiadomo, jaki sponsor tak hojnie sfinansował trening.

 

Całą sytuację komplikuje to, że instruktorzy mówili członkom SN, że muszą oni być przygotowani do „ochrony Krzysztofa Bosaka, który lubi wychodzić do ludzi” (sic!). Trudno nam nawet skomentować te szokujące informacje.

Dziennikarz TVN 24 – już po szkoleniu – wziął udział w Marszu Niepodległości. W trakcie imprezy nacjonalistów był świadkiem m.in. podpalenia mieszkania.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Onet ujawnił niedawno, że MON przeznaczył ponad 300 tys. zł na wsparcie dla fundacji i stowarzyszenia powiązanego z ultraprawicowymi ekstremistami.

Jak pisał reporter Onetu Marcin Wyrwał, w bardzo wielu przypadkach narodowców i kiboli szkoli polskie wojsko – chodzi m.in. o zajęcia z taktyki walki w terenie i w mieście, a także ze strzelania z broni krótkiej i długiej. Takie szkolenia dla 100 ludzi organizacji powiązanej ze skrajnie nacjonalistyczną ideologią urządzili byli żołnierze GROM-u oraz 6. Dywizji Powietrzno-Desantowej. Szkolenie dotował resort obrony kwotą 49,5 tys. zł” – podała w artykule nt. szkolenia redakcja Onetu.

/nt/

Źródło: onet.pl                                                                                                                            

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
19 listopada 2020 08:31

Tacy emeryci gromowi i desantowi powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Tłumaczy ich jedynie to, że po odbyciu służby mają ogromne problemy materialne, bo pisowska generalicja w ogóle o nich nie dba. Ale szkolić bandytów???? wstyd, panowie wojskowi, wstyd.

Jantar
Jantar
19 listopada 2020 11:15

Nie, Maćku, nic nie tłumaczy emerytowanych wojskowych. Jedynie ich własne poglądy i popieranie fanatyków religijnych i bandytów u władzy. Żaden porządny wojskowy, czy emeryt mundurowy, nie będzie szkolił bandytów w walce przeciwko zwykłym ludziom, często kobietom i młodzieży, jeśli sam nie ma takich poglądów.

daroo
daroo
19 listopada 2020 08:58

Jeśli tym dzbanom się wydaje ze tylko oni będą strzelać to się zdziwią i to mocno

Shaq
Shaq
20 listopada 2020 08:12

Nie mam wątpliwości, że za wszystkim stoi pis.