Strefa wolna od LGBT strefą zamkniętą dla zagranicy?

Kurek z kasą unijną zakręcony dla województw, które łamią prawa i wolności obywatelskie

Francuski minister chciał odwiedzić „strefę wolną od LGBT”, ale polskie władze mu odmówiły, tłumacząc się „trudnościami związanymi z sytuacją zdrowotną”.

 

Oficjalna wizyta francuskiej delegacji w Polsce rozpoczęła się w poniedziałek. Już w grudniu Clément Beaune, minister ds. europejskich zapowiedział, że pragnie odwiedzić przynajmniej jedną ze „stref wolnych od LGBT”, czyli Kraśnik. Władze odmówiły mu tej wizyty.

Polskie władze wskazały mi, że nie są w stanie zaplanować tej wizyty i bardzo tego żałuję. Jest to decyzja, nad którą ubolewam” – powiedział. – „Zdecydowałem się kontynuować wizytę w Polsce ze względu na to, że pojawił się inny temat – równie ważny dla mnie – prawo kobiet do aborcji”. W wywiadzie dla Wyborczej powiedział, że i tak dotrze do takiej strefy, bo zobowiązał się do tego.

 

Uchwały o utworzeniu „strefy wolnej od LGBT”, całkowicie sprzecznej z polską Konstytucją, zostały przegłosowane w ponad stu miastach i gminach. Oczywiście nie użyto wprost tego określenia, ale deklaracji o „sprzeciwie wobec ideologii LGBT (cokolwiek miałoby to oznaczać)” lub Karty Praw Rodzin, bazujące na projekcie przygotowanym przez Ordo Iuris.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Rząd musi się bardzo wstydzić tych stref, skoro zabrania cudzoziemcom ich odwiedzania .

/ep/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
9 marca 2021 13:50

PiS stawia na turystykę. Wkrótce cała Europa będzie przyjeżdżać do nas jak do skansenu lub do jakiegoś ZOO z dziwnymi ludźmi.

smętek
smętek
9 marca 2021 14:59
Reply to  HerodAntypis

Wieści szybko się rozchodzą i potencjalnych turystów może nie być zbyt wielu. Wieść o białych niedźwiedziach spacerujących po ulicach stolicy była lepsza.

Rafapon
Rafapon
9 marca 2021 17:22

A czy ktoś może mu zabronić pojechać prywatnie do Kraśnika? Taka prywatna wycieczka może dać mu znacznie więcej niż oficjalna, podczas której otoczony będzie kordonem pisdzielców.

Zbyszek
Zbyszek
10 marca 2021 06:08
Reply to  Rafapon

Uberem miał tam pojechać?

LGBT
LGBT
10 marca 2021 23:22
Reply to  Rafapon

Nie wiem, ale może jest gejem? Kaczyński nigdy tam nie był.

Chodzik
Chodzik
10 marca 2021 06:46

Wstyd mi za Polskę – kraj upodlony przez pisowców i sprowadzony do pozycji pariasa. Jak tam Duda, ciągle czekasz na telefon od Bidena? Już do prawie wszystkich zadzwonił.