Stryj Andrzeja Dudy członkiem rady nadzorczej PKP Cargo

Stryj Andrzeja Dudy członkiem rady nadzorczej PKP Cargo

Bycie członkiem rady nadzorczej jakiegoś przedsiębiorstwa to nie jest najgorsza praca pod słońcem. Bycie zaś członkiem rady nadzorczej jednej z największych europejskich firm przewozowych, dla bardzo wielu osób, jest pracą marzeń. Nie trzeba się znać na tym czym nadzorowana firma się zajmuje. Wystarczy się…dobrze nazywać.

 

Antoni Duda prywatnie jest stryjem urzędującego prezydenta. W piątek został powołany do składu Rady Nadzorczej PKP Cargo. W rozmowie z portalem nto.pl oświadczył, że nie zna się na transporcie kolejowym. Wcześniej pracował w ZUS-ie, był członkiem  Rady Opolskiej Regionalnej Kasy Chorych, kierował PUP w Opolu – czytamy na tvn24.pl

Przyglądając się w dalszym ciągu biografii prezydenckiego stryja znajdujemy informację, że od 1993 pełnił on funkcję wiceprezesa opolskiego KIK-u  a od 2002 jest jego prezesem. Antoni Duda swoją przydatność na nowym stanowisku widzi poprzez możliwość wykorzystania doświadczenia, które zdobył w pracy poza instytucjami wymienionym wcześniej: „Przez kilkanaście lat pracowałem w przemyśle, gdzie przeszedłem drogę od majstra do wiceprezesa”.

 

Nowy członek Rady Nadzorczej PKP Cargo dał się powołać do tego gremium nie bacząc na to jakie wynagrodzenie z tego tytułu otrzyma. Kilka lat temu, jak informuje wspomniany portal nto.pl, ta kwota oscylowała wokół 10 tys. zł. miesięcznie. Stryj prezydenta miał skwitować tę informację stwierdzeniem: „Nie sądzę, żeby tak dużo”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Nam nie pozostaje nic innego jak tylko życzyć naszym czytelnikom posiadania „dobrego nazwiska”.

/as/

Źródło:tvn24.pl,

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kundzia
Kundzia
26 sierpnia 2020 15:48

Jak lud pozwala to trzeba doić ile się da. Dla tych panów przyzwoitość skończyła się 5 lat temu.Tylko patrzeć jak siostry dudy też będą miały dobre posadki w radach nadzorczych.

Janina
Janina
26 sierpnia 2020 15:49

W dobie powrotu do pisiorów „dojnej ojczyzny”, program „rodzina na swoim” nabrał szczególnego wymiaru. Pękły już wszelkie hamulce i światło dzienne ujrzał cały bezwstyd, zachłanność i miernota tej rozmodlonej ekipy. Grzeczna, praworządna, elegancka, kulturalna demokratyczna opozycja pozwoliła im na to. Niech dalej, proszą, apelują, zamiast złapać za kłonicę i walić po pustych łbach ! Niech to wszystko szlag !

Irena
Irena
26 sierpnia 2020 15:57

Nawet nie kupuje wyrobow wędliniarskich z napisem duda…..bo zle mi się kojarzy !!!

Kundzia
Kundzia
26 sierpnia 2020 20:20
Reply to  Irena

Pani Irenko ja też nie kupuję wedlin z takim napisem bo tez mam gorsze skojarzenia,tylko zastanawiam sie co mają zrobić ludzie obdarzeni takim nazwiskiem (ja bym zmieniła).

Kundzia
Kundzia
26 sierpnia 2020 22:16
Reply to  Irena

Też nie kupuję wędlin z tym napisem,ale co mają powiedzieć osoby noszące to nazwisko.Ja bym sobie zmieniła.

Zwinka
Zwinka
26 sierpnia 2020 23:49

No proszę, TO już na boki się rozchodzi…

Janina
Janina
27 sierpnia 2020 08:58

Niedługo leśne ruchadło zasiądzie w jakiejś spółce. Może w kurwizji ? W parze z Ziemkiewiczem będą suwerenowi przekazywać zasady etyczne. Jaka partia, takie kadry.

Marek
Marek
27 sierpnia 2020 15:01

41% poparcia to można wszystko, kto podskoczy!. Tata Duda się obłowił teraz przyszedł czas na stryjka jemu też się należy . Nazwisko zobowiązuje