Studenci Uniwersytetu Śląskiego przesłuchiwani przez dwójki polityczne składające się z policjanta i pracownika Ordo Iuris

Studenci Uniwersytetu Śląskiego przesłuchiwani przez dwójki polityczne składające się z policjanta i pracownika Ordo Iuris

„Siedzą w środku po kilka godzin, wychodzą roztrzęsieni, dziewczyny płaczą” – to efekt przesłuchań, którym poddawana jest  grupa studentów Uniwersytetu Śląskiego. W ich trakcie, jak informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który sprawę nagłośnił, w rozmowie ze studentami prócz policjanta udział bierze prawnik fundacji Ordo Iuris, która wspiera Ewę Budzyńską.

 

Dr hab. Ewa Budzyńska przez 25 lat była wykładowczynią na Uniwersytecie Śląskim. Na początku bieżącego roku studenci tej uczelni złożyli oficjalną skargę do władz uczelni w związku z tym, że: „na jej zajęciach mieli słyszeć m.in. o negatywnych skutkach wychowywania dzieci przez pary homoseksualne, porównywaniu gender do komunizmu, a antykoncepcji do aborcji. Zarzucano jej też przekazywanie informacji niezgodnych ze współczesną wiedzą naukową oraz promowanie poglądów radykalno-katolickich”.

Wspomniany Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych komentując w internecie działania policji w stosunku do studentów UŚ stwierdza: „wygląda to na przesłuchanie w celu zastraszenia, a nie standardowe działania organów ścigania”, dalej w swoich oświadczeniach wspomniana organizacja twierdzi, że ”Wszystko wskazuje na to, że Ordo Iuris chce po prostu zastraszyć studentów, by każdy kolejny bał się złożyć podobną skargę. Nawet kiedy jego wykładowca będzie opowiadał nienaukowe bzdury”

 

Agnieszka Żyłka, rzeczniczka katowickiej policji: „Czynności prowadzone są zgodnie z przepisami kodeksu postępowania karnego z zachowaniem procedur dotyczących m.in. przesłuchania świadków i udziału pełnomocnika. Pani profesor skorzystała z możliwości udziału pełnomocnika, który ma prawo uczestniczyć w całości prowadzonych czynności. Może zadawać pytania”.

Władze uczelni: „Z głębokim zaniepokojeniem odbieramy podejmowane przez organy ścigania przesłuchiwanie studentów, którzy zdecydowali się wnieść skargę na budzące ich sprzeciw treści zajęć prowadzonych przez panią dr hab. Ewę Budzyńską”.

W obronie prof. Ewy Budzyńskiej stanęły m.in. organizacje i media katolickie, fundacja Ordo Iuris oraz ówczesny minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin – czytamy na stornach onet.pl

/ps/

Źródła: onet.pl, TVN24, dziennikzachodni.pl, TT OMZRiK,

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
papugaBartWojtek .Łysy Czornyewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mirek
Mirek

Niech ośrodek pozdrowi Gawła.

Predator
Predator

Ręce opadają, milicja obywatelska i jakiś nawidzony dupek z sekty debili przesluchuje studentów bo sprzeciwili sie pisowskiej gnidzie. Kiedy wreszcie zacznie się odbierać tytuły naukowe tym oszołomom z czopkiem na czele. To powinno być obligatoryjne, ostatecznie ktoś nominował tych cymbalów więc powinna być ustawa, może jest ale nikt z nie nie korzysta a takie cymbały podważają autorytet prawdziwych Profesorów. Jak oni się z ty czują, chyba nie komfortowo.

ewa
ewa

nich nie walcza ze studentami

Łysy Czorny
Łysy Czorny

Policja w Katowicach to chyba za mną tęskni? Może to ja wpadnę na przesłuchanie?

Wojtek .
Wojtek .

sorry ale nic z tego nie trybie ??? ludzie wychodza roztrzesieni ,dziewczyny płacza…, przepraszam ale czy ci ludzie sa o cos oskarzeni ? jesli wniesli skarge to powinni zostac wezwani do prokuratury celem zlozenia-uzupełnienia zeznan. policjant i jakis fagas z ordo mogliby mnie w dupe cmoknac gdyby byl strona w tym sporze .

Bart
Bart

Śledzę tę sprawę od 2 dni. To już jest stalinizm w czystej postaci.

papuga
papuga

Skarga była na tę kobietę do …władz Uczelni? Jeśli tak to co w tym robi Policja? A jeśli robi to na podstawie jakiego Kodeksu? Dopiero po odpowiedzi na te pytania można przedyskutować…cokolwiek. Dobranoc