Studenci UW nie chcieli Andrzeja Dudy na inauguracji roku akademickiego!

Studenci UW nie chcieli Andrzeja Dudy na inauguracji roku akademickiego!

Dziś odbył się protest studentów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, którzy sprzeciwili się udziałowi prezydenta Dudy w inauguracji roku akademickiego. W pikiecie wzięło udział ok. 200 niechętnych obecnemu rządowi osób.

 

Niedawno, choć już za kadencji obecnego rektora, Uniwersytet Warszawski przyjął plan równości płci. A dziś bramy naszego uniwersytetu przekroczył naczelny homofob ostatnich lat, odpowiedzialny za to, że dzieciaki popełniają samobójstwa, boją się chodzić do szkoły, być sobą” – powiedział „Wyborczej” S. Słowiński z lewicowego Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego.

Działacz ostro skrytykował też nowego szefa MEN Przemysława Czarnka.

W wielu wywiadach nowy minister mówi, że trzeba czyścić uniwersytety z lewicy, zapowiada czystki. Możemy się domyślać, jak będzie wyglądać jego urzędowanie. Ale nauka i etyka nie będą musiały chronić się same. Staniemy za nimi murem. Nie oddamy nauki homofobicznym urzędnikom. Uniwersytet nie jest miejscem ani dla Dudy, ani dla Czarnka” – dodał.

 

Zgromadzeni na miejscu młodzi aktywiści wzywali też do zbojkotowania inaugruacji. Jeden z nich, Jakub Kocjan, mówił, że będzie ona „brunatnym kłębowiskiem”. „Uniwersytet musi odrzucić przemoc i homofobię, a powinien wybrać troskę o słabszych, zawsze i wszędzie. Dla tego człowieka nie ma miejsca na Uniwersytecie i nigdy nie powinno być” – uzasadnił swoją opinię demokratyczny działacz.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Zorganizowana przed Audytorium Maximum manifa szczególnie ożywiła się w chwili, gdy do budynku UW zaczęli wchodzić przedstawiciele władz uniwersytetu i wykładowcy. Rozległy się wtedy okrzyki, takie jak: „Wstyd!”, „Ludzie to nie ideologia” i bardzo krytyczne wobec osoby urzędującego prezydenta Rzeczpospolitej.

Pikieta zakończyła się już po rozpoczęciu inauguracji.

/nt/

 Źródło: wyborcza.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o