Stuhr napisał do wyborców PiS

Maciej Stuhr o decyzji Dudy: ha, ha, ha strażnik konstytucji!

Maciej Stuhr, o którym powiedzieć, że PiS go nie lubi, to mało, tym razem napisał list do wyborców tej partii. Po krótkich uprzejmościach („Szanowni Wyborcy PiS!”), przechodzi do meritum. „Mamy wszyscy świadomość, że kiedyś, za dwa, sześć lat, może nie za naszego życia, tylko naszych dzieci, kiedyś, kiedyś władza się zmieni. A prawo nie” – zauważa. A wtedy władza – lewica, skrajna, faszystowska prawica, albo ktokolwiek inny – będzie miała dla siebie ten rozmontowany przez PiS system.

Co wtedy? Maciej Stuhr pisze dalej: „I to oni będą nas sądzić wedle swoich wierzeń, wyznań, swojego widzi mi się”. Jak zauważa popularny aktor, o tym rzadko pisze się dziś w komentarzach, a wiedzieć to warto. I puentuje w typowym dla siebie, prześmiewczym stylu. „Mamy tego świadomość, tak? Żeby potem nie było jakiegoś mazgajstwa, typu: wprowadzić trójpodział władz, a bo mi nie o to chodziło, itp, itd. Ok?”. Proste. Chcecie się bawić w popieranie PiS, to umawiamy się, że gdy już nie będzie żadnego ustrojowego bezpiecznika, nie zaczniecie nagle rozpaczać. Niby taki lekki wpis, ale bardzo w punkt.

Szanowni Wyborcy PiS! Chciałbym uściślić jedną kwestię, która rzadko pojawia się w komentarzach. Mamy wszyscy świadomo…

Opublikowany przez Maciej Stuhr na 22 lipca 2017

W ostatnim „czarnym” tygodniu, aktor swoimi wpisami trafia w takie czułe punkty niejednokrotnie. Ostatnio hitem na Facebooku był wpis, w którym aktor zachęcał do udziału w proteście w obronie sądów. Zaczął od słów „Jak tam, Mordeczki moje kochane, zdradzieckie?” i zapraszał: „Będzie ponoć prof. Rzepliński i kilka innych, zacnych, zdradzieckich mordeczek. Sie ma!”.
(Źródło: gazeta.pl)

mpm

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Stuhr napisał do wyborców PiS"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alicja777

Do tego trzeba mieć wyobraźnię, a PiSsss-owcom ogranicza się ona do „raz zdobytej władzy nie oddamy!”.

Allebazi

Oj, jak ich denerwuja „takie mądrale”…Ojojoj. Gdyby to był ciemny lud, to byłoby tak łatwo. Rachu-ciach – wszystko wprowadzone klepnięte. A tu jakieś prostesty? WRRRRRRRRRRRR

Mariola

Ten wybitny aktor wie, ze po zejściu ze sceny jest życie, a pisowskie barachło zachowuje się tak jakby grali w teatrze dla jednego opętanego zemstą widza.

Zwinka

Nie „jakby grali”, tylko GRAJĄ.