Suchanow: „Policja zwinęła mi dziecko”. „(..) jednej koleżance policja złamała rękę (..)”

Protesty: córka Suchanow zatrzymana. Inna kobieta ma mieć złamaną rękę

Wczoraj w Warszawie odbył się protest w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Manifestacja została zablokowana przez funkcjonariuszy stołecznej policji – jedna ze zgromadzonych na miejscu osób została zatrzymana. Część uczestników manifestacji przeniosła się po tym pod budynek komendy policji przy ulicy Wilczej, gdzie przewieziona została zatrzymana wcześniej osoba.

 

Już pod komendą, według relacji uczestników, doszło do kolejnych zatrzymań. Wśród zatrzymanych znalazła się m.in. córka aktywistki Klementyny Suchanow.

Policja zwinęła mi dziecko. Wypuszczona, ale jednej koleżance policja złamała rękę, odmówiono jej pomocy medycznej. Czekamy na karetkę” – napisała na Twitterze Suchanow. Przebieg tych wydarzeń działaczka potwierdziła w rozmowie z TVN 24.

Sprawa użycia siły i złamania ręki koleżance córki Suchanow została już skomentowana przez rzecznika Komendy Stołecznej Policji Sylwestra Marczaka.

Policjanci podjęli interwencję, użyli w tym przypadku środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej. Ta osoba została doprowadzona do radiowozu, tam wykonano czynności (…). Należy zwrócić uwagę na to, że policjanci podejmując interwencję, używając środków przymusu bezpośredniego, nie robią tego po to, żeby coś komuś złamać, tylko po to, żeby osoba zachowywała się zgodnie z prawem. Jeżeli policjant wzywa do zachowania zgodnego z prawem, to trzeba zachować się zgodnie z prawem, jeżeli policjant mówi o użyciu środków przymusu bezpośredniego to znaczy, że tych środków użyje” – powiedział policjant.

 

Marczak stwierdził też, że nie ma potwierdzenia, czy rzeczywiście doszło do złamania ręki. Zapewnił przy tym o wezwaniu do rannej kobiety pogotowia. Ratownicy nie chcieli jednak przyjechać z powodu braku wystąpienia zagrożenia życia (!).

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
10 grudnia 2020 18:30

Milicja zaczyna ręce łamać, mafia PiSowska

August
August
10 grudnia 2020 20:44

„Policja to nie ludzie to ideologia” to tak parafrazując wypowiedź PADa

Joanna
Joanna
10 grudnia 2020 21:48

Bandyci w mundurach

issa
issa
10 grudnia 2020 22:56

nie dosc że bija kobiety i dzieciaki to teraz jeszcze wyrządzaja im fizyczna krzywdę..Nastepnym krokiem będzie mordowanie?
Kurdupel coraz „lepiej” zapisuje sie w historii

Zwinka
Zwinka
11 grudnia 2020 02:26

To są prywatni siepacze Kaczyńskiego, a nie państwowa policja. Nie zdołają wyczyścić sobie życiorysów.

Przemysław Szreder
Przemysław Szreder
11 grudnia 2020 07:18

Tylko Miękiszony używają milicji do obrony

Andrzej
Andrzej
11 grudnia 2020 08:03

Jeżeli społeczeństwo mówi,że wypier..li Marczuka i cała tą bandę to mam nadzieję dożyć czasu gdy to nastąpi.A tak na marginesie zwracam uwagę,że zomo nie mówiło,żer będzie łamać ręce.Nie jest to równoznaczne z użyciem przymusu bezpośredniego.***** III

Predator
Predator
11 grudnia 2020 08:33

Mało wam jeszcze???, czekacie aż ta milicyjna mentownia kogoś zabije???. Wodza narodu spłodził ruski enkawudzista i dlatego ten skurwysyn z Żoliborza będzie dalej wydawał polecenia milicji na pałowanię, pryskanie gazem, aż w koncu wyda rozkaz strzelania do ludzi. I nie mówcie że to jeden milicjant jest zły, kto trzyma z tą milicyjną bandą oprawców jest taki sam jak oni.

Marek
Marek
11 grudnia 2020 22:24
Reply to  Predator

Ja już nie liczę, że jak zabiją to coś się zmieni. Polacy to urodzeni niewolnicy, do tego indoktrynowani do bycia posłusznym od małego. Nawet jak milicja zamorduje kogoś to nic się nie zmieni i urządzimy się w nowej czarnej dupie. Zresztą i tak będzie to wina zamordowanego, jak dziś rzecznik milicji powiedział o kobiecie ze złamana ręką.

PS. milicjant, który tego dokonał się już znalazł? Czy też milicja uczy się ukrywania od swoich kapelanów i przenieśli go na inny posterunek.