„Super Express” ujawnił przebieg negocjacji pomiędzy Kaczyńskim i Gowinem

„Super Express” ujawnił przebieg negocjacji pomiędzy PiS i Porozumieniem

Wybory jednak nie odbędą się w dniu 10 maja – jest to efekt konsensusu wypracowanego przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina. Koalicjanci – jak podaje „SE” – negocjowali warunki wyborów przez całą środę.

 

Gowin początkowo stawiał na swoim i zapowiedział, że Porozumienie zagłosuje przeciwko organizacji korespondencyjnych wyborów (podobnie jak opozycja). Przywódca niewielkiej partyjki „zmiękł” jednak wieczorem.

– „To był kolejny raz, gdy Gowin postawił się Kaczyńskiemu. Znów żądał wprowadzenia stanu klęski żywiołowej i odłożenia wyborów na sierpień. Prezes PiS nie chciał w ogóle o tym słyszeć. W końcu Kaczyński postawił sprawę jasno: albo wybory korespondencyjne latem bez wprowadzania stanu nadzwyczajnego albo rozpad rządowej koalicji i być może wcześniejsze wybory. Wtedy Gowin się chyba naprawdę po raz pierwszy mocno przeraził. Rzadko się zdarza, żeby ktoś tyle razy stawiał się prezesowi” – powiedział dziennikarzom „SE” anonimowy informator.

 

Czy to koniec sporów wewnątrz Zjednoczonej Prawicy (PiS+Porozumienie+Ziobro)? „Super Express” zapytał o to wicemarszałka Stanisława Karczewskiego i europosła Ryszarda Czarneckiego.

– „Dobrze, że Gowin postąpił tak, jak powinien zrobić od samego początku. Chociaż do tych samych wniosków co na ostatnim spotkaniu z Kaczyńskim mógł dojść wcześniej. Byłoby wtedy o wiele mniej szkód dla państwa” – przyznał Karczewski. „Były momenty, które nas nie cieszyły, jeśli chodzi o zachowanie Gowina. Nasz prezes ma bardzo dobrą pamięć do wszystkiego” – skonkludował.

– „Prezes Kaczyński zna stare polskie powiedzenie „Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy”. Prezes ma świetną pamięć, choć nie zawsze karze od razu. I o tym wszyscy powinni pamiętać. Pewnie nie przypadkiem niedawno pojawił się sondaż, w którym partia Gowina uzyskała bardzo słabe poparcie. To taki sygnał ostrzegawczy dla naszych koalicjantów, żeby nie huśtali łodzią, którą kieruje Kaczyński, bo pierwsi z niej wypadną” – powiedział z kolei Czarnecki.

Wypowiedzi Karczewskiego i Czarneckiego wiele mówią o nastrojach PiS-owców wobec Porozumienia – niewykluczone, że organizacja Gowina niedługo pożegna się z uczestnictwem w koalicyjnym rządzie Zjednoczonej Prawicy.

/nt/

Źródła: natemat.pl, se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Polka gorszego sortuJantarJaninaDociekliwyAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Lepper bis?

Dociekliwy
Dociekliwy

Tiaa W pewnych sklepach można nabyć takie utensylia co to proste i sztywne ale okazuje się, że one z gumy są i się zginają.

Janina
Janina

Umowa umową, a racja musi być po stronie pisowców. I może 10 maja ( albo 17-go, albo 23-go) pisiory cichaczem zagłosują. Może tak być, że wpadnie trochę „pakietów” do urn pocztowych, trochę się dorobi , policzy „oddane głosy”, ogłosi „wyniki wyborów” i Długopis zostanie w Pałacu na następne 5 lat. Mogą być protesty, ale będą rozpatrywanie miesiącami, a nawet latami. Determinacja Kaczyńskiego jest przeogromna i ten scenariusz może być realny. Narobił już tyle świństw, że jedno więcej nie robi mu różnicy. Umowa z Gowinem ? Dla Kaczyńskiego to żadna ważna figura. Gowin jest przydatny dotąd, dokąd jest …przydatny.Ważny jest tylko… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Giertych i Dorn zgodnie mówią, że Kaczyński nie daruje tego upokorzenia Gówinowi, czyli ten może się spodziewać zemsty przygotowanej na zimno i bardzo dotkliwej. Giertych uważa, że wszystkie służby już pracują nad ugotowaniem Gówina. A co do wyborów to nawet się nie zdziwię, jak będą 23 maja. W końcu pakiety są już gotowe do roznoszenia, wszystko jest przygotowane, ustawa też już przegłosowana w Sejmie i podpisana przez Dudę. Brakuje tylko ogłoszenia terminu i zagłosowania. Powie ktoś, że przecież Kaczyński dogadał się z Gówinem, ale czy Kaczyński kiedykolwiek dotrzymał jakichkolwiek umów? Odpowiedź prosta i jasna – patrz sprawa Austriaka. Kaczyński bez… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Gówin jest jak wiadomy organ po niebieskiej tabletce: przez chwilę się stawia, ale po paru godzinach znowu flak. Już nie raz to udowodnił.