Supermeni do KRS

NeoKRS zostanie wyrzucona z Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa? Byłby to pierwszy taki przypadek w historii ENCJ

Byłoby bardzo śmieszne, gdyby nie tak żałosne. Brani niemal z łapanki kandydaci do KRS okazali się nie do końca „doskonali”. Jak podaje RMF FM z 18 kandydatów zgłoszonych marszałkowi Sejmu na nowych członków KRS, przynajmniej trzech ma wyroki dyscyplinarne.

Według informacji reportera RMF FM „najlepszy” kandydat ma na koncie 27 przewinień. Jest nim podpułkownik Mariusz Lewiński, sędzia wojskowy w stanie spoczynku. Aż 27 razy, bez żadnych podstaw, zawiadamiał o popełnieniu przestępstw przez innych sędziów i prokuratorów, którzy nigdy ich nie popełnili. Miał również pomówić śledczych z wojskowej prokuratury w Poznaniu o próbę zabicia go podczas przesłuchania, a także działalność w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Wg RMF FM sędzia Lewiński nie stawiał się również na rozprawy dyscyplinarne, a pewnego razu rozebrał się w prokuraturze – zdjął buty i spodnie, a potem milczał podczas przesłuchania. Odmawiał przy tym poddania się badaniom psychiatrycznym. Otrzymał m.in. naganę oraz karę zawieszenia wypłaty uposażenia na trzy lata.

Drugim sędzią z wyrokiem dyscyplinarnym – według RMF FM – jest delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości Maciej Mitera, który dorabiał sobie do pensji, bez pozwolenia, prowadząc wykłady przygotowujące do egzaminów na aplikacje prawnicze.

Trzecim sędzią jest Remigiusz Guz z Wodzisławia Śląskiego, który miał pomówić grupę innych sędziów o „tendencyjną ocenę jego pracy”. On również otrzymał upomnienie.

Jak wiadomo do obsadzenia w KRS jest tylko 15 miejsc. Można się więc łudzić, że tych trzech to tylko „rezerwa”.

/md/

źródło: rmf fm

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
magdalenaNihilantyuzurpatorPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Jaka rezerwa?! Według PiS-owskich wzorców to jest właśnie kwiat polskiego sądownictwa, najlepsi z najlepszych! Wszak taplanie się w szambie moralnym i intelektualnym jest specjalnością „lepszego sortu”. Takie teraz obowiązują „najwyższe standardy”.

antyuzurpator
antyuzurpator

To może ten podpułkownik będzie dowódcą „sygnalistów” – ma bogate doświadczenie.

Nihil
Nihil

Oni muszą prowadzić jakąś”ekstra” selekcje

magdalena
magdalena

„Supermeni” z wyrokami. Nie stać pisiorów na kogoś lepszego? Piękna będzie nowa KRS z szemranymi sędziami o poszlakowanej opinii i bez moralności. Ten kraj coraz bardziej się stacza i jest to bardzo przykre.