Suski na krucjacie z „okupantem” z UE. Co na to Morawiecki i reszta rządu?

Suski na krucjacie z „okupantem” z UE. Co na to Morawiecki i reszta rządu?

Wczoraj Marek Suski był obecny na uroczystościach rocznicy uwolnienia żołnierzy AK z kaźni UB w Radomiu. Z tej okazji dał się ponieść hurrapatriotycznym nastrojom. Podczas swojego wystąpienia bezlitośnie uderzył w Unię Europejską.

 

„Polska nielegalna walczyła podczas drugiej wojny światowej z niejednym okupantem (…). Walczyła z okupantem sowieckim i będziemy walczyć z okupantem brukselskim. (…)  Bruksela przysyła do Polski namiestników, którzy mają Polskę doprowadzić do porządku i rzucić nas na kolana, żebyśmy byli może landem niemieckim, a nie dumnym państwem wolnych Polaków” – grzmiał nacjonalistyczny Suski.

Ekstremalnie prawicowe słowa nie przeszły bez echa i spotkały się z krytyką. Okazuje się, że nawet dygnitarze PiS odcięli się od Suskiego.

Mateusz Morawiecki powiedział dziś: „Nie należy porównywać tych dwóch porządków. Wojna to było coś absolutnie niewyobrażalnego, to było okrucieństwo po stronie niemieckiej, sowieckiej, jakiego Polacy nigdy wcześniej nie doświadczyli. (…) Z szacunku dla ofiar strasznych zbrodni niemieckich nie chcę porównywać do tamtego czasu i naszych dzisiejszych czasów. To jest zupełnie co innego”.

 

Suski, choć wyszedł na ekstremistę, nie zamierza przepraszać za swoje słowa. Swoje skrajne twierdzenia powtórzył na posiedzeniu jednej z komisji sejmowych.

Mówił: „Unia zmusza nas do zrezygnowania z wyższości prawa polskiego nad prawem europejskim i grozi nam, jeżeli tego nie zrobimy, surowymi sankcjami. To jest traktowanie jak niewolnika. Polska nie da się tak traktować, jesteśmy dumnym narodem i będziemy bronić swojej suwerenności i nie pozwolimy na tego typu okupację”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Ciekawe, czy większość PiS popiera tak horrendalnie absurdalne teorie Suskiego? Jeśli tak, to oznacza to, że już znaleźliśmy się na prostej drodze do Polexitu… Proces ten jest równoznaczny z oddaniem Polski w strefę wpływów rosyjskich.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
10 września 2021 23:59

Ta twarz jest wyrazem ubostwa intelektualnego.

Mariola
Mariola
11 września 2021 06:46

Co trzeba mieć w głowie, żeby oddać głos na Suskiego vel Katarzyna.

anna
anna
12 września 2021 10:31

Caryca Katarzyna zglupiala do reszty

Dron
Dron
13 września 2021 14:29

Czas najwyższy, panie suski, mianem kolaborantek i kolaborantów określić swoje koleżanki i kolegów z partii – europosłanki i europosłów do PE. No bo jakże to tak można współpracować z okupantem???

jańcio wodnik
jańcio wodnik
13 września 2021 16:39

o wyprowadzeniu Polski z UE pis zdecydował już bardzo dawno temu, tylko słupki poparcia dla naszej obecności w UE są wciąż wysokie i od dawna trwa nagonka na UE by poparcie spadło na tyle by poprostu z UE wyść bez gigantycznych protestów na ulicach. Samowładztwo jarozbawa i możliwość wsadzania przeciwników politycznych do więzień to mokry sen jarkacza i polityczny program jego partii nie możliwy do zrealizowania w demokratycznej UE