Suski „tłumaczy się” ze swoich słów o złocie zakopanym w ogródkach sędziów

 Homofobia króluje w gabinecie szefa PiSowskiego rządu

Po fali krytyki, którą Marek Suski wywołał swoimi słowami podczas spotkania z delegacją Parlamentu Europejskiego, szef gabinetu politycznego postanowił się wytłumaczyć. Pisaliśmy o tym w artykule „Kuriozalne wypowiedzi Suskiego na spotkaniu z komisją z PE”. Wyjaśnienia Suskiego można także nazwać zadziwiającymi…

Po pierwsze, stwierdził, że cytaty z jego wypowiedzi podane w oficjalnym sprawozdaniu delegacji PE są niedokładne, a Suski – uwaga! – nie autoryzował tego tekstu. Pewnie nie przyszło mu do głowy, że niemożliwe jest autoryzowanie dokumentów Parlamentu Europejskiego przez członków polskiego rządu.

Po drugie, Suski usiłuje odpowiedzialnością za swoje słowa obarczyć… tłumacza. – „Rozmowa była prowadzona przez tłumacza i mogła być niedokładnie tłumaczona” – stwierdził szef gabinetu politycznego premiera.

Po trzecie wreszcie, mówiąc o zakopywaniu przez sędziów złota w ogródku, miał na myśli Jana Burego z PSL, który był członkiem Krajowej Rady Sądownictwa. – „Rozmowa dotyczyła KRS, dlatego podałem przykład Jana Burego i złotą sztabkę zakopaną w ogródku. Fakt ten swego czasu był szeroko opisywany przez media” – „tłumaczył” Suski. Tyle, że były polityk PSL Jan Bury nie jest i nigdy nie był sędzią – w KRS zasiadał jako reprezentant Sejmu. Co do złota, podczas badania tzw. afery podkarpackiej z udziałem Burego pojawił się wątek jednej sztabki złota. Znaleziono ją jednak nie w ogródku, a w sejfie na plebanii.

Byli ministrowie sprawiedliwości – Włodzimierz Cimoszewicz, Zbigniew Ćwiąkalski i Borys Budka – w rozmowie z onet.pl powiedzieli, że słowa Marka Suskiego to pomówienie. Ich zdaniem, sędziowie mają podstawy do złożenia przeciw niemu pozwu.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
o.mateushMarekMarianWaldemarAnna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lehoo
Lehoo

No przecie to tępy półgłówek jest, więc i tym razem okazał się być przewidywalny

Andrzej
Andrzej

Dzban

Maria
Maria

Po prostu dzban

Anna
Anna

Lepiej by bylo zeby ten tlumok niczego nie tlumaczyl i nie winil niedokladnego przetlumaczenia swych slow bo jeszcze bardziej zaolacze sie w swoim idiotyzmie-oto przyklad miernoty na wysokim stanowisku !!!!!

Waldemar
Waldemar

No więc jak zwykle rozdają moskwicze na placu Czerwonym w Moskwie… Poza wstydem, że ten pan jest szefem gabinetu polskiego premiera i jako taki reprezentuje Polskę, chyba nic więcej dodać nie można…..

Marian
Marian

Suski to odpowiednik Sienkiewiczowskiego Rocha Kowalskiego.. Kaczynski poslal go do gabinetu Matoluszka wiedzac , ze ten debil o wszystkim mu doniesie i nigdy go nie zdradzi.Swoja droga chcialbym zobaczyc tych wyborcow , ktorzy na tego debila glosowali.

o.mateush
o.mateush

To jedź do Radomia tam jest matnia tego półdebila

Marek
Marek

To żadne złe tłumaczenie, to po prostu propaganda PRL/PiS w pełnej krasie. Półprawdy lepsze niż ordynarne kłamstwa. Przecież to samo było w oszczerczej kampanii bilboardowej o sędziach. Przykład? Pisowskie kłamstwo „o sędzi która ukradła kiełbasę” a prawda okazuje się, że to nie sędzia a kobieta cierpiąca na demencję starczą albo alzheimera, która kiedyś była sędzią. Taki sam mechanizm zaprezentował Suski, wciąż te same sztuczki.