„Świat, w którym przyszło nam żyć nienawidzi Kościoła Chrystusowego”

„Świat, w którym przyszło nam żyć nienawidzi Kościoła Chrystusowego"

Świat, w którym przyszło nam żyć nienawidzi Kościoła Chrystusowego, bo są ludzie, którzy za swój cel życia wybrali nie dobro i miłość, ale kłamstwo i nienawiść” – powiedział w swojej homilii ksiądz Bogdan Bartołd podczas mszy w Archikatedrze Świętego Jana w Warszawie, odprawionej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

 

Adresaci wydaje się byli właściwi: w kościelnych ławkach zasiedli prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jacek Sasin, szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz były minister obrony Antoni Macierewicz.

„Ksiądz Bogdan Bartołd, który jest proboszczem archikatedry nawiązał w homilii do symboli związanych z Matką Bożą” – podała tvp.info. Odbiorcy skupili się jednak na pierwszej części wypowiedzi duchownego i pod artykułem Wirtualnej Polski roi się od gorzkich słów:

 

To nie świat nienawidzi kościoła. Ta część tego świata której ksiądz to przypisuje dostrzega hipokryzję tego tzw. Kościoła, czyli panów w sutannach którzy są przekonani że Kościół to oni. To oni, którzy naukę Chrystusa wypaczyli i dalej wypaczają dla swoich ideologicznych, politycznych i materialnych interesów, ich model polskiego katolicyzmu temu światu chcą na siłę narzucić. To ich pychę, przewrotność i wykorzystywanie wiary do manipulacji wiernymi, ten świat dostrzega i piętnuje, więc „nienawidzą Kościoła”- skomentował kazanie proboszcza czytelnik portalu.

/j/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
AnnaAndysmętekJantarLehoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszek
Leszek

A dlaczego ani słowa o rzeczywistym wpływie na poglądy „owczarni” rozbuchanej pedofilii kleru i innych ujawnianych społecznych przejawów jego wielorakiej moralności ?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A mnie się wydaje, że to raczej Kościół, zwłaszcza ten „polski”, „katolicki” nienawidzi świata. A dlaczego? Bo ów
świat nauczył się samodzielnie myśleć, oceniać to, co widzi i żyć tak, jak sam sobie wymyślił. A to „Kościołowi” nie w smak.

smętek
smętek

Myślę, że to większość hierarchów i kleru nie lubi ludzi myślących i dlatego rozpętali szczujnię.

Marek
Marek

Polski kościół katolicki, bo w żadnym razie nie jest to kościół Chrystusowy co już powiedziano w artykule więc rozwijał nie będę, usilnie stara się prowokować i nakłaniać do kolejnej krucjaty i mam nadzieję, że tym razem się doigra i gdy Polska po kolejnym okresie zaborów, tym razem pisowskiego katolickiego faszyzmu, się odrodzi ten kościół zostanie zniszczony i obalony.
Mowa oczywiście o Polskim kościele fanatyków nie o religii chrześcijańskiej. Kościół takiej religii prawdziwie kierujący się naukami Chrystusa o miłości bliźniego, pokorze itd. jak najbardziej powinien istnieć. Istnieć w przyszłości bo dzisiaj go na terenach Polski praktycznie nie ma.

Lehoo
Lehoo

Strasznie wychudzony ten zabobonny dziadyga. Ciekawość: od poszczenia to, czy od zżerającej nienawiści ?

Jantar
Jantar

A o tym „wspaniałym, miłosiernym, miłującym każdego człowieka” Kościele i jego funkcjonariuszach będzie mowa w 2-ch dokumentach emitowanych w najbliższy czwartek. O pierwszym już wspominałam – to dokument „Ostatni papież?” o ostatnich 3-ch papieżach i przepowiedniach upadku Kościoła, który wyemituje stacja WP. Drugi dokument jest poświęcony papieżowi Piusowi XII i jego współpracy z Hitlerem, choć ostatnio wg informacji pojawiają się podejrzenia, że papież działał przeciwko Hitlerowi. Osobiście mam jednak co do tego duże wątpliwości z uwagi na całość historii Kościoła. Dokument „Papież kontra Hitler” wyemituje Stopklatka TV. O naszych hierarchach nie ma co pisać. Wszystko jest już jasne od bardzo… Czytaj więcej »

smętek
smętek

Ja ateista kiedyś chodziłem do kościoła św. Anny żeby posłuchać mądrych nauk księdza. Mam rozumieć, że teraz „wydoroślał” i próby wyjaśnienia świństwa kleru traktuje jak ataki na kościół Chrystusa. Kościół to wszyscy ludzie wierzący czyli owczarnia a kler powinien być dobrym pasterzem a nie uczyć nienawiści bo coś ktoś mu zagraża.

Andy
Andy

Po pierwsze: to nie jest Kościół Chrystusowy, ale kościół katabasowy.
Po drugie: wszelkie działania w/w organizacji noszą znamiona działań mafijnych (krycie własnych członków, gromadzenie pieniędzy powiązania z członkami ekipy rządzącej)
Po trzecie: ta organizacja występująca w imieniu Boga na ziemi, który jak głoszą wszystkich kocha, szerzy nienawiść do różnych grup o innych poglądach i wyznaniach.
Po czwarte: niby głoszą słowo boże, a sami się do niego nie stosują.
WIĘC NIECH SIĘ NIE DZIWIĄ, ZE MĄDRZY LUDZIE WIDZĄ TO ZAKŁAMANIE TEJ INSTYTUCJI I ODCHODZĄ.
A reszta myślących inaczej zawsze będzie księdza po rękach całować, więc niech się katabasy nie martwią, że wszyscy uciekną.

Anna
Anna

Instytucja Kościoła nie widzi albo nie chce widzieć jak PIS ją wykorzystuje Jeszcze nigdy nie było tyle kłamstwa i obłudy Podział w społeczeństwie na lepszych i gorszych W najlepiej sytuacji jest Rydzyk Od państwa dostaje pieniądze na swoje niepotrzebne pomysły To właśnie zniechęca mnie do instytucji i do Kościoła chodzę tylko dla Najwyższego a nie dla księży