Świerzyński z zespołu Bayer Full: Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość boską?

Bayer Full naruszył prawo autorskie i teraz musi zniszczyć płyty – orzekł sąd

Temat Funduszu Wsparcia Kultury powraca od kilku dni non stop za sprawą pojawiających się komentarzy autorstwa ludzi związanych z środowiskiem szeroko pojętej kultury. Jedni narzekaj inni są zachwyceni a jeszcze inni całkowicie się odcinają od możliwości partycypowania w rządowym wsparciu.

 

Taką postawę zadeklarował Kazik Staszewski w imieniu zespołu Kult: „Rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje, to znaczy, że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy„.

Na antenie Polsat News  w programie „Debata Dnia” przeprowadzono dyskusję „o  kontrowersjach wokół rządowych dotacji dla artystów”. Jednym z dyskutantów był lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński.  Jego zespół miał otrzymać z omawianej listy 550 tys. zł.

Świerzyński zareagował na słowa Staszewskiego: „Głupszej wypowiedzi to dawno nie słyszałem”. Prowadząca rozmowę  zareplikowała: „Dlaczego? Oni mówią, że jak ktoś chce im pomóc, to niech ich płytę kupi”. Gwiazdor disco polo nie dawał za wygraną: A kto by chciał ich płytę kupić?– zapytał. „Kultu? No ja bym może kupiła – przyznała prowadząca Debatę Dnia” – czytamy na onet.pl

 

Świerzyński kontynuował swoją tyradę: „Bayer Full sprzedał w Polsce 17 i pół miliona płyt, na fakturę, i od tego wszystkiego odprowadził podatki. My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że „nie chcemy waszych pieniędzy”, to… Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość boską?”

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Panie Świerzyński, zaręczam Panu, że istniej olbrzymia  rzesza fanów zespołu Kult. Mam świadomość, że istniej także równie wielka grupa fanów zespołu Bayer Full. Czegokolwiek Pan nie jednak nie powie to nie zmieni Pan rzeczywistości, która polega na tym, że Pan i Kazik „robicie” w innych ligach. W pański wieku powinien Pan być już z tą prawdą od dawna zaznajomiony. Pozdrawiam.

/as/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
17 listopada 2020 17:14

Świerzyński…… Hmm m A to ten grajek co dorabiał ostatnio jako „ekspert” raz od onkologii i prezydenckich wyborów? Z tego co pamiętam to zasłynął kradzieżą piosenki, słynna była sądową batalia. Ekspert z niego taki jak z koziej d… trąbka a o disco polo wypowiadać się nie będę. Ja wychowany na „Paranoid” i te rytmy mnie nie ruszają. Ale ego u niego wysokie oj bardzo wysokie odwrotnie proporcjonalne do jakości muzyki.

Zwinka
Zwinka
17 listopada 2020 17:27

Słusznie. Należy dbać o to, żeby czasem suwerenowi gust się nie poprawił, no bo kto wtedy będzie na PiS głosował?

HerodAntypis
HerodAntypis
17 listopada 2020 18:15

Środowisko muzyki odpustowej rzeczywiście może nie znać Kultu.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
18 listopada 2020 14:16
Reply to  HerodAntypis

Kult to oni znają, ale zgoła odmienny. 😉

daroo
daroo
17 listopada 2020 18:27

Co za buc i jeszcze ta kanarkowa stylówa

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
17 listopada 2020 18:42

Oj bajerancie po fulu jasnym. Statystycznie, w każdym polskim domu jest płyta Kultu – realnie po 2-3, bo lepszy sort słucha dysko Polo albo techno + trash metal, a babcie w berecikach pieśni nabożnych w radiu z ryjkiem. Wydawca Kazika, SP Records ocenia liczbę pirackich płyt i kaset na 15-20 mln. sztuk. Ich koncert na Poland Rock 2019 przeszedł do historii. Szef SP Record wylewnie dziękował Świerzynce za reklamę. Nie mogą nadążyć z realizację zamówień na nagrania z tego koncertu – a jest Full Range – DVD, CD, winyle i zestawy box na prezenty. Ale to nie jest muza dla podpitych gości weselnych w remizie.

Jantar
Jantar
17 listopada 2020 19:15

Kultu nie słucham, bo to nie moje klimaty muzyczne, ale kojarzę. Natomiast Bayer Full i Świeżyńskiego „poznałam” dopiero w ubiegłym roku, jak się produkował wraz z zespołem w programie o Chinach emitowanym nocami. Niestety wchodził mi w nagrywanie i potem musiałam przewinąć, więc wlazł mi w oczy. Disco polo jako gatunku wprost nie trawię, mam wyjątkową alergię. U mnie w domu słucha się głównie muzyki filmowej – uwielbiam Ennio Morricone. Ale pewnie pan Świeżyński nie wie, kto jest.

Zwinka
Zwinka
18 listopada 2020 02:37
Reply to  Jantar

Ja mam jeszcze gorzej: wychowałam się na muzyce klasycznej. 🙂 Ale bywało, dawno temu, że sobie do domowych prac podśpiewywałam ” Wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni.”. 🙂

daroo
daroo
19 listopada 2020 09:15
Reply to  Jantar

U mnie „rządzi ” QUEEN tudzież AC/DC ale muzy filmowej też chętnie słucham a o disco polo mam identyczne zdanie , to takie umpa..umpa dla gawiedzi po kilku fulach mocnych z biedry

Kundzia
Kundzia
17 listopada 2020 21:32

A może by tak pisowski bajerowiec grał dla ideii?

daroo
daroo
19 listopada 2020 09:17
Reply to  Kundzia

Oj lepiej nie ! już jeden taki pracował dla idei i co z tego wyszło wszyscy wiemy 🙂

Ryszard
Ryszard
18 listopada 2020 12:01

Bóg słusznie robi, karząc odbieraniem rozumu. Bo będąc gościem o nazwisku Swierzyński, z Bayer Full, z disco polo, wypowiadać się na temat jakiejkolwiek innej muzyki, trzeba być na rozumie mocno poszkodowanym.