Świńskie ryje na skrzyżowaniu. Rolnicy wyszli na ulice. Lista wrogów PiS coraz dłuższa

Świńskie ryje na skrzyżowaniu. Rolnicy wyszli na ulice. Lista wrogów PiS coraz dłuższa

Warszawie są duże utrudnienia w ruchu, a wszystko to za sprawą rolników z AGROunii, którzy od godziny 7 okupują plac Zawiszy. Rozsypali na placu słomę i jabłka, na jezdni położyli świńskie łby, podpalili opony. To już kolejny ich protest.  Żądają skutecznej walki z ASF w Polsce, wypłaty odszkodowań za świnie wybite urzędowo w ramach walki z wirusem, czy odpowiedniego znakowania produktów rolno-spożywczych z zagranicy.

Manifestujący nie ukrywają, że mają już dosyć i teraz walczą „o swoje (…) Symbolicznie odcięliśmy warszawiaków od drogi, tak jak my jesteśmy odcięci od rynków sprzedaży. Spokojnie przekazujemy to, co chcieliśmy” i ostrzegają, że nie zamierzają odpuścić.

To dopiero przedsmak tego, co przyniosą kolejne dni. Jak mówi Michał Kołodziejczak, lider AGROrunii, „jeśli rząd, minister nie będą pracować na rzecz rolnictwa i odzyskania przez polskich przedsiębiorców handlu to przetniemy Warszawę na pół”.

Swoje zdanie o proteście AGROunii ma Jan Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Według niego, rolnicy mogą protestować, bo takie ich prawo, jednak „marnowanie żywności raczej nie buduje sympatii do rolników. Te jabłka to dzieciom trzeba dać w przedszkolach, a nie wysypywać na placu i kierowcom przeszkadzać” i dodaje, że nie słyszał, by „chcieli, żebym przyjechał. Pan Kołodziejczak wielokrotnie był zapraszany, rozmawialiśmy. Próbowałem zrozumieć, czy on ma jakąkolwiek wiedzę na temat rolnictwa europejskiego. Wydaje mi się, że nie ma żadnej, więc o czym rozmawiać?”.

Tak więc już wszystko jasne. Rolnicy to kolejna grupa zawodowa, oczywiście niedouczona, nie mająca pojęcia, o co właściwie jej chodzi, ale dołączająca do wrogów partii rządzącej. No cóż…witam w klubie.

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl/money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Tom&JaryIrenadaroojurek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jurek
jurek

Protesty, protestami, ale zasmradzanie oponami palonymi w centrum miasta!? Czy podpalacze dostaną mandaty? Prawo anty-smogowe przecież działa!

daroo
daroo

” zamiast wysypywać na jezdnię ,rozdać dzieciom” pomysł dobry tyle że skarbówka może mieć inne zdanie na ten temat vide piekarz który darmo oddawał pieczywo…. jak to się skończyło pan Ardanowski najwyraźniej nie wie , lub wie ale specjalnie „podgrzewa” atmosferę

Irena
Irena

Swinskie ryje …czyli kto….jakies znane osoby….może ci z ul. wiejskiej przyjechali odpocząć ?

Tom&Jary
Tom&Jary

Jak to rząd nie zna się na rolnictwie i potrzebach samych rolników, a program Rolnik szuka żony? Polski rolnik jest nie wdzięczny tak myślę i nie docenia tego co ma już nie pamięta ile złego go spotkało przez osiem ostatnich lat….