S********y! Sikorski po tweecie portalu Tvp.info

Sikorski porównał Kurskiego do nazisty skazanego w Norymberdze. „GNOJKU…”

TVP Info porównała wczorajszy szturm zwolenników Trumpa na Kongres USA do działań polskiej opozycji. „S********y” – skomentował to europoseł Radosław Sikorski.

 

W środę, 6 stycznia, podczas zatwierdzania przez Kongres decyzji Kolegium Elektorów o wyborze Joe Bidena na kolejnego prezydenta USA, zwolennicy Trumpa wdarli się do budynku Kapitolu. Demonstrujący niszczyli dokumenty, wybijali szyby i robili sobie zdjęcia na tle posągów i obrazów. Doszło do starć z policją, są aresztowani i – w sumie – 4 ofiary śmiertelne.

TVP.Info, informująca m.in. o wydarzeniach na Kapitolu, zamieściła na Twitterze wpis kontrowersyjnej treści: „Zamieszki na Kapitolu. Część demonstrantów zaczęła zachowywać się na sali obrad jak polska opozycja”. Natychmiast zareagowali politycy, m.in. Radosław Sikorski, który poza użyciem nieparlamentarnego słowa, skomentował tekst merytorycznie: „Opozycja broniła regulaminu Sejmu, a nie obalała wyniku demokratycznych wyborów” .

 

Porównać posłów opozycji, stojących na straży prawa, domagających się przestrzegania Regulaminu Sejmu z wtargnięciem zwolenników Trumpa na Kapitol potrafią tylko oni. Kłamstwa za 2 mld zł” – odpowiedziała też Małgorzata Kidawa-Błońska. „Dezinformacja jak ze Sputnika, tylko za polskie (nasze) dwa miliardy rocznie” – napisał Witold Głowacki z „Polska The Times”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W odpowiedzi na to telewizja wysunęła listę zarzutów: „W nawiązaniu do pytań wyjaśniamy: szperanie w rzeczach posłów, rzucenie na ziemię Marka Suskiego, wzywanie do blokowania wyjazdu Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków, agresja fizyczna posła Lenza, blokowanie mównicy. To tylko część zachowań przedstawicieli opozycji”.

Najwyraźniej TVP, wytrenowane w manipulacjach propagandowych, przestało już rozróżniać informację od obelg.

/ep/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
WUJt
WUJt
7 stycznia 2021 13:50

Co to za słownictwo to ma być poseł?

Darka
Darka
7 stycznia 2021 14:14
Reply to  WUJt

Słowa kulturalne dla tych „dziennikarzy” są niezrozumiałe. Etyka zawodowa, honor, przyzwoitość – to pojęcia zupełnie abstrakcyjne – nie licujące z etosem pracy w medium zwanym telewizją narodową

ech
ech
7 stycznia 2021 14:57
Reply to  WUJt

Gwiazdki w oczy kolą, musi WUJt być nie z Pcimia a z PiSu.

Nord
Nord
7 stycznia 2021 15:06
Reply to  WUJt

I tak, jak na mój gust, delikatnie to zrobił.

Janina
Janina
7 stycznia 2021 15:13
Reply to  WUJt

Co za ortografia ! To ma być WÓJT ?

zbigniew
zbigniew
7 stycznia 2021 16:09
Reply to  WUJt

Każdy fałsz rudego 3 krotnego rozwodnika z kościelnym ślubem od jedraszki będzie podany na pasku lub słownie przez chryje pisowskie

Krystyna
Krystyna
7 stycznia 2021 16:52
Reply to  WUJt

A to co robi TVP WUJTA nie razi ? Co za hipokryzja.

Stanisław
Stanisław
7 stycznia 2021 20:42
Reply to  WUJt

W końcu „absolwent” Oxfordu; no to jak ma mówić?

Nord
Nord
7 stycznia 2021 15:05

Nieustająco do pana Wosia – jeśli aktorzy, którzy zaszczepili się na covid-19 przed terminem, szorują po dnie, to wasza telewizja właśnie puka w to dno od spodu!!!