Syn europosła PiS Ryszarda Czarneckiego straci immunitet? Chodzi o imprezę sylwestrową z nożem w tle

Syn europosła PiS Ryszarda Czarneckiego straci immunitet? Chodzi o imprezę sylwestrową z nożem w tle

„Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Marszałka Sejmu RP wniosek o uchylenie immunitetu jednemu z posłów w związku ze zdarzeniem, do jakiego doszło nad ranem 1 stycznia 2019 r. w jego mieszkaniu” – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

 

Mowa o Przemysławie Czarneckim, który jest posłem PiS i synem eurodeputowanego Ryszarda Czarneckiego. O sprawie poinformował portal onet.pl


Wniosek prokuratora dotyczy czynu określonego w art. 157 paragraf 1 kodeksu karnego – czyli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia zagrożonego karą więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Chodzi o awanturę, do której doszło podczas sylwestrowej imprezy w mieszkaniu na warszawskim Wilanowie. Opisywaliśmy tę historię w artykule „Sylwester z nożem w tle – w domu PiS-owskiego posła Przemysława Czarneckiego”.

Czarnecki o wniosku prokuratury w sprawie odebrania mu immunitetu dowiedział się od dziennikarzy Onetu. – „Jestem zdziwiony, ale sam zrzeknę się immunitetu i będę bronił się przed sądem” – skomentował.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments