Syn Jarosława Gowina, Ziemowit, oficjalnie poparł Rafała Trzaskowskiego

Gowin ostrzega PiS przed rządem z Lewicą. „Koniec projektu Zjednoczonej Prawicy”

O synu Jarosława Gowina, Ziemowicie, po raz pierwszy zrobiło się głośno, gdy nagrał „Hot16Challenge”, w którym ostro skrytykował rząd Zjednoczonej Prawicy. Teraz mężczyzna ponownie dał o sobie znać i oficjalnie poparł Trzaskowskiego.

 

Młody Gowin wyraził swoje poparcie we wpisie umieszczonym na Facebooku. Chłopak rozpisał w nim popularne argumenty przeciwko Trzaskowskiemu i próbował z nimi polemizować, aby wykazać, że zwycięstwo tego kandydata jest potrzebne. Cała wypowiedź przeciwnika PiS dostępna jest na jego profilu w social mediach.

Najważniejszy, jak się zdaje, jest jednak ostatni akapit zamieszczonego wpisu. Ziemowit Gowin bezpośrednio podzielił się w nim swoimi preferencjami wyborczymi. „Ja głosuję na Rafała Trzaskowskiego” – napisał bez ogródek syn polityka prawicy. „Nie jest on moim kandydatem – nikt nie jest, niestety” – dodał odważny mężczyzna. „Ale nie głosuję też na niego z bólem. Nie boli mnie, że wybieram efektywne narzędzie do zatrzymania dalszej degradacji państwa, jego prawa i społeczeństwa. Boleć będzie, jak owo narzędzie przegra” – podsumował.

 

Poniżej zawarł on dodatkowo wezwanie do wszystkich obserwatorów jego profilu. „Głosujcie na Trzaskowskiego!” – zaapelował syn szefa Porozumienia.

„Rozprawka” autorstwa Ziemowita Gowina jest cenna z jednego powodu – obserwator polityki wyznał, że do tej pory uważał, iż PO i PiS to „jedno zło”. Zrozumiał jednak z wiekiem, że to narodowo-katolicka prawica jest o wiele gorsza. Podobne wnioski towarzyszą pewnie niejednemu polskiemu wyborcy…

Post mężczyzny, co ciekawe, wzbudził w internecie bardzo duże zainteresowanie. Polubiło go 5 tys. osób, skomentowało 1 tys., a udostępniło blisko 5 tys. – niektórzy z internautów zachęcają w komentarzach Ziemowita, by sam włączył się do polityki.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
9 lipca 2020 02:16

Brawo! Teraz jeszcze pora, żeby Rafała poparł siostrzeniec Pinokia. I pozostaje pytanie, kiedy pisowcy zaczną wycie, że „obowiązkiem młodego Gowina, jak i siostrzeńca premiera jest poparcie najbliższej rodziny”. Po poprzednich występach obu młodych tak właśnie pisowcy, jeden przez drugiego, je komentowali. I to na wyścigi.

Mariola
Mariola
9 lipca 2020 11:20
Reply to  Jantar

Siostrzeniec Pinokia wspiera Trzaskowskiego, ale nie jest pełnoletni. Słyszałam jego wypowiedź w programie pana Morozowskiego.

Grzegorz
Grzegorz
9 lipca 2020 10:50

Widać , że chłopak myśli samodzielnie , ma własne zdanie i nie boi się go wyrażać. Jest jeszcze szansa dla Polski z taką młodzieżą.

Wolnościowiec
Wolnościowiec
9 lipca 2020 14:54

Ziemowit Gowin jest z zawodu filozofem i zajmuje się filozofią obiektywistyczną Ayn Rand która głosi że państwo powinno być minimalne i nie ograniczać ludziom wolności gospodarczej i osobistej. Ludzie z takimi poglądami jak on przydaliby się w polskiej polityce.