Syn Krauzego nie trafi do aresztu. Sędzia, która o tym zdecydowała, jest zastraszana

Sąd ZMNIEJSZYŁ wyrok dla sprawcy ataku na uczestnika Marszu Równości

Kilka dni temu syn Ryszarda Krauzego, Aleksander, miał rzekomo pobić operatora TVP. Sędzia z Gdyni nie wyraziła w sobotę zgody na aresztowanie mężczyzny. Padła przez to ofiarą brutalnego hejtu i gróźb użycia przemocy.

Kobieta otrzymuje wiadomości, w której nieznany sprawca grozi użyciem przemocy jej i jej dziecku. Pojawia się w nich groźba „obicia” i „skucia mordy”.

 

Hejt ten pojawił się po tym, gdy TVP Info podało dane osobowe pani sędzi. Zastraszana kobieta więcej powiedziała w rozmowie z Onetem:

Nie jest to ani przyjemne, ani bezpieczne. Ja mam teraz poczucie zagrożenia i tego, że jeśli my, sędziowie, czegoś nie zrobimy, to na groźbach może się nie skończyć. Władza sądownicza nie ma dziś wsparcia w żadnej instytucji. Ja nie godzę się na to, że mam teraz poczucie nagonki na moją osobę, bo w telewizji państwowej nie zrozumiano tego, co było w materiale dowodowym. Bo było coś zupełnie innego, niż przedstawiono to publicznie – powiedziała atakowana przez nienawistnika sędzia. „Mnie w TVP pokazano jako „zagorzałą przeciwniczkę reform wymiaru sprawiedliwości”. Totalna bzdura, ja wiem, że sądy potrzebują reform, ale takich, które ich działania usprawnią. Przykro mi, ale takich zmian na razie nie widzę”.

Dodała przy tym, że najbardziej przerażają ją groźby kierowane w stronę jej dziecka. Przyznała też, iż nigdy nie spotkała się z podobnym zachowaniem.

 

W żadnym państwie demokratycznym nie powinno być takiej sytuacji, że ja mam się bać z powodu decyzji, którą wydałam. Można się z nią nie zgodzić, ale nie wolno mi grozić! Ja chcę mieć poczucie, że jest jakaś instytucja, która mnie obroni. A dziś, obawiam się, nie ma takiej instytucji. Nie mam poczucia bezpieczeństwa, bo mimo że prezes Sądu Rejonowego w Gdyni skierowała już zawiadomienie do prokuratury, załączając kopie e-maili z groźbami, to ja jakoś nie mogę uwierzyć, że prokuratura weźmie się za to na poważnie. To bolesne, ale jest, jak jest” – oceniła

Zostań patronem KODUJ24.PL

Niestety, sytuacje takie będą się nasilać, jeśli media publiczne dalej będą podsycały nienawistne zachowania wymierzone w reprezentantów wymiaru sprawiedliwości.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
21 października 2020 18:09

Polska juz nie istnieje, istnieje za to anarchia, do ktorej doprowadzila znana wszystkim zorganizowana grupa przestepcz…PIS!!!

Marek
Marek
21 października 2020 19:21
Reply to  Agnieszka

Nie zgadzam się z jednym, to nie anarchia, to faszyzm. To pisowski zaborca, nie dość, ze przestępca to na dodatek nieudolny i spiepszyć potrafi wszystko.
Pamiętam taki dowcip, którego parafraza idealnie pasuje: Dać pisowcowi w pustym pokoju trzy metalowe kulki to jedną połknie, drugą zepsuje, a trzecia zgubi. Pis potrafi.

Lehoo
Lehoo
21 października 2020 18:48

Modus operandi charakterystyczny dla Mateckiego (PiS) – notorycznego hejtera z MS