Syn prezesa NIK stracił pracę w Pekao SA – „Rośnie presja na rezygnację Banasia seniora”

Syn prezesa NIK stracił pracę w Pekao SA – „Rośnie presja na rezygnację Banasia seniora”

Jakub Banaś, syn prezesa NIK, już nie pracuje w kontrolowanym przez PiS państwowym Banku Pekao S.A., w którym był pełnomocnikiem zarządu – poinformował onet.pl. – „Usłyszał propozycję nie do odrzucenia. Albo się zwolni sam, albo zostanie wyrzucony. Wybrał to pierwsze. Odszedł ze skutkiem natychmiastowym” – powiedział informator portalu.

 

O nagłym odejściu syna szefa NIK poinformował również Bartek Godusławski z „Dziennika Gazety Prawnej”. – Jakub Banaś (prywatnie syn prezesa NIK Mariana Banasia), pełnomocnik zarządu i dyrektor w Banku Pekao od dzisiaj już tam nie pracuje. Rośnie presja na rezygnację Banasia seniora…” – napisał na Twitterze.

Według „Rzeczpospolitej”, kartą przetargową w żądaniu przez Kaczyńskiego od szefa NIK dymisji miałby być jego syn Jakub Banaś, o czym pisaliśmy w artykule „PiS szuka planu „B” na Banasia? Czy syn Banasia jest częścią tego planu?”.

 

„PZPR już przywrócono. Teraz czas na UB. Te same metody, jak nie mogli dopaść człowieka to niszczyli rodzinę. Macie państwo prawa i sprawiedliwości. Co następne? Tortury i mordy w piwnicach prokuratur i policji?”; – „Jakub Banaś to nieodrodny synek swojego ojca, skąd się znalazł w banku Pekao wolę nawet nie pytać, a cały kontekst tej sprawy pokazuje PiS-owsko-Pekao-skie szambo”; – „Dobrze, że mu palca nie ucięli i nie wysłali do tatusia”; – „Zawsze senior może zatrudnić juniora…” – komentowali internauci.

A Jakub Banaś od przejęcia władzy przez PiS zdążył pracować w kilku państwowych spółkach. Najpierw dostał posadę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, później został p.o. prezesa w podległej jej spółce Maskpol, a na koniec trafił właśnie do Banku Pekao SA.

bt

Źródło: onet.pl, dziennik.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ChermesandreZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

No dobrze, stracił pracę, presja i tak dalej. Ale co z Paolem? Czy też ma się podać do dymisji czy nadal może pełnić swoje obowiązki nie niepokojony przez nikogo?

andre
andre

Jakie to małostkowe. Atak na dzieci jak nie idzie ugryźć rodziców. Co sobie pis nawarzył niech sam wypije.

Chermes
Chermes

Mam nadzieję, że przynajmniej jakąś godziwą odprawę, biedakowi, dali, „bo mu się należała”. 🙂