Zdalne głosowanie – System Error. Nowacka: „kompletnie nieprzygotowanie i brak zabezpieczeń. PiS w jednym obrazku.

System Error. Nowacka: "kompletnie nieprzygotowanie i brak zabezpieczeń. PiS w jednym obrazku.

Parlamentarzyści po raz pierwszy będą dziś obradować zdalnie. Bardzo ważne posiedzenie będzie poświęcone „tarczy antykryzysowej”.

 

Jak się okazuje, system tworzony jest na bieżąco. – „To lekko żenujące. Nikt tego nie testował. Przecież coś takiego powinno być sprawdzane tygodniami” – wyznał Onetowi jeden z parlamentarzystów PiS.

„Próba logowania do systemu głosowania zdalnego. Przesłany kod nie działa, telefon do zgłaszania problemów (1 na 460 posłow) zajęty. Dobrze, że to próbne głosowania. Ale czy widział ktoś poważny, zdalny system, który testuję się w dniu wdrażania?” – napisała na twitterze Katarzyna Lubnauer.

 

Według informacji podanej przez szefa Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzeja Grzegrzółki system jest dopracowywany. „Posłom będą wysyłane odpowiednie loginy i hasła. Całość na pewno będzie trwała dłużej niż standardowe głosowania”

Tymczasem dziennikarz RMFFM Partyk Michalski o 10:16 napisał na twitterze – „Posłom nie działają kody dostępu do systemu, który ma umożliwić głosowanie zdalne. Mają zadziałać za chwilę, test przesunięty na 10:30.”

Sytuację trafnie posumowała posłanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka – „Co łączy tarczę antywirusową i system głosowań sejmowych – kompletnie nieprzygotowanie j brak zabezpieczeń. PiS w jednym obrazku.”

/as/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MajaMarekjurek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jurek
jurek

Pożar desek pod warszawskim Mostem Łazienkowskim (kilka lat temu – ciekawe, czy został wyjaśniony?) odciął internet w MON. Amerykanie wymyślili tę sieć, aby była niewrażliwa na wybuch atomowy. Czemu tu się dziwić?
Tu jest Polska, tu jest Polska!

Marek
Marek

Gratuluję lewico i PSL, to wy bierzecie odpowiedzialność za umożliwienie tym sposobem pisowi fałszerstw i mam nadzieję, że za bezmyślność odpowiecie kiedyś. Mój głos straciliście (lewico) pozostała mi tylko kiepskawa PO.

Maja
Maja

Oczywiście to był błąd, ale nie zapominaj, że bez Lewicy i PSL to oszustwo i tak by zostało wprowadzone, niestety pisia mafia ma dość głosów..
Co do ustaw głosowanych tą metodą – moim zdaniem są nieważne i tyle.