„Szaleńczy przejazd A.Dudy, jak szarża spychaczami”

"Szaleńczy przejazd A.Dudy, jak szarża spychaczami"

Polityk Koalicji Obywatelskiej zwrócił uwagę na nagranie zarejestrowane 29 czerwca. Widać na nim kolumnę pojazdów SOP i policji z prezydentem Andrzejem Dudą. Twórcy filmiku przekonują, że auta zmierzały na spotkanie wyborcze w Łowiczu.

 

Filmik zarejestrowany przez anonimowego internautę ma już blisko 30 tys. odsłon. Również politycy ugrupowań opozycyjnych zainteresowali się tym materiałem. Senator Brejza przygotował list do szefa SOP-u, by zapytać go o szaleńczy rajd.

Na nagraniu widać pojazdy pędzące dwoma pasami ruchu, spychające na pobocze innych użytkowników ruchu” – zasygnalizował oficerowi parlamentarzysta.

 

Senator zadał mu też dwa bardzo ważne pytania: – „Czy kolumna uprzywilejowana w ruchu, zgodnie z przepisami ruchu drogowego może spychać innych użytkowników drogi na pobocze w przypadku, gdy 1 pas ruchu jest całkowicie wolny i bez przeszkód można nim przejechać?”.

– „Jak Pan Komendant ocenia taką technikę przejazdu kolumny prezydenckiej w kontekście ostatnich poważnych wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców SOP?”.

Na zakończenie wiadomości Brejza wniósł o wszczęcie „pilnego postępowania” wyjaśniającego incydent z drogi prowadzącej do Łowicza.

Funkcjonariusze SOP nie odnieśli się jeszcze do opisanych w artykule wydarzeń.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ZwinkaAndrzej dudaWłodzimierzGenikBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

Dlaczego on jeździ, a nie lata, się pytam ???

Bart
Bart

Przepraszam, jest wożony.

Genik
Genik

Ale wstyd, że senatorowie korzystają ze skrzynek pocztowych gmail-a. Pani Clinton w USA za korzystanie ze skrzynki prywatnej została wręcz zlinczowana.

Zwinka
Zwinka

Wyliczyć ci działania kacyków z PiSu, za które w innych krajach ( w USA też, bo Trump, ze zgrzytaniem zębów, ale szanuje wymiar sprawiedliwości ) zostaliby postawieni przed niezależną prokuraturą i skazani przez sądy na długoletnie więzienia ? 100 afer to zaokrąglona liczba.

Włodzimierz
Włodzimierz

To pewnie w ramach ochrony polskiej rodziny… Tak chroni je PAD…

Andrzej duda
Andrzej duda

Popierdoleni