Szanse na wygraną w loterii antyszczepionkowej rosną

Szanse na wygraną w loterii antyszczepionkowej rosną

Loteria trwa od lipca, a rząd obiecywał bogate wygrane. Od 200 zł dla każdej pięćsetnej osoby po miesięczne nagrody jak 100 tys. zł i samochody toyota corolla. W finale, który ma nastąpić w październiku, będzie można wygrać milion i 2 toyoty z napędem hybrydowym. Wg ministra Dworczyka każdy ma szansę na wygraną.

 

Tymczasem nie podano do wiadomości, że w każdym losowaniu będą uczestniczyły tylko osoby, które zarejestrowały się w ostatnim tygodniu bądź miesiącu. W efekcie w pierwszym tygodniowym losowaniu uczestniczyły 2 mln osób, w drugim – już tylko pół miliona. 1 września uczestników było tylko 100 tysięcy. Jak dotąd zarejestrowało się jedynie 4 miliony z 19 mln zaszczepionych Polaków.

To niesprawiedliwe. Powinno się ludzi uprzedzić, że nie warto, by wszyscy od razu się zapisywali” – mówią zawiedzeni uczestnicy loterii. „Zarejestrowałem się od razu. Dopiero żona powiedziała mi, że głupio zrobiłem. Ona przeczytała regulamin, a ja wyszedłem na frajera” – skarży się Michał z Warszawy.

 

Tymczasem dla Totalizatora sprawa jest jasna. Jak w Totolotku, w losowaniu uczestniczą osoby, które kupią kupon na dane losowanie. Na nieznajomości regulaminu zawiedli się nawet urzędnicy Ministerstwa Zdrowia, bo okazało się, że w loterii nie mogą się zarejestrować pracownicy Totalizatora Sportowego, osoby zatrudnione w kancelarii premiera, resortach zdrowia, obrony, spraw wewnętrznych, finansów, NFZ, GIS oraz paru innych instytucji – a także ich rodziny.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Ta loteria to kolejny skandal i wyraz niekompetencji. Dla rządu nie liczy się, co jest w środku. Liczy się tylko to, co na zewnątrz, czyli propaganda” – mówi urzędnik Ministerstwa Zdrowia. „Sam fakt, że nam zabronili udziału, to wielkie świństwo. Gdyby chociaż podciągnęli pod to cały rząd, ale nie! Taki Sasin nie dość, że przewalił 70 mln na niemożliwe wybory kopertowe, to jeszcze sobie teraz będzie mógł 1 mln przytulić, a my nic” – dodał inny urzędnik.

I całe szczepienie na nic.

/td/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bogdan
Bogdan
10 września 2021 09:33

Jeżeli jak totolotek to można rejestrować się co tydzień od nowa na losowanie

Janusz
Janusz
10 września 2021 20:40

zaszczepiłem się pod koniec maja i na początku czerwca. Nie rejestruję się ponieważ nie wierzę tym s………m, złodziejom, przestępcom, pedofilom, łapówkarzom. Ta banda tylko umie oszukiwać i kraść. Zorganizowana grupa przestępcza.