Szantaż emocjonalny Rydzyka: porównał się do Popiełuszki

Szantaż emocjonalny Rydzyka: porównał się do Popiełuszki

Tadeusz Rydzyk nie rozumie, dlaczego musi się tłumaczyć z wydatkowania publicznych pieniędzy.

Uznał się za ofiarę i męczennika, takiego samego jak ks. Popiełuszko czy kapłani mordowani podczas II wojny światowej. Liczy jednak, że posłowie i Trybunał Konstytucyjny wstawią się za nim.

Jednocześnie w jego mediach cały czasu ukazują się artykuły atakujące organizację Watchdog. Przypomnijmy, że to dzięki jej dochodzeniu dowiedzieliśmy się, jak działa imperium finansowe Rydzyka. Zgłosili sprawę do prokuratury i sądu administracyjnego, jednak zewsząd przychodziły umorzenia. Dlatego Fundacja Watchdog wystąpiła do sądu jako oskarżyciel. Prokuratura i wtedy próbowała wyciszyć sprawę.

Proces karny ruszył 9 kwietnia b.r. Według organizacji doszło do naruszenia artykułu 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej, co powiązano z dwoma paragrafami kodeksu karnego, a za złamanie drugiego z paragrafów grozi do 10 lat widzenia. Oskarżeni duchowni nie pojawili się w sądzie. Nowy termin – online – zaplanowany jest na 29 kwietnia.

A w poniedziałek Rydzyk udzielił „Naszemu Dziennikowi” wywiadu, gdzie opowiadał o czekającym go procesie. Oczywiście w obwinianiu Watchdog o wszystko, co możliwe, nie mogło zabraknąć oskarżeń o tym, że tego typu fundacje biorą pieniądze od międzynarodowych organizacji, które starają się kreować demokratyczne standardy w Europie, czyli od Sorosa. A ten, jak wiadomo, uważany jest za symbol zła.

Od początku odbiera się nam dobre imię przez kłamstwa, oszczerstwa itp., bo tak się robi, jeżeli chce się kogoś zniszczyć – skarżył się ojciec Rydzyk. – Tak robił Hitler, tak robił Stalin… Tak było z księdzem Jerzym Popiełuszką – odbierano mu dobre imię, linczowano go w mediach, a później zamordowano…Z jakiej racji my w Polsce mamy tłumaczyć się przed kimś, kto jest opłacany przez antyewangelizatorów?”.

Potem prosił o modlitwę za siebie męczenników polskich, w tym księży, którzy zginęli podczas II wojny światowej i z rąk Sowietów. Jak kiedyś kapłani byli prześladowani i męczeni, tak teraz są „poniewierani, zwalczani, linczowani w mediach. Teraz tak się zabija w opinii publicznej.. Bez sądu, bez wyroku”.

O tym, kogo linczuje się w Radiu Maryja bez wyroku – Rydzyk nie mówił.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/ep/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
28 kwietnia 2021 07:35

Kawał załganego wooja.

HerodAntypis
HerodAntypis
28 kwietnia 2021 08:12

Komunistyczne władze PRL-U zamordowały Popiełuszkę, komunistyczne władze PiSu gnębią rydzola dywanowymi nalotami helikopterów pełnych pieniędzy. Męczeństwo rydzola polega na tym, że Watchdog usiłuje te naloty przerwać

Kundzia
Kundzia
28 kwietnia 2021 09:47

Fanatyk i tyle w temacie.

Zwinka
Zwinka
28 kwietnia 2021 11:14
Reply to  Kundzia

Nie fanatyk. Kuty na cztery nogi hochsztapler.

Kundzia
Kundzia
28 kwietnia 2021 16:06
Reply to  Zwinka

Zgoda jednak kim on tak naprawdę jest to tego określenia nie napiszę bo nie zostanie puszczone przez moderatora ale sądzę że wiesz jakie to słowa.

Marek
Marek
28 kwietnia 2021 11:56

Ot „męczennik” za wiarę nam się trafił! „Boże patrzysz i nie grzmisz” . Naciągacz robiący wodę z mózgu zam ogłasza się „męczennikiem” porównując się z ks. Popiełuszko. brzmi to jak żart ale dzieje się naprawdę.. Jaki z tego wniosek? Rydzyk strach ma w oczach przed ujawnieniem prawdy o finansach. I to jest jedyna pozytywna informacja.

Last edited 16 dni temu by Marek
Marek
Marek
28 kwietnia 2021 19:26

Wprost komicznie wyglądają jego porównania w świetle podejrzeń jakimi podzielił się autor książki w zeszłotygodniowej polityce. Skrótowo: wiele dziwnych przypadków i dziwnego FAWORYZOWANIA rydzyka przez służby specjalne komuny.

Dron
Dron
29 kwietnia 2021 11:25

Rydzyku, Rydzyku, za twe zbytki chodź do piekła, boś ty brzydki. A kysz! A kysz! A kysz!!! Jakiego boga ty jesteś wyznawcą, klecho??? Takiego, który mówi: jeśli ja poniewieram, zwalczam i linczuję, to dobrze, a jeśli mnie poniewierają, zwalczają i linczują, to źle??? Nikt cię, chłopie, nie poniewiera, zwalcza i linczuje. Chcemy wiedzieć ile dojna zmiana dała ci kasy i jak ją wydałeś na tego swojego bożka. Rydzyka tajemnica wiary – euro, złoto i dolary.