Szarpanina i wyzwiska pod adresem działaczy LGBT podczas debaty zorganizowanej przez Jakiego i Kempę

Szarpanina i wyzwiska pod adresem działaczy LGBT podczas debaty zorganizowanej przez Jakiego i Kempę

Burzliwy przebieg miała dyskusja podczas debaty „Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE”, zorganizowanej przez europosłów PiS Patryka Jakiego i Beatę Kempę. Konferencja pierwotnie miała odbyć się na najstarszej polskiej uczelni, ale „UJ nie zgodził się na debatę o „ideologii LGBT i gender” organizowaną przez Kempę i Jakiego”.

 

Na scenie jako paneliści pojawili się m.in. ks. Dariusz Oko czy Jacek Karnowski z „wSieci”. – To nie jest konferencja przeciwko ludziom, ale przeciwko zjawisku. Ideologia LGBT próbuje zawładnąć umysłami ludzkimi” – powiedziała Beata Kempa. Prawie 3-godzinnej, obfitującej w homofobiczne wypowiedzi, przysłuchiwała się także małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Po rozpoczęciu debaty przed scenę wyszło kilka osób, broniących praw mniejszości seksualnych. Trzymały one tęczowe flagi i plakaty z napisami „Człowiek to nie ideologia”. Doszło do przepychanek i szarpaniny.  – Stanęliśmy z boku, moja kartka została mi wyrwana, zostałam też brutalnie popchnięta i wyszarpana za rękę” – opisywała na Twitterze Magdalena Dropek z fundacji Równość.org. W stronę działaczy wykrzykiwano: „Ty idiotko!”, „Nie wstyd wam?”, „Usuńcie się”, „Trochę kultury”, „Niech wyjdą”.

 

Po wygłoszeniu przez panelistów ich homofobicznych referatów, rozpoczęła się część otwarta debaty. Irmina Szałapak ze stowarzyszenia „My, Rodzice”, przypomniała wydarzenia z Marszu Równości w Białymstoku. – „Moim dzieciom i dzieciom moich znajomych życzono śmierci i to było zatrważające” – powiedziała.

Wśród działaczy był m.in. mężczyzna żyjący w długoletnim związku, który apelował o prawo do spokojnej egzystencji. – „Mówienie o ideologii to kompletne, kolosalne nieporozumienie. Nie chcemy przywilejów, chcemy równości – niczego więcej, niczego mniej” – podkreślił.


Głos postanowiła też zabrać Barbara Nowak, z wypowiedzi której wynika, że małopolskie szkoły traktuje bez mała jak własny folwark. – „Nie pozwolę na to, żeby w polskich szkołach – w Małopolsce na pewno – ideologia, która mówi, że seksualność człowieka jest najważniejsza, wchodziła do moich szkół. Wychowujemy, żeby dzieci mogły zakładać rodzinę; mężczyzna, kobieta, dzieci – to jest rodzina, według naszego pojęcia” – grzmiała małopolska kurator oświaty.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JerzyShaqPawełMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Debata po pisowsku czyli kłamać, wrzeszczeć, wyzywać, wyrywać kartki, jak to nie pomoże to popychać, opluć a nawet pobić.

Paweł
Paweł

Jak ktoś jest chamem i idiotą to zawsze będzie reagować agresją i przemocą gdy mu brak merytorycznych argumentów. ….

Shaq
Shaq

Debata była równie naukowa jak doktorat Jakiego. Nic dziwnego, że UJ nie chciał mieć z tą patologią nic wspólnego. W końcu nietrudno było przewidzieć, na czym to „debatowanie” będzie polegać.

Jerzy
Jerzy

Elektorat PiS zachowuje się jak zwierzęta, atakuje na polecenie ,,bierz go ,,